Προς το περιεχόμενο

Tom Waits meets Coppola


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Την ταινία δεν την ήξερα (έπεσε στα χέρια μου το Σαββατοκύριακο) . Αλλά όταν ο Coppola συναντά τον Tom Waits το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο:

"One from the heart"

 

Πέρα από τη σκηνοθεσία – φωτογραφία (το απόλυτο stylized) μετά από κάθε τέσσερις ατάκες πέφτει και ένα song, από τον ομώνυμο δίσκο του Tom Waits (φωνητικά  Crystal Gayle). Η ταινία είναι γεμάτη από μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ταινία δεν την ήξερα

 

Αισχος και ονειδος... ;D

 

ΤΑΙΝΙΑΡΑ (αν και την μισουν πολλοι)

 

Ειναι η ταινια που χρεοκοπησε τον Coppola  (ειχε εσοδα $600.000 και κοστισε $26.000.000 )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αισχος και ονειδος... ;D

 

ΤΑΙΝΙΑΡΑ (αν και την μισουν πολλοι)

 

Ειναι η ταινια που χρεοκοπησε τον Coppola  (ειχε εσοδα $600.000 και κοστισε $26.000.000 )

 

Nick, ακόμα παραμιλάω! Φυσικά είναι γνωστό ότι είμαι άξεστος χωρικός! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι mood με έβαλες ρε Λάκη πρωί πρωί.... Η ταινία είναι χαζομαρίτσα. Αξίζει μόνο για την Nastassia Kinski (παιδούλα τότε) και μια ρομαντική αθωότητα που την περιβάλει. Αλλά το soundtrack...... Άλλα το soundtrack λέω...................

 

Να πάτε να το βρείτε οπωσδήποτε και να το ακούσετε όλο μερικές χιλιάδες φορές να το εμπεδώσετε.

 

 

Υ.Γ. Αν δεν είστε καπνιστής, μηχάνημα ξηρού πάγου στο δωμάτιο.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισχος και ονειδος... ;D

Εδώ που τα λέμε, ναι ....... ;)

Όχι επειδή ήταν ταινιάρα (που δεν ήταν αλλά ούτε και κακή ήταν) αλλά για το καταπληκτικό score του Waits.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε σύ Σπύρο, εμένα με άρεσε και η υπόθεση. Ντάξει ένα love story ήταν , αλλά με άρεσε. Καλά η Nastassia δεν λέγω, αλλά εμένα με ενθουσίασε η Teri Garr (μου έβγαλε κάτι πολύ sexy).

 

Τον δίσκο Κώστα τον ήξερα, αλλά δεν ήξερα ότι ήταν Sοundtarck (ακόμα χειρότερα δηλαδή ;D ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλω κι εγώ ένα που βρήκα; Το soundtrack έχει μέσα το παρακάτω τραγούδι ερμηνευμένο από την Crystal Gale. Εδώ από τον ίδιο τον Tom:

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω γιατί αλλά αυτό το καμπαρέ στύλ του Waits ..... new coat of paint κλπ το θεωρώ εκτός απο υπέροχο .... την απόλυτη μουσική οδήγησης μεγάλων αποστάσεων .

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.... την απόλυτη μουσική οδήγησης μεγάλων αποστάσεων .

 

Επικίνδυνη μουσική για road trip κατ ‘ εμέ!

1ον Θα πάω αλλού από τον προορισμό μου (ε ,δεν πας με τέτοια μουσική στο Ειρηνοδικείο Άμφισσας ;D- no offence here)

και 2ον θα βγάλω το φλασκί με το bourbon ;)!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία είναι χαζομαρίτσα. Αξίζει μόνο για την Nastassia Kinski (παιδούλα τότε) και μια ρομαντική αθωότητα που την περιβάλει. Αλλά το soundtrack...... Άλλα το soundtrack λέω...................

Να πάτε να το βρείτε οπωσδήποτε και να το ακούσετε όλο μερικές χιλιάδες φορές να το εμπεδώσετε.

 

+ 1000

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου