Προς το περιεχόμενο

Έμμονο Γκρίζο - Στροφή (Live in The Studio)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ένα κομμάτι που ήδη υπάρχει στο δεύτερο cd μας αλλά το ηχογραφήσαμε την προηγούμενη εβδομάδα στο στούντιό μας κατά την διάρκεια της πρόβας.

Είναι 6 κανάλια και το mix είναι δοκιμαστικό για την καινούργια μας κονσόλα (σλούρπ-σλούρπ! ;D)

 

Τα φωνητικά ακούγονται χαμηλά γιατί από το μικρόφωνο της φωνής περνάνε όλα τα όργανα λόγω εκκωφαντικής στάθμης της πρόβας (cool! :D :)) οπότε την χαμήλωσα για να έχει επαρκές separation..

 

Ελπίζω να σας κουνήσει το groove όπως εμένα που το έχω λιώσει από την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Put The Volume UP!

Καλή ακρόαση!!

 

Έμμονο Γκρίζο

 

 

Υγ. Γνώμες και παρατηρήσεις εννοείται ότι χρειάζονται!

EmmonoGrizoStrofi.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό παίξιμο, κομμάτι και ηχογράφηση, αλλά ξαναγράψτε τη φωνή μόνη της, κι ας μην είναι τελείως live το κομμάτι. Είναι κρίμα να είναι τόσο θαμμένη.

Άλλη παρατήρηση: λίγο άτολμο το κλείσιμο. Προσωπικά θα το έκανα τελείως κοφτό, χωρίς να μένει η ουρά από το τελευταίο ακόρντο.

Κατά τα άλλα, σούπερ!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ ο ήχος και το groove σπάει κόκκαλα! Ο συνδυασμός του ήχου της κιθάρας με το μπάσο είναι οδοστρωτήρας. Επίσης ωραία σύνθεση. Μπράβο παίδες πολύ καλό!

 

ps. προσωπική άποψη και μπορείτε να την αγνοήσετε πλήρως, αλλά πιστεύω ότι με ξένο στίχο θα ήταν ακόμα πιο δυνατό το κομμάτι. Προσωπικό γούστο. Όπως και να χει παρα πολύ καλό το αποτέλεσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό παίξιμο, κομμάτι και ηχογράφηση, αλλά ξαναγράψτε τη φωνή μόνη της, κι ας μην είναι τελείως live το κομμάτι. Είναι κρίμα να είναι τόσο θαμμένη.

Άλλη παρατήρηση: λίγο άτολμο το κλείσιμο. Προσωπικά θα το έκανα τελείως κοφτό, χωρίς να μένει η ουρά από το τελευταίο ακόρντο.

Κατά τα άλλα, σούπερ!

 

Thanks συνονόματε! Ναι η φωνή ίσως πρέπει να ξαναγραφτεί αλλά είναι περίεργα τα πράγματα σε αυτές τις περιπτώσεις. Αν την ξαναγράψω θα είναι μεν καθαρή αλλά θα πρέπει να κλείσω τελείως τα προυπάρχοντα κανάλια και αυτά περιέχουν ήχο και από τύμπανα, μπάσο και κιθάρα και δίνουν (στην σωστή στάθμη) μια "κόλλα" στο όλο αποτέλεσμα. Άρα...δίνεις και παίρνεις.. από την άλλη, το κομμάτι ήδη βρίσκεται σε cd και έχει περάσει στην ..ιστορία άρα σοβαρό πείραγμα θα αξίζει μάλλον να πάρει αν ποτέ κυκλοφορήσει η συγκεκριμένη version με κάποια άλλη αφορμή

 

Μου άρεσε πάρα πολύ ο ήχος και το groove σπάει κόκκαλα! Ο συνδυασμός του ήχου της κιθάρας με το μπάσο είναι οδοστρωτήρας. Επίσης ωραία σύνθεση. Μπράβο παίδες πολύ καλό!

 

ps. προσωπική άποψη και μπορείτε να την αγνοήσετε πλήρως, αλλά πιστεύω ότι με ξένο στίχο θα ήταν ακόμα πιο δυνατό το κομμάτι. Προσωπικό γούστο. Όπως και να χει παρα πολύ καλό το αποτέλεσμα!

 

Χαίρομαι που σου άρεσε (αυτά τα στοιχεία που ανέφερες μου αρέσουν και μένα ;))

Αυτό που λες για τον στίχο μπορείς να το δικαιολογήσεις λίγο? Δεν ταιριάζει με την σύνθεση, ή έχεις συνηθίσει αυτόν τον ήχο γενικά με ξένο στίχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιίγο πιο πάνω η φωνή  ρε   γ....το ,  ωραίο  ήχο έχεις  συνάδελφε  ;)

 

Μ’αρέσει  το site σας ρε μπαγάσες

 

 

 

Danke.. ο ήχος είναι διαρκής αναζήτηση..  :)

 

To site μάλλον πάει για αλλαγή αφού έχουν αλλάξει πολλά πράγματα.. ξεκινάμε καινούργια δουλειά, έχουμε μείνει τρεις και έχει αλλάξει και ο ντράμμερ...είδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Danke.. ο ήχος είναι διαρκής αναζήτηση..  :)

 

Πωπω! Εισαι σε πολυ καλο δρομο μεγαλε! Βαζω στοιχημα οτι τις κιθαρες τις εφτιαξες για μενα ;D.

Πραγματικα εκανες οτι μου αρεσει! Μπραβο. Η "στροφη" παει προς τα εκει που πρεπει! ;)

Ετσι, ετσιιιι!!!!!

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω! Εισαι σε πολυ καλο δρομο μεγαλε! Βαζω στοιχημα οτι τις κιθαρες τις εφτιαξες για μενα ;D.

Πραγματικα εκανες οτι μου αρεσει! Μπραβο. Η "στροφη" παει προς τα εκει που πρεπει! ;)

Ετσι, ετσιιιι!!!!!

 

 

Χαίρομαι πολύ που "συντονίστηκες" έτσι με τους ήχους, και εσύ το έχεις προσφέρει αυτό το συναίσθημα με πρόσφατη δουλειά σου. ;)

 

Μου δίνεις ελπίδες γιατί δεν ήξερα αν η στροφή οδηγεί σε γκρεμό ή όχι ;D ;D

 

Ηχητικά με ελκύει αυτή η κατεύθυνση και εύχομαι να πάει προς τα εκεί η επόμενη δουλειά. Εξαρτάται βέβαια και από το που θέλει να σε πάει το κάθε κομμάτι και επειδή είμαστε ..πολυπολιτισμικοί στις συνθέσεις, δεν ξέρω ακριβώς πως θα ακουγόμαστε.. Θα δείξει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που σου άρεσε (αυτά τα στοιχεία που ανέφερες μου αρέσουν και μένα ;))

Αυτό που λες για τον στίχο μπορείς να το δικαιολογήσεις λίγο? Δεν ταιριάζει με την σύνθεση, ή έχεις συνηθίσει αυτόν τον ήχο γενικά με ξένο στίχο?

 

Όχι ταιριάζει και παραταιριάζει, απλά ναι όντως έχω συνηθίσει αυτόν τον ήχο με αγγλικό στίχο, είναι τελείως θέμα προσωπικού γουστου! Ωστόσο άκουσα τώρα και κάποια άλλα από το site σας και κολλάει πολύ ωραία στην γενικότερη εικόνα σας αυτό το κομμάτι έτσι όπως είναι με ελληνικό στίχο. Ίσα ίσα που επιτέλους προχωράει η εγχώρια σκηνή και ξεκολλάμε από τα ελληνικά εντεχνοροκ-ποπ-δεν-ξέρω-τι στυλ 90's κλπ.! Μπράβο ρε guys!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου