Προς το περιεχόμενο

Rock Bottom διασκευή


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα κλιπάκι από την τελευταία (κυριολεκτικά) εμφάνιση των Mode Zero στο Jasmin.

Tokai LS 130 SEB > Bogner Alchemist 1x12 και τίποτα άλλο. Κάθε σχόλιο για ήχο, παίξιμο αλλά και για τα γυαλιά ηλίου ευπρόσδεκτο ;-)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή εκτέλεση αλλά θέλει λίγο πιο αργά.

Αν συνεχίσετε να παίζετε Μιχαλάκη αγόρασε ένα Wah - ASAP όμως... :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά!Μπράβο :)

 

Ο Alchemist μου ακούγεται τέλειος! Ένας ενισχυτής που τα reviews του με έχουν αποπροσανατολίσει τελείως.Ως κάτοχός του τι έχεις να πείς?

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good Job, αν και θα ήθελα λίγο extended το σόλο ;D live είναι στο κάτω-κάτω ;)

Α! Και ο τραγουδιστής καλό είναι να βάζει και λίγο περισσότερο "γρέζι" σε τέτοια κομμάτια.

 

Πολύ καλή εκτέλεση αλλά θέλει λίγο πιο αργά.

Ray μου, είναι το κομμάτι έτσι. Άμα το αρχίσεις σε συνεπαίρνει και "το πας σφαίρα", το παθαίνουμε και εμείς...Πάντα όμως! ;D

 

Ο ενισχυτής πως βγήκε κάτω (με τι μικρόφωνο)?

Η έντασή του σου έφτασε?

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες για τα καλά λόγια!

Από τον ενισχυτή είμαι ικανοποιημένος - συνοπτικά θα έλεγα τα εξής: το καθαρό κανάλι τίποτα ιδιαίτερο σε clean mode, στο crunch mode πολύ αξιοποιήσιμο. To βρώμικο θέλει αρκετό ψάξιμο (είναι και πιο χαμηλά σε ένταση από το καθαρό), για να ανοίξει και να γλυκάνει θέλει μεγάλες εντάσεις.

Στο συγκεκριμένο live έπαιξα γύρω στο 4-5 (11 η ώρα) το volume, το mic που έβαλε ο ηχολήπτης ήταν "περίεργο", κατευθυντικό αλλά σαν αυτά που βάζουν συνήθως στις μπότες των drums (εμφανισιακά). Είχα το mid shift ενεργό και άκουγα καλά πάνω, ο ηχολήπτης ωστόσο μου είχε κατεβάσει μεσαία (λίγο).

Όσο για το κομμάτι, ναι αν γκαζώσει δεν μαζεύεται με τίποτα και έχει αρκετά σημεία να "γκαζώσει".

@RayDTutto Wah παίζει πάντα, απλά στο συγκεκριμένο live μου έβγαλε ένα πρόβλημα και το άφησα εκτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καθαρό κανάλι τίποτα ιδιαίτερο σε clean mode

Δηλαδή  όσα λέγονται περί φεντεριζόντων καθαρών λόγω 6l6 είναι μούφες?

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχει χρώμα fender - αλλά το καθαρό του κανάλι δεν είναι το δυνατό του σημείο κατ' εμέ (σε clean mode πάντα, σε crunch mode βγάζει πολύ ωραίο χρώμα). Μούφες δεν είναι, αλλά δεν συγκρίνεται π.χ ο καθαρός του με ένα λαμπάτο Fender - στα αυτιά μου τουλάχιστον.

Εγώ τον αγόρασα γιατί με το Delay/ Reverb και το ενσωματωμένο Boost στο footswitch είναι ότι πρέπει για plug and play καταστάσεις - χωρίς να κουβαλάει κανείς ένα σκασμό πράγματα και άκρως ποιοτικός για τα λεφτά του (πλησιάζω κατά πολύ τον ήχο του full setup μου, γλυτώνοντας περίπου 40 kg επιπλέον στο κουβάλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία εκτέλεση παιδιά .Μπράβο.Αν και θα συμφωνούσα και εγώ με την ταχύτητα,αλλά διασκευή είναι έτσι και αλλιώς.No big deal! Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιοι εισαστε μαγκες μου .Ο ηχος του σολιστα ειναι 70's και μου θυμισε τον ηχο του δικου μας κιθαριστα εκεινης της ΑΓΝΗΣ  και ωραιας εποχης.Αν αξιωθω θα ανεβασω (απο κασετα )ενα live που ειχαμε κανει το 1976 σε εναν κινηματογραφο ( Σινε Ερμης στη Δαφνη ) ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ εχει πολυ καλο ηχο για την εποχη του ( αυτο εχει σωθει ) .Εκει θα ακουσετε παρομοιο ηχο ( Fender stratocaster & Marshall & oua-oua τιποτε αλλο ) .Ξεχωρα απο τις αναμνησεις μου ειστε πολυ καλοι παιδια συνεχιστε μενοντας ΦΙΛΟΙ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις :).Ρώτησα περι alchemist επειδή μεταξύ άλλων είναι υποψήφιος κομπο ενισχυτής για αγορά.

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου