Προς το περιεχόμενο

Αγορά drums για αρχάριους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ και χριστός ανέστη.

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση (πάλι...). Τα millenium drums της θόμαν τα έχει δοκιμάσει κανένας; Βασικά θέλω να δοκιμάσω diy e-drums και το μόνο που με νοιάζει, είναι βασικά να μην γκρεμιστεί μόνο του καμια μέρα  ;D. Δηλαδή μην αρχίσουν να φεύγουν στρώσεις, χρώματα κλπ. Αν έχει πάρει κανένας ας μου πει παρακαλώ.  :)

 

Ευχαριστώ

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση (πάλι...). Τα millenium drums της θόμαν τα έχει δοκιμάσει κανένας; Βασικά θέλω να δοκιμάσω diy e-drums και το μόνο που με νοιάζει, είναι βασικά να μην γκρεμιστεί μόνο του καμια μέρα  ;D. Δηλαδή μην αρχίσουν να φεύγουν στρώσεις, χρώματα κλπ. Αν έχει πάρει κανένας ας μου πει παρακαλώ.  :)

 

 

Το πρώτο μου σετ ήταν millenium 200, απο Thomann, οι αισθητηρες στο ride μετα απο ηρεμη χρηση 3 μηνων, τα 'φτυσαν, και μου εστειλαν καινουργιο ride αμεσως, στους 6 μηνες εσπασε η αλυσιδα του bass drum pedal, ευτυχως ο δασκαλος μου δανεισε ενα δικό του πεταλι μεχρι που αγορασα το καινουργιο μου σετ. Για τα πρώτα βήματα ενος μαθητη/αρχαριου δεν είναι κακό. Οταν αποφασισεις να προχωρήσεις στα drums και να παρεις κατι καλύτερο, τα millenium τα χαρίζεις, τα πας στο εξοχικό σου η τα πετάς. Καλό αρνι + πατατες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.. εννοώ όμως ακουστικό σετ για να το κάνω εγώ μετατροπή σε ηλεκτρονικό. Δηλαδή ψάχνω φτηνό ακουστικό το οποίο με ενδιαφέρει να "ζήσει" μόνο κατασκευαστικά.  :)

 

Π.χ. Το http://www.thomann.de/gr/millenium_mx_jr_drumkit.htm , θα αντέξει 2-3 χρόνια ή θα μου ξεφλουδίσει;  ;D

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Π.χ. Το http://www.thomann.de/gr/millenium_mx_jr_drumkit.htm , θα αντέξει 2-3 χρόνια ή θα μου ξεφλουδίσει;  ;D

To συγκεκριμενο που λινκάρεις, ειναι για παιδια 4 εως 7 ετων, γι' αυτο ειναι και τοοοσο φτηνο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω αλλά οι μικρότερες διαστάσεις βολεύουν και στο triggering  :)

Οκ, τότε τι σε πειράζει αν σε 2-3 χρόνια ξεφλουδίσει? Σε 2-3 χρονάκια, έεεεχει ο Θεός (των drummers)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα λές. Αυτό λέω και γω.. Θα πάει 2-3 χρόνια; Μην μου μείνουν στον τόπο στο δίμηνο  ;D Έχω και υγρασία εδώ πέρα..

 

Μάλλον θα τα πάρω και θα γράψω αναλυτικό review  ;D

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου