Προς το περιεχόμενο

Η μεγαλύτερη συλλογή δίσκων. Οταν αγαπας...


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οταν το αγαπας δεν το πουλας.. ;D ;D ;D

Αμα το αγαπουσε οντως θα κρατουσε την συλλογη και θα την χαριζε μεταθανατον.

Ζηταει και 3 εκατομμυρια.. : :-X :-X :-X :-X

Το πραγμα εχει παραγινει με τα βυνιλια.Αγνοει πως αμα δεν υπηρχε η κασσετα και το cd (που κραζει στο επακρον) ως μετρο συγκρισης, τα βυνιλια του δεν θα ειχαν καμια αξια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω! Μάζευα μανιωδώς δίσκους, γραμματόσημα , ταινίες....... και αρκετά άλλα αντικείμενα. Ένα πρωί πριν τέσσερα χρόνια ξύπνησα με μία απέχθεια για όλες τις συλλογές.  Ένοιωσα δέσμιος όλων αυτών και μου την έδωσε! Δεν ήταν να πάω κανένα ταξίδι. Όλοι οι άλλοι απολάμβαναν τον καφέ τους στη λιακάδα και εγώ ήμουν σε κάτι σκονισμένα καταγώγια ψάχνοντας δίσκους  - την ευκαιρία , το σπάνιο! Αν μου έδειχνες το video αυτό μέχρι και το 2007 θα εκστασιαζόμουν. Τώρα το μόνο που σκέφτηκα ήταν 1ον Ποίος τα ξεσκονίζει όλα αυτά ;D και 2ον σίγα μην τα έχει ακούσει όλα αυτά :D!   Now I am Free (or just old ;) )!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γύρω στα 500 βινύλια... Να είναι καλά ο πατέρας μου και το μοναστηράκι... Αλλά πλέον ακούω επιλεκτικά 50-60 επειδή δεν τα έχω κάνει ΑΚΟΜΑ rip στο pc... Το βινύλιο μου αρέσει αν και τώρα παίρνω μόνο tools για scratch...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν ξέρω! Μάζευα μανιωδώς δίσκους, γραμματόσημα , ταινίες....... και αρκετά άλλα αντικείμενα. Ένα πρωί πριν τέσσερα χρόνια ξύπνησα με μία απέχθεια για όλες τις συλλογές.  Ένοιωσα δέσμιος όλων αυτών και μου την έδωσε! Δεν ήταν να πάω κανένα ταξίδι. Όλοι οι άλλοι απολάμβαναν τον καφέ τους στη λιακάδα και εγώ ήμουν σε κάτι σκονισμένα καταγώγια ψάχνοντας δίσκους  - την ευκαιρία , το σπάνιο! Αν μου έδειχνες το video αυτό μέχρι και το 2007 θα εκστασιαζόμουν. Τώρα το μόνο που σκέφτηκα ήταν 1ον Ποίος τα ξεσκονίζει όλα αυτά ;D και 2ον σίγα μην τα έχει ακούσει όλα αυτά :D!   Now I am Free (or just old ;) )!

The story of my life! Συνοδοιπόροι Λάκη. Συλλογές δίσκων, οργάνων, περιοδικών, κλπ. Οι συλλογές δεσμεύουν. Κάποια πούλησα, κάποια πέταξα και κάποια παράτησα στο μπαλκόνι αφου δεν υπάρχει αποθήκη. Τα έστειλα ή τα απαξίωσα όλα.

 

Υ.Γ. Οχι πως κάνω κάτι με το χρόνο που "περισσεύει" τώρα, αλλά λέμε...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πούλησα, κάποια πέταξα και κάποια παράτησα στο μπαλκόνι αφου δεν υπάρχει αποθήκη.

Υπάρχουν όμως φίλοι...... ;)

Που τους αρέσουν τα δεσμά.

Καθότι τα ελέγχουν.........  :P

Please call

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την προηγουμενη εβδομαδα χαρισα και τα τελευταια μου βυνιλια (μαζι με το πικ απ & ενα κασσετοφωνο... ;D) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την προηγουμενη εβδομαδα χαρισα και τα τελευταια μου βυνιλια (μαζι με το πικ απ & ενα κασσετοφωνο... ;D) 

 

Eμένα πάλι με κράζουν γιατί ακούω μουσική από cd και δεν παίρνω βινύλια(τα καλά αναλογικά βινύλια και όχι την ψηφιακούρα του cd).Μετά κάτι μου εξηγουν για εγγραφή με διγματοληψία στο cd ενώ το βινύλιο είναι καλύτερο επειδή είναι αναλογικη.Εκεί είναι που με πιάνει ο ύπνος ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα πάλι με κράζουν γιατί ακούω μουσική από cd και δεν παίρνω βινύλια(τα καλά αναλογικά βινύλια και όχι την ψηφιακούρα του cd).Μετά κάτι μου εξηγουν για εγγραφή με διγματοληψία στο cd ενώ το βινύλιο είναι καλύτερο επειδή είναι αναλογικη.Εκεί είναι που με πιάνει ο ύπνος ;D

Ακούς αυτό που σου αρέσει, με τον τρόπο που σου αρέσει/βολεύει.

Τα υπόλοιπα είναι για να λέμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θέλουν ν' απαλλαγούν, χαρίζοντας τα βινύλιά τους εδώ είμαι και 'γω.

 

 

 

Υ.Γ. Ούτε βαρέθηκα, ούτε δέσμιος των συλλογών αισθάνομαι. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου