Προς το περιεχόμενο

Επιλογη Ηλεκτροακουστικής κιθάρας.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και εψαξα στο φορουμ δεν κατεληξα καπου,καθως στις 5 σελιδες που διαβασα σε ενα αλλο θεμα που αφορουσε ηλεκτροακουστικη δεν κατεληξα καπου....μονο μια ερωτηση μου γεννηθηκε,αν τελικα το παλικαρι που ηθελε να παρει την κιθαρα εντυπωσιασε η οχι την γκομενα!

 

Διαθετω γυρω στα 300-400 ευρω για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ(υπολογίζω οτι θα εκανε γυρω στα 600-700 καινουργια) ηλεκτροακουστικη...ελπιζω να βρω καποια απο "καλα" χερια και ας εχει 1,2 χτυπιματακια....

 

Για να βοηθείσω μαρέσει πολυ ο ηχος που βγαζει η κιθάρα του Vito Bratta στο When the Children Cry,του Adrian Vandenberg sto Starkers in Tokyo Unplugged του Tony Marcus (ΧΥΖ) στο after the rain τουλαχιστον αυτα μου ερχονται στο μυαλο τωρα,γενικα ηχος για Hard Rock Ballads.Φανταζομαι πως οι κιθαρες αυτες που ακουγονται μετρανε κατι χιλιαρικα,αλλα κατι που να πλησιαζει στα λεφτα που προανεφερα?

 

ΔΕΝ προοριζεται για την κιθαρα της παρεας γυρω απο την φωτια!Γιαυτα τα event υπαρχουν κιθαρες καυσόξυλα!Προορίζεται για καποια demo που θελω να ηχογραφείσω.Θελω να ηχογραφεισω με MIC αλλα δεν θα με πήραζε να εχει και προενύσχηση.Και ισως καποια μελλοντικά live....

 

Κοιτάζοντας τις ovation κιθαρες θα ήθελα να τις αποφυγω λογω του σχήματος καθως μου θυμίζουν αποτυχημένες προσπάθειες που εκανα να μαθω μπουζούκι καθως δεν βολευόμουν ποτε με το καρπουζοσχημά του!

 

Η εμπειρία μου με τις κιθάρες ειναι σπαστά γυρω στα 10 χρόνια.Κλασική/Flamenco και ηλεκτρική.Με ηλεκτροακουστική δεν ειχα ασχοληθει ποτε και πιστευω πως εφτασε η ωρα να ασχολειθώ.Οπώτε οποιος εχει ασχοληθει και εχει ψαχτει με το θεμα ας με βοηθήσει στην επιλογή μου.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου