Προς το περιεχόμενο

jackson js30 dinky γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους,θα ηθελα να μαθω την αποψη σας για την συγκεκριμενη κιθαρα αφου αποφασισα να ασχοληθω ερασιτεχνικα καθως ενδιαφερομαι για την αποκτηση της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά χαρά για τα λεφτά της, φρόντισε μόνο να πάρεις κάποιο παρόμοιο μοντέλο χωρίς τρέμολο. Με λίγη φροντίδα (σετάρισμα) θα σε καλύψει για αρκετό καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά χαρά για τα λεφτά της, φρόντισε μόνο να πάρεις κάποιο παρόμοιο μοντέλο χωρίς τρέμολο. Με λίγη φροντίδα (σετάρισμα) θα σε καλύψει για αρκετό καιρό.

 

+1

 

Tα τρέμολα εκτός από τη απιστευτα βαρετή διαδικασία σεταρίσματος τους όταν αλλάζεις χορδές και θες να κουρδίσεις, σε τέτοια χρήματα μάλλον δεν θα είναι και πολύ σταθερά με αποτέλεσμα να χάνεις συνέχεια το κουρδισμα με τη χρήση τους. Είσαι και αρχάριος απ ότι καταλαβαίνω οπότε ξεκίνα απλά και ποιοτικά.Άσε που αν αλλάξεις και τους μαγνήτες αργότερα η κιθάρα απογειώνεται!!Καλή αρχή και καλές αγορές!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος αυτης της κιθαρας την οποια την ειχα για backup kai και τωρα σκεφτομαι να την πουλησω μαγνητες και floyd rose ηταν χαλια σε ολα τα αλλα ηταν μια χαρα. Τρεμολο στην συγκεκριμενη δεν χρησιμοποιουσα αλλαξα και ολα τα ηλεκτρικα βαζοντας EMG 81 kαι ηταν μια χαρα για backup παντα

Αν εισαι ακομα στην αρχη θα τα βρεις λιγο σκουρα με το τρεμολο οχι οτι ειναι δυσκολο να το μαθεις αλλα πολυ πιο δυσκολο απο σταθερη γεφυρα που αλλαζεις χορδες πολυ γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες...ήταν η πρώτη μου κιθάρα.

 

Πολύ αξιοπρεπές όργανο...και αν και δεν είχα καλό ενισχυτή σπίτι... σε στούντιο είχε και πολύ  ωραίο ήχο.Πάντως λόγω αυτής μίσησα το tremolo και ειδικά το floyd rose. Αλλα αυτά είναι γούστα.

 

Για αρχή νομίζω μια χαρά είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα τρέμολα εκτός από τη απιστευτα βαρετή διαδικασία σεταρίσματος τους όταν αλλάζεις χορδές και θες να κουρδίσεις, σε τέτοια χρήματα μάλλον δεν θα είναι και πολύ σταθερά με αποτέλεσμα να χάνεις συνέχεια το κουρδισμα με τη χρήση τους.

 

+10000 Στο πρώτο σχόλιο...

 

Για το δεύτερο έχω να πώ πως στην περιπτωσή μου η κιθάρα έμενε κουρδισμένη για χρόνια... ;D ;D Σοβαρολογώ... μπορει να έπεσα στην περίπτωση βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμενη τζακσον ειναι της πλακας... με αυτα τα χρηματα παιρνεις απο αγγελειες πολυ καλυτερα οργανα οπως επιφων λες πολ καστομ η ακομα καλυτερα με 400 ευρω παιρνεις ιμπανεζ πρεστιζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμενη τζακσον ειναι της πλακας... με αυτα τα χρηματα παιρνεις απο αγγελειες πολυ καλυτερα οργανα οπως επιφων λες πολ καστομ η ακομα καλυτερα με 400 ευρω παιρνεις ιμπανεζ πρεστιζ...

 

+10000000000000000000000000000000000 + 1

 

Τσέκαρε αγγελίες πριν κάνεις αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου