Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - Στροφή (Live in The Studio)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ταιριάζει και παραταιριάζει, απλά ναι όντως έχω συνηθίσει αυτόν τον ήχο με αγγλικό στίχο, είναι τελείως θέμα προσωπικού γουστου! Ωστόσο άκουσα τώρα και κάποια άλλα από το site σας και κολλάει πολύ ωραία στην γενικότερη εικόνα σας αυτό το κομμάτι έτσι όπως είναι με ελληνικό στίχο. Ίσα ίσα που επιτέλους προχωράει η εγχώρια σκηνή και ξεκολλάμε από τα ελληνικά εντεχνοροκ-ποπ-δεν-ξέρω-τι στυλ 90's κλπ.! Μπράβο ρε guys!

 

Όντως έχουμε συνηθίσει οι περισσότεροι αυτόν τον ήχο με ξένο στίχο. Ε, ας κάνουμε μια ακόμη προσπάθεια μήπως ακούσουμε και λίγα ελληνικά  ;D.

 

Βασικά δεν υπάρχει κάποιο σχέδιο πρωτοτυπίας σε σχέση με την ελληνική σκηνή, απλώς κάνουμε ότι μπορούμε ώστε να ντύνουμε ηχητικά τα κομμάτια όπως αρμόζει στην αντίληψη που έχουμε για τον γενικότερο χώρο που λέγεται rock. Aν αυτό προσφέρει και "ψήγματα" διαφορετικότητας σε κάποιον, τότε φυσικά ευπρόσδεκτο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχουμε συνηθίσει οι περισσότεροι αυτόν τον ήχο με ξένο στίχο. Ε, ας κάνουμε μια ακόμη προσπάθεια μήπως ακούσουμε και λίγα ελληνικά  ;D.

 

Βασικά δεν υπάρχει κάποιο σχέδιο πρωτοτυπίας σε σχέση με την ελληνική σκηνή, απλώς κάνουμε ότι μπορούμε ώστε να ντύνουμε ηχητικά τα κομμάτια όπως αρμόζει στην αντίληψη που έχουμε για τον γενικότερο χώρο που λέγεται rock. Aν αυτό προσφέρει και "ψήγματα" διαφορετικότητας σε κάποιον, τότε φυσικά ευπρόσδεκτο. :)

 

Well said and well done φίλε μου!

 

Αλήθεια πώς βγάζετε αυτή την ωραία βρωμιά στην κιθάρα? Ενισχυτής? Πεταλάκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου