Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που το λες είμαι σίγουρη πως είχε μια και έφαγα εκεί (ήταν καλή κιόλας). Αλλά δεν θυμάμαι όνομα ούτε που ακριβώς ήταν. Πάντως θυμάμαι πως ο τύπος ήταν στάνταρ Έλληνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα που το λες είμαι σίγουρη πως είχε μια και έφαγα εκεί (ήταν καλή κιόλας). Αλλά δεν θυμάμαι όνομα ούτε που ακριβώς ήταν. Πάντως θυμάμαι πως ο τύπος ήταν στάνταρ Έλληνας.

 

Ε ξεχνιουνται αυτα?

 

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι φαίνεται ναι ξεχνιούνται  :-\

 

Θα ψάξω να βρω τις φωτογραφίες και αναμνηστικά που έχω από εκεί μήπως έχω τίποτε ντοκουμέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν υπάρχει ακόμα στη Dam square είναι μια εταιρία που έχει 4! καντίνες με πολύ πρώτο hot-dog 8)

 

Και οποιαδήποτε διαδρομή με τρένο αν κάνεις θα σου μείνει αξέχαστη, τρομερό τοπίο όχι σαν τα δικά μας τα καμένα  :-\

 

Και όσο θυμάμαι τα δισκάδικα εκεί έχουνε σωστές τιμές οπότε αν σε ενδιαφέρει πάρε κάνα φράγκο παραπάνω μπας και εμπλουτίσεις την συλλογή σου ;)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ελληνικο εστιατοριο ειναι και αυτο σε ενα στενο οπου εχει και κατι ιταλικα μαζι ...ενα δυο στενα πανω απο την πλατεια του πανεπιστημιου ? ή κατι τετοιο που ειναι κοντα εκει....Οντως φαγαμε καλα στον Ελληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν υπάρχει ακόμα στη Dam square είναι μια εταιρία που έχει 4! καντίνες με πολύ πρώτο hot-dog 8)

 

Και οποιαδήποτε διαδρομή με τρένο αν κάνεις θα σου μείνει αξέχαστη, τρομερό τοπίο όχι σαν τα δικά μας τα καμένα  :-\

 

Και όσο θυμάμαι τα δισκάδικα εκεί έχουνε σωστές τιμές οπότε αν σε ενδιαφέρει πάρε κάνα φράγκο παραπάνω μπας και εμπλουτίσεις την συλλογή σου ;)

 

Καλη η συμβουλη για τα δισκαδικα, το σκεφτομουνα.

Η αληθεια ειναι οτι θα παω Αμστερνταμ - Βελγιο με τραινο.Δηλαδη ολη η Ολλανδια ;D ;D

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σωστά όλα αυτά αλλά το μουσείο της Ηeineken κανείς δεν το ανέφερε  ;D  οπωσδήποτε να πας, σε κερνάνε και 2-3 μπύρες κατά την ξενάγηση και στο τέλος σου δίνουν αναμνηστικό.

 

  Συμφωνώ σε όλα όσα ειπώθηκαν, μια συμβουλή : Στις διάφορες pub, μαγαζιά κ.τ.λ. να τσεκάρεις τις τιμές πριν πληρώσεις (από τον τιμοκατάλαγο πρώτα), μην σε χρεώνουν ό,τι να'ναι. Μη λέμε μόνο για τους ''ελληνάρες''. Υπάρχουν και άλλοι ευρωπαικοί τουριστικοί προορισμοί όπου οι ντόποιοι εκμεταλλεύονται τους ξένους...  ::)

 

Υ.Γ. Α αν είσαι ποδοσφαιρόφιλος ρίξε μια τσάρκα και από το γήπεδο του Άγιαξ, νομίζω έχει και μουσείο της ομάδας μέσα (πήγαν οι φίλοι μου εγώ βαριόμουνα και πήγα να ψάξω κάνα βυνίλιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Σωστά όλα αυτά αλλά το μουσείο της Ηeineken κανείς δεν το ανέφερε  ;D  οπωσδήποτε να πας

Σωστά...έχω αγοράσει από εκεί ένα ποτήρι ρέπλικα του 17-18 αιώνα...κάπως έτσι αλλά στο διπλάσιο στο ύψος...όποιος ξέρει και γιατί φτιάχθηκαν αυτά τα ποτήρια, ας το ομολογήσει τώρα ;D ;D009-800.jpg

 

...και το μοναστηράκι στη Waterloo τη Κυριακή

http://www.myamsterdamguide.com/Amsterdam-Waterloo-Square.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου