Προς το περιεχόμενο

Gil Yaron "Burst" Replica


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασα γρήγορα λίγες σελίδες χαζεύοντας απλά τις φωτογραφίες, μόλις έφτασα στην

9η και είδα την διαπασών να ακουμπάει πάνω στο κομμάτι που προοριζόταν για

ταστιέρα το έκλεισα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέρασα γρήγορα λίγες σελίδες χαζεύοντας απλά τις φωτογραφίες, μόλις έφτασα στην 9η και είδα την διαπασών να ακουμπάει πάνω στο κομμάτι που προοριζόταν για ταστιέρα το έκλεισα...

Εγώ πάλι...είναι το μοναδικό που παραδέχομαι στα κουρδισμένα ξύλα...απλά το ξεχνάω εάν πρόκειται για ηλεκτρικό όργανο :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις απαντήσεις που έλαβες εσύ τι νομίζεις;

 

Μία (1) έλαβα (ως εκείνη την ώρα) και ήταν ειρωνική...

 

Θέλω να μαι δίκαιος και ναι,έχεις δίκιο,σαφώς και θα βοηθούσε μιά μικρή εισαγωγή.Έκρινα οτί δεν χρειαζόταν.Όποιος ενδιαφερόταν,με το που άνοιγε το link,θα το καταλάβαινε από τον τίτλο του thread.Tουλάχιστον έτσι ήθελα να πιστεύω...Anyway.

 

 

Ψαρεύει πελάτες από το TDPRI και κατά καιρούς "χρωματίζει" τα ποστς του με εθνικιστικά σχόλια. Για αυτό και οι Αμερικανοί τον λατρεύουν και φυσικά δεν τον κράζει κανείς ;)

 

Νομίζω οτί τον αδικείς.Οι απατεώνες και κάτι κουτοπονηρούληδες "ψαρεύουν"...Αυτός μιά χαρά άνθρωπος είναι,ανεξαρτήτως αν διαφωνείς με κάποια απ΄αυτά που υποστηρίζει. :)

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω οτί τον αδικείς.Οι απατεώνες και κάτι κουτοπονηρούληδες "ψαρεύουν"...Αυτός μιά χαρά άνθρωπος είναι,ανεξαρτήτως αν διαφωνείς με κάποια απ΄αυτά που υποστηρίζει. :)

 

Ελπίζω να μην είναι κολλητός σου ή συγγενής σου οπότε...συγνώμη ;D Πέρα από πλάκα, παρακολουθώ με ευλάβια τις κατασκευές του και το TDPRI γενικότερα, τα τέλευταία 3 χρόνια ανελειπώς. Πολλοί luthiers εκεί μέσα είναι επαγγελματίες αλλά... δεν κάνουν έτσι. Δηλαδή: τόση προσοχή στην "λεπτομέρεια" (που ειδικά στις vintage fender είναι καλαμπούρι) και το mojo που υποβόσκει στις παρουσιάσεις του, σε συνδιασμό με τα φιλοαμερικανικά του σχόλια, νομίζω ότι είναι στοχευμένα. (Που να δεις το κράξιμο που έχει ακούσει από κάποιους επίσης επαγγγελματίες αλλά και καταξιωμένους luthiers του φόρουμ...)

Εξάλου δεν σημαίνει ότι επειδή είναι αναμφισβήτητα ένας άριστος κατασκευαστής, δεν μπορεί να είναι απατεώνας ή κουτοπονηρούλης ή σωβινιστικό γουρούνι.Αν τον παρακολουθήσεις, ειδικά στα ποστ που δείχνει ισραηλινά F-16 σε "δράση" και μάλιστα σε κιθαριστικό φόρουμ με απαγόρευση πολιτικών τοποθετήσεων, νομίζω ότι επίσης θα διαφωνήσεις.(αν δεν εξαγριωθείς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα γρήγορα λίγες σελίδες χαζεύοντας απλά τις φωτογραφίες, μόλις έφτασα στην

9η και είδα την διαπασών να ακουμπάει πάνω στο κομμάτι που προοριζόταν για

ταστιέρα το έκλεισα...

δεν το κάνει για να δει αν είναι κουρδισμένο το ξύλο....

λέει πως με αυτό τον τρόπο τσεκάρει αν υπάρχουν ραγίσματα ή τρύπες μέσα στο ξύλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το κάνει για να δει αν είναι κουρδισμένο το ξύλο....

λέει πως με αυτό τον τρόπο τσεκάρει αν υπάρχουν ραγίσματα ή τρύπες μέσα στο ξύλο....

μα έμμεσα αυτό κάνει...εάν ένα ξύλο είναι καταλληλότερο από άλλο...είναι κουρδισμένο ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον παρακολουθήσεις, ειδικά στα ποστ που δείχνει ισραηλινά F-16 σε "δράση" και μάλιστα σε κιθαριστικό φόρουμ με απαγόρευση πολιτικών τοποθετήσεων, νομίζω ότι επίσης θα διαφωνήσεις.(αν δεν εξαγριωθείς)

 

Και τι έγινε...?Απ΄αυτόν κιθάρα θα αγοράσω,δεν θα κατέβω σε...πολιτικό συνδυασμό μαζί του! ;D

 

 

Πολλοί luthiers εκεί μέσα είναι επαγγελματίες αλλά... δεν κάνουν έτσι. Δηλαδή: τόση προσοχή στην "λεπτομέρεια" (που ειδικά στις vintage fender είναι καλαμπούρι) και το mojo που υποβόσκει στις παρουσιάσεις του, σε συνδιασμό με τα φιλοαμερικανικά του σχόλια, νομίζω ότι είναι στοχευμένα. (

 

Αυτό το προσμετρώ στα "πολύ συν" του... :)

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα έμμεσα αυτό κάνει...εάν ένα ξύλο είναι καταλληλότερο από άλλο...είναι κουρδισμένο ;)

 

α...

ε λογικό δεν είναι να θέλει να ελέγξει αν έχει εσωτερικά ραγίσματα το ξύλο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hot_sauce:Τα...κουρδισμένα ξύλα είναι ένα από τα αγαπημένα μας θέματα και "σκοτωνόμαστε" πολύ συχνά με άλλα επίλεκτα μέλη,κατά καιρούς εδώ στο noiz... ;D

 

Κουρδισμένα ξύλα FOREVER! ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου