Προς το περιεχόμενο

Rock Bottom διασκευή


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τα θετικά σχόλια. 8)

@pericles  ναι έχω "επιστρέψει πίσω στον χρόνο" στα μουσικά μου γούστα το τελευταίο διάστημα και έχει περάσει γενικά και στον ήχο αυτό . Γενικά μ' αρέσει ο vintage ήχος ανεξαρτήτως στυλ μουσικής (blues/ classic/ funk rock). Σε ευχαριστώ να σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ αχ αχ! ;D ;D

 

εκει που ξεκινας το σολο μαματα το παιζεις ιδιο μετα το "χαλας" με τις μπουρμπουλιθρες :P

 

συγνωμη αλλα ισως να ειναι το αγαπημενο μου ροκ σολο το οποιο ξερω και το τραγουδαω κιολας χαχαχαχα

 

γνωμη μου αλλα απο τα σολο του μιχαλακη δεν αλαζεις ουτε νοτα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα θετικά σχόλια. 8)

@pericles  ναι έχω "επιστρέψει πίσω στον χρόνο" στα μουσικά μου γούστα το τελευταίο διάστημα και έχει περάσει γενικά και στον ήχο αυτό . Γενικά μ' αρέσει ο vintage ήχος ανεξαρτήτως στυλ μουσικής (blues/ classic/ funk rock). Σε ευχαριστώ να σαι καλά!

Δεν κανει τιποτα φιλε εσυ νασαι καλα και τα ωραια παιξιματα σου .ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bluezlick παίζω μέχρι εκεί που με αρέσει να τραγουδάω το σόλο. Γούστα είναι αυτά;-) Μετά την αλλαγή εξάλλου και ο Μιχαλάκης τα δικά του κάνει στα live. Είμαι της άποψης ότι λίγος αυτοσχεδιασμός / προσωπική άποψη πρέπει να υπάρχει όπου δεν αντιβαίνει εις βάρος του κομματιού. Αλλά όπως σου πα γούστα είναι αυτά, και έτσι το τι αλλάζει και τι σέβεται ο καθένας σε μια διασκευή είναι καθαρά υποκειμενικό. Από την άλλη βέβαια μπορώ να σκεφτώ καμιά 100αστί σόλο που δεν θα πείραζα ούτε νότα, οπότε καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς.

Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου και την ακρόαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@z43k0

καταλαβαινω πληρως τι λες και συνυπογραφω!  ;D

απλος ξερεις καθε ενας απο εμας εχει ενα κολημα  ;D

 

Μετά την αλλαγή εξάλλου και ο Μιχαλάκης τα δικά του κάνει στα live.

 

ποπο τι μου θυμησες με αυτο!

ειχα να βγαλω ενα σολο πριν χρονια και πηγα και το παιξα στον δασκαλο μου με καποιες αλλαγες.οποτε μου λεει "γιατι δεν εκατσες να το βγαλεις ιδιο νοτα νοτα" και του απανταω " μα και αυτος σε καθε Live διαφορετικα το παιζει" οποτε μου λεει "κοιταξε αυτος το εχει γραψει οποτε μπορει να κανει οτι θελει"  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο τι μου θυμησες με αυτο!

ειχα να βγαλω ενα σολο πριν χρονια και πηγα και το παιξα στον δασκαλο μου με καποιες αλλαγες.οποτε μου λεει "γιατι δεν εκατσες να το βγαλεις ιδιο νοτα νοτα" και του απανταω " μα και αυτος σε καθε Live διαφορετικα το παιζει" οποτε μου λεει "κοιταξε αυτος το εχει γραψει οποτε μπορει να κανει οτι θελει"  :)

 

Ναι αυτό ισχύει;-) Άλλο πράγμα η μελέτη, άλλο πράγμα το ανθρώπινο jukebox, άλλο πράγμα ο αυτοσχεδιασμός... όλα καλά και θαυμαστά όμως. Guitarhead all the way:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο τι μου θυμησες με αυτο!

ειχα να βγαλω ενα σολο πριν χρονια και πηγα και το παιξα στον δασκαλο μου με καποιες αλλαγες.οποτε μου λεει "γιατι δεν εκατσες να το βγαλεις ιδιο νοτα νοτα" και του απανταω " μα και αυτος σε καθε Live διαφορετικα το παιζει" οποτε μου λεει "κοιταξε αυτος το εχει γραψει οποτε μπορει να κανει οτι θελει"  :)

 

[Off Topic]

Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, αλλά με βάση αυτά που είπες, για μένα είναι η χειρότερη μορφή δασκάλου που μπορεί να υπάρχει, ειδικά σε μοντέρνα όργανα όπως η ηλεκτρική κιθάρα.

 

[/off topic]

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου