Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Southern Rock, Country, Classic Rock, Hard Rock, Heavy Metal, Power Metal, Hardcore, Punk Rock, Thrash, Nu Metal,Poser+Glam+Hair Metal, Alternative, Electro, Synthpop, Lounge, Indie, Emo, Cpop,Cindie, 80s Pop, Jazz (mostly Swing).

 

Αυτά κατα βάση.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως τα ακουσματα μου ειναι παρα πολλα.

 

αλλα οντως τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα δεν ακουν μονο αυτα που ειπα στην αρχη.. Εχτες ασ πουμε ολη την μερα σχεδον ακουγα ρεγκε..

 

λοιπον να πω συνοπτικα τι ακουω

 

rock(κυριως ελληνικο. και δεν λεω κλασικ ροκ,ουτε χαρντ ροκ,ουτε χιλια δυο παρακλαδια.) ακουω απλα ροκ. τωρα πως το ονομαζουν μερικοι δεν ξερω

 

reggae,funk,soul,rnb,hiphop(+low bap),electro,punk,metal(nu metal,epik metal) kai εντεχνο.

 

το σωστο ειναι πιστευω,να λεμε οτι ακουμε απλα μουσικη,και να μην βαζουμε ταμπελες.

αν και στο θεμα της χιπχοπ ειναι δυσκολο να πεις ακουω μουσικη,γτ δεν ειναι η μουσικη που παιζει ρολο. πολλα συγκροτηματα ομως εχουν φοβερες μουσικες..

 

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πλάκα που έχουμε απίστευτα διαφορετικά ακούσματα, έτσι;; Καλή φάση, πολύ ωραίο αυτό. Μπορούμε να μάθουμε ο ένας απ'τον άλλον ;) Πάντως σε γενικές γραμμές όλοι ακούμε διάφορα πράγματα χωρίς σοβαρούς περιορισμούς από σκηνές, το οποίο με χαροποιεί πολύ!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγα απο την αλλη μερια...ακου απο αυτην την σατανιστικη μουσικη με τις νοτες :lol: δεν υπαρχει διαχωρισμος...

 

 

 

 

Πραγματικά!! Γιατί συνήθως όταν πχ λέω ότι μου αρέσει ξέρω γω και η pop' date=' του τύπου michael jackson, ή anastacia πέφτουν όλοι να με φάνε!! :evil:[/quote']

 

 

και ο μιχαλακης ειναι θεος :wink:

 

 

(θυμηθηκα τωρα την συναυλια που ηταν να δωσει στο ΟΑΚΑ στις 10 Οκτωβριου 1992...πωπω...καταρα.ειχε ακυρωθει :cry: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούω ξενο χιπ χοπ,οχι εμπορικο πλαστικοποιημένο χιπ χοπ του σαλονιου.κυρίως πιο υπόγεια πράματα με ΄μφαση στον στιχο εως κ πιο πειρματικο ορχηστρικο.

επίσης nu funk,trip hop,downtempo & nu skool breaks.

κ καμια μπαλαντα.

αααυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά!! Γιατί συνήθως όταν πχ λέω ότι μου αρέσει ξέρω γω και η pop' date=' του τύπου michael jackson, ή anastacia πέφτουν όλοι να με φάνε!! :evil:[/quote']

 

το να ακυρωνει κανεις καποιον τραγουδιστη-μουσικο, επειδη ανηκει σε μια "μη σοβαρη"(και ποιος το κρινει αυτο??) μουσικη σκηνη, το βρισκω ελλειψη μουσικης παιδειας.η μουσικη πρεπει να ακουγεται με το αυτι και οχι με βαση το βιογραφικο ενος καλλιτεχνη η την "ποιοτητα" του(αληθεια πως οριζεται η ποιοτητα στην μουσικη??)..

σχετικα με την anastacia που αναφερεις, εγω την θεωρω μια πολυ σοβαρη pop δημιουργο.μου ταιριαζει η μουσικη της και αυτο μου αρκει για να την ακουω ακομπλεξαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο αλλά αυτήν την περίοδο άκουσα λόγω της αδερφης μου Shakira και μπορώ να πώ ότι ναι...μου αρεσε...

 

:oops:

 

το να ακυρωνει κανεις καποιον τραγουδιστη-μουσικο, επειδη ανηκει σε μια "μη σοβαρη"(και ποιος το κρινει αυτο??) μουσικη σκηνη, το βρισκω ελλειψη μουσικης παιδειας.η μουσικη πρεπει να ακουγεται με το αυτι και οχι με βαση το βιογραφικο ενος καλλιτεχνη η την "ποιοτητα" του(αληθεια πως οριζεται η ποιοτητα στην μουσικη??)..

 

Συμφώνω...

 

By the way...Έπεσε στα χέρια μου το τελευταίο cd των Film και μου άρεσε επίσης πάρα πολυ...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα ακουω:

 

Hard Rock

Blues

Jazz

Flamenco

 

βασικα ακουω ποιο πολυ instrumental τα τελευτεα 2 χρονια κ απο αυτα πολυ συγκεκριμενους καλητεχνες κ τα ρεμπετικα ειναι πολυ μεγαλη αγαπη μου κανουν να ταξιδευω...... 8)

 

παμε κ ενα Βαμβακαρη

 

Μια φουντωση μια φλογα...... 8) ο κυριος ηταν ΡΟΚ 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου