Προς το περιεχόμενο

Κάτι έκανα με το tempo..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello!!!

Έχω ενα κομάτι σχεδόν τελιωμένο... έχει 16 audio και καμιά 10αριά midi. Πως μπορώ να αλάξω το tempo απο 22 που είναι σε 29? Προσπάθησα με το τεμπο track (cubase) αλλα δεν τα κατάφερα ... Τα audio δεν ακολουθάνε το tempo (και γίνεται πολύ πυροβολοβαβούρα)... υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω απλά και εύκολα convert το tempo όλου του κοματιού απο 22 σε 29??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περιμένει μανούρα. :?

 

Και μεγάλη θα έλεγα!!! Διάβασα manual και το μισο forum του cubase, έκανα ότι λένε και ... τίποτα.

 

DIGI το κάνω αυτο που λές αλλα τίποτα...τα audio είναι 120 και πρέπει να γίνουν 129 ... βάζω στο pool 120 , τσεκάρω το musical σε όλα τα audio .... Αποτέλεσμα: Παίζουν σωστά τα midi στα 129 αλλα τα audio δεν ακολουθάνε.... και φυσικα ακούγετε ενας πανικός....

 

Πρέπει να είναι κάτι απλό ... μια απλή βλακια που μάλλον έκανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλαζεις το τεμπο στα midi και κανεις time stretch sta audio.

Νομιζω..

 

Αυτό είναι το σωστό αλλά συμβουλευτικά στο λέω, καλύτερα είναι να ξαναπροσπαθήσεις να γράψεις πάλι τα audio εάν είναι φυσικά δυνατόν. Η στο μέλλον, να έχεις κατασταλάξει για το τέμπο, πριν γράψεις audio. Ο λόγος είναι ότι πάντα το time stretch επιφέρει και μια αλλοίωση στο audio, μικρή η μεγάλη ανάλογα με το πόσο μεγάλη είναι διαφορά τέμπου που θα δημιουργήσεις. Και σίγουρα είναι μανούρα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Προβληματικέ :D την έχω πατήσει κι εγώ (νομίζω και οι περισσότεροι) :?

 

Έχει σκεφτεί να τα κάνεις export τα ρημάδια και να κοιτάξεις μήπως τα φέρεις στα ίσα τους σε κανένα Wavelab ή Soundforge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου