Προς το περιεχόμενο

Πεταλακι distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασικη προταση απο εμενα τον δικο μας Τελεγκιδη...MSD TELEGUN !!

Πολυ ομορφος ηχος με πολλες δυνατοτητες δημιουργιας ηχων μπορει να σου βγαλει απο απλο σκριμερ μεχρι την υπερτατη καφριλα...!

Υπαρχουν πολλα ποστ εδω με περισσοτερες πληροφοριες...!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για το msd.Απο τα ελαχιστα τρανζιστορατα πεταλια που ακουγονται σαν λαμπατα. Εχει πολλες επιλογες και μπορεις να εχεις αξιοπρεπη αποτελεσματα και σε φθηνους ενισχυτες. Μια αλλη επιλογη ειναι το fatfoot της telegun. Αν και κοστιζει γυρω στο 400αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το msd εμένα δε μου είχε γεμίσει το μάτι τόσο πολύ όσο το είχα...

 

είχα προβλήματα με θόρυβο, που αχρήστευε την high gain χρήση του αμα δεν εβαζες gate και γενικα συνεργαζόταν πολύ δύσκολα με τα υπόλοιπα πετάλια μου.

 

αγόρασα πανάκριβα καλώδια, το έβαλα πρώτο πρώτο στην αλυσίδα αλλά πάλι τίποτα, οπότε το έδωσα

 

μην παρεξηγηθώ, πολύ καλό πετάλι για μεχρι AC/DC ήχους, αλλά κατά τη γνώμη μου υπερεκτιμημένο και υπερτιμημένο

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μην παρεξηγηθώ, πολύ καλό πετάλι για μεχρι AC/DC ήχους

 

Πλάκα με κάνεις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιχα δει τον Βρετο σε ενα live να χρησιμοποιει το msd ενα delay και ενα wah pedal μονο και εβγαζε καταπληκτικο ηχο! Θυμαμαι διαςκευαζαν από AC/DC μεχρι Queensryche και  Metallica. Και ο ιδιος μου ειχε πει οτι ηταν πολυ ευχαριςτιμενος και σε οτι ενισχυτη το χρισημοποιουσε ειχε πολυ καλα αποτελεσματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω  :o (Με φωνή Κώστα Τσάκωνα από τη "Μεγάλη Απόφραξη") :

Suhr Riot και MSD Telegun ότι καλύτερο υπάρχει σε distortion πεταλάκια.

Ειδικά το Riot έχει κάνει και μουγγούς να μιλήσουν (έχω δει με τα μάτια μου πολυυύ κόσμο να το δοκιμάζει και να παθαίνει σοκ.

Το μόνο ελάττωμα είναι ότι τιμούνται 240 και 200 ευρώπουλα αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα με κάνεις...

 

εννοώ απο πλευράς "ποσότητας" γκέιν, και όχι γιατί δεν έχει, αλλά γιατί (τουλαχιστον στη δική μου περίπτωση) απο τη μέση και μετά το γκέιν ήταν άχρηστο.

 

το είχα πάει μέχρι και στο μαγαζί να δοκιμάσω και άλλο κομμάτι μήπως εφταιγε αυτό, αλλά τελικά κατάλαβα πως έτσι ήταν το πετάλι, υποθέτω οτι αφήνει ενα πολύ μεγάλο εύρος των συχνοτήτων να περνάνε προς ενίσχυση/ντιστορσιον και γιαυτό και ο θόρυβος, όπως επίσης γιαυτό και το φοβερό του χαρακτηριστικό να "παιρνει" ακόμα και την ανάσα σου.

 

τι να πώ? απλά η άποψή μου :)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου