Προς το περιεχόμενο

πολυεφε για ακουστικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα πολυεφε για να ακού την ηλεκτρικη μου με ακουστικα χωρις να μεσολαβεί ενυσχητής έχετε κάπιο να μου προτήνετε?

σκέφτομε να δώσω μέχρι 50ευρο το πολύ

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικό πράγμα που νομίζω βρίσκεται μέσα στο budget σου είναι το πολυεφφέ της Zoom ( :( 8O ), το Zoom 505 II που βέβαια περισσότερο παιχνίδι είναι και όχι εργαλείο για να βγάλεις ήχο.

Δες το εδώ: http://www.zoom.co.jp/english/products/505/index.php

 

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα αν είναι να δώσεις τώρα 50 ευρώ για αυτό το πράγμα, κράτα τα χρήματά σου και όταν τα κάνεις 90 ευρώ πάρε ένα combo Marshall MG10 (10 Watt) ενισχυτή να κάνεις τη δουλειά σου. Θα έχεις πάρει ένα πολύ τίμιο μηχάνημα για τα χρήματα που θα δώσεις και θα μπορείς μια χαρά να παίξεις στο σπίτι.

Δες τον εδώ: http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=MG10CD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανοώ αυτο που μου λες αλλά δεν μπορω να περιμένω ακόμα έναν με ενάμιση μήνα και να έχω την ηλεκτρική και να βλέπω τι ωραία που είναι χωρής να μπορώ να την ακούσω.

 

Από ακουστηκά τι έχετε να μου προτήνετε (εδώ δεν βάξω κάποιον περιορισμο γιατι δεν θα τα πληρώσω εγω :twisted: :twisted: και ούτε ξέρω τι παίζει)

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε οποιονδήποτε ενισχυτή ...ακόμα και απο στερεοφωνικό. Επιπλεόν, κυκλοφορούν στο εμπόριο μικροί ενισχυτές (βλ. fender, marshall κλπ) οι οποίοι έχουν μια στοιχειώδη έξοδο για ακουστικά.

 

Για ακουστικά δοκίμασε κάτι που να "καλύπτει" το αφτί.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 50 γιουρος νομιζω οτι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να κατασκευασεις μονος σου ενα ενισχυτακο-εφε-προσομοιωση καμπινας η αν βαριεσε να ασχοληθεις με το αθλημα πες σε καποιον απο το νοιζ να σου φτιαξει ενα (ονοματα χωρις να τα εχω "παρει" δεν λεω :D.Οποιος ψαχνει βρισκει).Εκτος αν δωσεις "κατι παραπανω" και παρεις κανενα v-amp η ακομα καλυτερα ενα pod.Αυτες πιστευω ειναι οι καλυτερες φθηνες λυσεις χωρις ηχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε οποιονδήποτε ενισχυτή ...ακόμα και απο στερεοφωνικό. Επιπλεόν' date=' κυκλοφορούν στο εμπόριο μικροί ενισχυτές (βλ. fender, marshall κλπ) οι οποίοι έχουν μια στοιχειώδη έξοδο για ακουστικά.

 

Για ακουστικά δοκίμασε κάτι που να "καλύπτει" το αφτί.[/quote']

 

Ρωτησα έναν φίλο μου που ασχολήτε με κιθάρες και μου είπα ότι έσι το πιθανότερο είναι ότι θα στείλω για τσαι τα ηχεία του στερεοφωνικου μου.

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσάι δε νομίζω. Υπερβολές.

 

Πάντως για να ευχαριστηθείς την κιθάρα βρες ένα φθηνό ενισχυτή για αρχή, και κάρφωσέ την. Ή ακόμα και το Ζουμ, καλό είναι κι αυτό, δεδομένου ότι εσύ δε θες να βγάλεις τον ήχο της ζωής σου, αλλά να ξεκινήσεις να παίζεις το κιθαρόνι. Στο μέλλον, είμαι σίγουρος, θα κάνεις και άλλες επιλογές, πιο εξειδικευμένες, αν δε σε ικανοποιούν αυτές.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεισ σκεφτεί κάτι DIY kits με τα οποία φτιάχνεις ενισχυτή για ακουστικά....

 

Καπου το είχα πετύχει..Θα ψάξω να το βρώ και θα σου πω...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αμα βάλω απευθείας την κιθάρα στο στερεοφωνικο (χωρις να μεσολαβεί τιποτα) υπάρχει περιπτοσει να χαλάσω αυτό ή τα ηχεία??

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου