Προς το περιεχόμενο

WAL Basses


KERMITT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια γιατι αυτα τα οργανα ειναι τοσο πανακριβα και δυσευρετα τι εχουν πια και γινεται τετοιος ντορος ειμαι περιεργος ????????? Εχει πεξει κανεις σας με αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι τόσο ακριβά επειδή δεν φτιάχνονται απο μια εταιρία σαν τη fender αλλά απο μια μικρή ομάδα (η φάση άρχισε απο 2 άτομα, ο ένας ήταν ταλέντο στα ηλεκτρονικά ενώ ο άλλος έφτιαχνε τα σώματα) και φτιάχνονται πολύ προσεγμένα, τα περισσότερα φτιάχνονται όπως ακριβώς τα θέλεις εσύ με διαλεχτά ξύλα. Πλέον έχουν σταματήσει την παραγωγή γιατί ο ένας απο τους δύο τύπους που το άρχισαν δεν υπάρχει πια και ο άλλος είναι πλέον μεγάλης ηλικίας (στις λιγοστές σελίδες που υπάρχουν για αυτά στο ιντερνετ δεν αποκλείει να αρχίσουν ξανά αλλά κανείς δεν ξέρει).

Δεν έχω παίξει ποτέ αλλά εχω δει πολλά βίντεο και σε όλα είχαν τ ε ρ ά σ τ ι ο ήχο (παίζοντας ακόμα κ χωρίς βίσμα είχε απο τους καλύτερους ήχους που έχω ακούσει).

Αν είσαι πλούσιος και βρείς κάποιο (ebay μόνο) τσίμπα το και μη το πείς ούτε του παπά.

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου Porcupine Tree (πριν φλωρέψουν) για να νιώσεις το (άταστο) Wal. Τώρα με το MM βέβαια, πάνε κατά διαόλου.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο ακριβά επειδή δεν φτιάχνονται απο μια εταιρία σαν τη fender αλλά απο μια μικρή ομάδα (η φάση άρχισε απο 2 άτομα, ο ένας ήταν ταλέντο στα ηλεκτρονικά ενώ ο άλλος έφτιαχνε τα σώματα) και φτιάχνονται πολύ προσεγμένα, τα περισσότερα φτιάχνονται όπως ακριβώς τα θέλεις εσύ με διαλεχτά ξύλα. Πλέον έχουν σταματήσει την παραγωγή γιατί ο ένας απο τους δύο τύπους που το άρχισαν δεν υπάρχει πια και ο άλλος είναι πλέον μεγάλης ηλικίας (στις λιγοστές σελίδες που υπάρχουν για αυτά στο ιντερνετ δεν αποκλείει να αρχίσουν ξανά αλλά κανείς δεν ξέρει).

Δεν έχω παίξει ποτέ αλλά εχω δει πολλά βίντεο και σε όλα είχαν τ ε ρ ά σ τ ι ο ήχο (παίζοντας ακόμα κ χωρίς βίσμα είχε απο τους καλύτερους ήχους που έχω ακούσει).

Αν είσαι πλούσιος και βρείς κάποιο (ebay μόνο) τσίμπα το και μη το πείς ούτε του παπά.

 

Σωστόοοος! Υποτίθεται ότι τα Wal αρχίζουν και αποκτούν πλέον τεράστιο prestige, κάτι σαν τα νέα Rick, ας πούμε (ιερόσυλος  :-X). Επίσης, έγιναν και διάσημα απ'τον Lee παλιότερα (Geddy, εννοείται  :P), και μετέπειτα κι απ'τον Chancellor τον Tool.  Αν θυμάμαι καλά κι ο Butler έπαιζε με Wal σε κάποια φάση, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Πάντως +435,9 στο να τσιμπήσεις ένα ΟΠΟΥ το βρείς.

 

 

Άκου Porcupine Tree (πριν φλωρέψουν) για να νιώσεις το (άταστο) Wal. Τώρα με το MM βέβαια, πάνε κατά διαόλου.

 

Αυτούς τους είχα ξεχάσει. Με bongo δεν παίζει? Τα σπάει το bongo!  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου Porcupine Tree (πριν φλωρέψουν) για να νιώσεις το (άταστο) Wal. Τώρα με το MM βέβαια, πάνε κατά διαόλου.

 

Πες κι άλλα ρε Κώστα, είμαι και στη δουλειά που να με πάρει και δεν έχω εύκαιρο το Hatesong να παίξει ΤΕΡΜΑ.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου