Προς το περιεχόμενο

Korg Triton LE users Βοήήήήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Live...

Το setup μου: Korg Triton Le + M-Audio 88 ES. Μidi καλώδιο κ 2 sustain πετάλια.

Συμπτοματολογία:

α)  ειτε στο ενα ειτε στο αλλο κλαβιε, σε περιπτωση που παίξω με φουλ δυναμικες (δλδ απλα κοπαναω) ο ηχος σταματαει, ειτε εχω πατς ειτε απλό ηχο... σκεφτομαι οτι εχει χαλασει η εξοδος οποτε κ το στελνω στην κονσόλα απο τα phones, φαινεται οκ.

β) σε τελειως ακαθοριστες στιγμες (δεν μου το εκανε ποτε στο σπιτι...οσες ωρες κ αν επαιζα...) ενω παιζω στο κοντρόλερ ΜΟΝΟ, αναβοσβήνουν τα λαμπάκια στο Le κ απλα απο τον ΧΧ αριθμο πατς παει στον ΥΥ....

γ) το κοντρόλερ (Μ-αυντιο) ειναι μεταχειρισμενο μεν αλλα εγινε σερβις οταν αγοραστηκε, τον Οκτώβρη του 2010.

 

Εχω τσεκάρει με αλλα καλωδια μιντι μηπως κ εκει ειναι το πρόβλημα, αλλα δεν φταιει το καλωδιο 100%...εκτος το ολοκαινουριο που είχα χθες ηταν σκάρτο απο τη μαμα του!!!

 

Ερωτήσεις: 1) παρόμοιο πρόβλημα καποιος? εστω καμια ιδεα?

2) γρηγορο αμεσο κ σωστο σερβις στη θεσσαλονίκη?

 

ειμαι να σκασω.... χρειαζομαι λεφτα για να φτιαξω το οργανο, το οποιο χρησιμοποιω για να βγαζω λεφτα!!! κ προφανως δεν εχω λεφτα!!!!!

 

αυτα...σορρυ αν επρηξα...!

θενκξ ιν αντβανς!

 

 

Everybody lies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν όπως λες κόβει τον ήχο μόνο από τις line out εξόδους, ενώ από τα phones παίζει κανονικά, μάλλον το πρόβλημα είναι στα βύσματα εξόδου των line out. Εκ πρώτης όψεως πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Sorry. Δεν μπορώ να είμαι κι εδώ κι εκεί  :-\

 

Η λύση που σου προτείνω είναι να κάνεις υπομονή μέχρι τη Δευτέρα να το πας στο Bon Studio στη Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου