Προς το περιεχόμενο

Aναζήτηση κιθάρας με συγκεκριμένα specs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ο προυπολογισμος σου παει κοντα στα 500 ευρω τοτε σου προτεινω ανεπιφυλακτα την κθαρα που αγορασα και γω.

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_mockingbird_st_honeyburst.htm?sid=a8313a4277f1975355dceb006e658c26

κριμα που δεν προλαβες το αλλο χρωμα.σε ολα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ειδικα με τους μαγνητες που ειναι πολυ βρωμικοι.απλα ειναι περισσοτερο ροκαδικη κιθαρα και οχι τοσο σε shred φαση.αλλα για να κοιτας prestige series οργανα μαλλον το budget σου ξεφευγει περισσοτερο απο το δικο μου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με μια LTD_MH-327 θα εισαι παραπανω απο ευχαριστημενος! και είναι και στα specs που ανεφερες! την ειχα και την σκοτωσα για μια ES _Horizon.πολυ αξιοπιστη και το τρέμολο είναι μια χαρα!(εξ άλλου το tuning stabillity οφείλεται σε καλο setup!το "original floyd rose" ειναι ενα tiny little plus τιποτα παραπανω!εχω δει γεφυρες τυπου fender vintage 6 point να κρατανε καλυτερο κουρδισμα απo original floyd roses!) go for it!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο προυπολογισμος σου παει κοντα στα 500 ευρω τοτε σου προτεινω ανεπιφυλακτα την κθαρα που αγορασα και γω.

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_mockingbird_st_honeyburst.htm?sid=a8313a4277f1975355dceb006e658c26

κριμα που δεν προλαβες το αλλο χρωμα.σε ολα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ειδικα με τους μαγνητες που ειναι πολυ βρωμικοι.απλα ειναι περισσοτερο ροκαδικη κιθαρα και οχι τοσο σε shred φαση.αλλα για να κοιτας prestige series οργανα μαλλον το budget σου ξεφευγει περισσοτερο απο το δικο μου... :)

 

Οι rockfiled-mafia μαγνήτες πως σου φάνηκαν??

 

εχω δει γεφυρες τυπου fender vintage 6 point να κρατανε καλυτερο κουρδισμα απo original floyd roses!) go for it!

 

λίγο υπερβολικό δεν είναι αυτο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την mockinbird χωρις trem την ειχα κοιτάξει κι εγώ όταν σκεφτόμουν ν'αγοράσω.Εμενα παλι μου φάνηκαν οτι παραείναι βρώμικοι οι μαγνήτες αλλά μπορείς άνετα να βάλεις ένα set duncan της αρεσκείας σου γιατί είναι αρκετά οικονομικό το όργανο.Το ίδιο ακριβώς θα κάνω με την δικιά μου την καινούργια,τους έχω αγοράσει και περιμένω να την πάω σε μάστορα να τους περάσω.Ψιλοκελεπούρι πάντως τα Mockinbird αν εξαιρέσεις ότι το nato μερικοί το χουν βαφτίσει "το μαόνι του φτωχού".Έχω δει όμως και ενα κακό review αν θυμάμαι καλά,αν το βρω το ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό bc rich μ αρέσει τρελά η zoltan bathory signature (ούτε καν τον ξέρω τον τύπο πάντως :P) για αυτό ρώτησα αν σ αρεσαν οι rockfield.Το σχήμα mockingbird με απωθεί αισθητικά αν και θα θελα να ρωτήσω: όλα αυτά τα κουμπάκια πάνω τι κάνουν??:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θες κατι για να ξεχωριζεις απο το σωρο τοτε ψαξε για Kramer NightSwan,εχει ακριβως τα σπεκς που θες,βεβαια δεν ειναι κατι που βλεπεις συχνα σε αγγελιες

 

YΓ V-Trem να κραταει καλυτερα απο Floyd?  :D Σαν το αλλο με τον Τοτο ε?

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θες κατι για να ξεχωριζεις απο το σωρο τοτε ψαξε για Kramer NightSwan,εχει ακριβως τα σπεκς που θες,βεβαια δεν ειναι κατι που βλεπεις συχνα σε αγγελιες

 

+

Αλλα δεν εχει νεκ θεση  :P

 

Αυτο εδω ομως?! Xτυπαει ολα τα σπεκς, αλλα δεν ξερω που θα τη βρεις  ;D

13317_390401273187_783123187_3842949_648241_n.jpg

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

+

Αλλα δεν εχει νεκ θεση  :P

 

Αυτο εδω ομως?! Xτυπαει ολα τα σπεκς, αλλα δεν ξερω που θα τη βρεις  ;D

13317_390401273187_783123187_3842949_648241_n.jpg

 

:o :o :o :o :o :o :o :o Tι είναι αυτό??Τι ωραίο και καλίασθητο το revese head stock??Πες μου μάρκα και μοντέλο TΩΡΑ για να κάνω τις αναζητήσεις μου!!

 

ΕDIT: Το βρήκα robin guitars αλλά απ ότι κατάλαβα στο site έχει κλείσει η εταιρία και το στοκ της δεν διατέιθεται.Μπήκα και ebay και δεν είχε κατι...Κρίμααααα.....

 

Πάντως για να σας δείξω τι πάνω κάτω ψάχνω...

αυτό

http://caparison.jp/caparison-eng/e-artist/e-christopheramott.html

 

αλλά πιο affordable version και προς το παρόν μόνο η esp-ltd καλύπτει αρκετά τα σπεκς αν και επειδή μπορώ να διαθέσω λιγάκι περισσότερα γιατί να μην πάω σε κάτι πιο ποιοτικό?Έχω μπανίσει και ibanez 1570z αν και δεν συναντά τα σπεκς και θα είναι η τελευταία επιλογή αν δεν βρώ αυτό που θέλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Robin Medley Custom ειναι η συγκεκριμενη. Μοντελο 1985. Παλια μου ανηκε αλλα, απο βλακεια αν θες, την πουλησα σε ενα παλικαρι απο το φορουμ.

 

Δυσκολα θα βρεις. Η συγκεκριμενη ειναι Γιαπωνεζα, δεν βγαινουν πλεον.

Το εργοστασιο υπαρχει ακομη, συνεχιζει να βγαζει αλλα μονο αμερικανες, xειροποιητες στο Τεξας.

 

Φοβερες super-strats με καταπληκτικα specs.

 

http://robinguitars.com/home.html

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου