Προς το περιεχόμενο

Big trouble solo.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχάς αυτό είναι το σόλο που όταν το πρωτάκουσα στα νεανικά μου χρόνια έπαθα τη πλάκα μου. Ακόμα και σήμερα εξακολουθεί να με γοητεύει το ίδιο. Θεωρούσα ότι ορισμένα πράγματα σαν αυτό παιζόντουσαν μόνο από τους original δημιουργούς τους, αλλά φευ υπάρχουν στο διαδίκτυο κάτι κ...παιδα σαν αυτόν που τα παίζουν ακριβώς. Τι να πει κανείς. :'(

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμισες

Πριν 2-3 χρονια περιμενα κατι φιλους στην Ερμου στην Εκκλησια.

Ξαφνικα ακουω να παιζει ενα κιθαριστας απο την αλλη μερια της εκκλησιας το For the love of God..ΙΔΙΟ...πανω σε Midi file...

Κανω το γυρο της πλατειας και πεφτω πανω σε ενα γιαπωνεζο 18 χρονων που ειχε σκασει μυτη με ενα mp3 και ενα μικρο ενισχυτακι συνδεδεμενο σε μια μικρη μπαταρια..

Εκατσα διπλα του..και ο τυπος ηξερε τη μιση δισκογραφια του Vai ...

Απιστευτο απογευμα

Ο τυπος εκανε βολτα την Ευρωπη παρεα την κιθαρα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατ' αρχάς αυτό είναι το σόλο που όταν το πρωτάκουσα στα νεανικά μου χρόνια .....

 

Το ότι άρχισες να postάρεις David Lee Roth σημαίνει ότι είσαι σε καλό δρόμο.  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για ένα από τα 2-3 αγαπημένα μου μοντέρνα solo, οπότε δεν μπορώ με τίποτα να μην είμαι προκατελημένος.

 

Να πω μόνο ότι ο Ψηλός θεωρητικά προσπάθησε να προσεγγίσει την τεχνοτροπία ενός από τους ήρωές του (του Holdsworth) στο μέρος με τα legato. A, και να προσθέσω ότι σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κομμάτι, περισσότερο κι'από τα lead η ρυθμική αγωγή του Vai είναι υπόδειγμα που πρέπει να διδάσκεται.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι άρχισες να postάρεις David Lee Roth σημαίνει ότι είσαι σε καλό δρόμο.  ;D ;D ;D

Επειδή την άλλη φορά σου έκανα πλάκα με τον κουρεμένο βλαχοDavid δε σημαίνει ότι δεν τον γουστάρω. Τον πάω με 1000 έχω όλη του τη δισκογραφία με & χωρίς Van Halen και τα Eat 'em and smile & Skyscraper βρίσκονται τακτικότατα στο πικ-απ μου. Ναι τα έχω σε βινύλιο και εξακολουθώ ν' αγοράζω δίσκους. :D

Πρόκειται για ένα από τα 2-3 αγαπημένα μου μοντέρνα solo, οπότε δεν μπορώ με τίποτα να μην είμαι προκατελημένος.

 

Να πω μόνο ότι ο Ψηλός θεωρητικά προσπάθησε να προσεγγίσει την τεχνοτροπία ενός από τους ήρωές του (του Holdsworth) στο μέρος με τα legato. A, και να προσθέσω ότι σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κομμάτι, περισσότερο κι'από τα lead η ρυθμική αγωγή του Vai είναι υπόδειγμα που πρέπει να διδάσκεται.

Συμφωνώ απόλυτα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή την άλλη φορά σου έκανα πλάκα με τον κουρεμένο βλαχοDavid δε σημαίνει ότι δεν τον γουστάρω.

 

Το ξέρω, απλά μου αρέσει να σε τσιγκλάω!!!  ;D Στο σημεία αυτό πρέπει να πάρεις (πάρουμε) θέση (see 0:52)

 

Who'd win in a wrestling match, Lemmy or God?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου