Προς το περιεχόμενο

Pickups: Διαφορες αναμεσα σε Tonerider Pure Vintage και City Limits


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, ειχα παραγγειλει τους pure vintage και απο λαθος μου εστειλαν τους

city limits.... και σκεφτομαι να τους κρατησω, εννοειται οτι δεν τους ανοιξα.

Απλα εχω περιθωριο μεχρι αυριο, αλλιως πρεπει να τους επιστρεψω.

Πειτε μου καμια διαφορα ρε παιδια, σε πριμα, μπασα, μεσαια, σκασιμο κλπ, περιμενω

εναγωνιως!  ;D

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστω φιλε, τα εχω δει αυτα... απλα θελω να ακουσω και καποιες γνωμες πιο

αναλυτικα απο την εμπειρια μερικων που τους εχουν δοκιμασει.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έκαναν λάθος, πες τους οτι και εσύ κατά λάθος τους άνοιξες, τους έβαλες στην

κιθάρα και μόλις τους άκουσες κατάλαβες οτι δεν ήταν αυτοί, διότι έχεις πρεσβυωπία

και τα γράμματα στα κουτάκια είναι μικρά ;D

Σοβαρά τώρα, δεν νομίζω οτι θα αρνηθούν αλλαγή αν τους ανοίξεις, απο που τους αγόρασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επικοινωνησει ηδη μαζι τους, μου ζητησαν συγνωμη και μου ειπαν να τους στειλω πισω με δικα τους εξοδα.

Δεν χρειαατηκε να τους ανοιξω, στα κουτακια τους γραφει city limits.

Απ εδω www.dangleberrymusic.co.uk τους πηρα.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα τους ρωτούσα αν θα τους δεχόταν πίσω ανοιγμένους, θα ψηνόμουν να τους

δοκιμάσω.

[off topic] Είχα παραγγείλει παλιότερα ένα σετάκι p90 απο εκεί, πέρασαν 2 εβδομάδες και

δεν ήρθαν, ρώτησα στα ελτα και έστειλα mail. Mου τους ξαναστέλνουν, περνάνε άλλες 2

εβδομάδες και πάλι τίποτα, ξαναστέλνω e-mail ρωτώντας αν έχει ξανασυμβεί, μου λένε όχι

και στέλνουν 3ο σετ με ακριβότερη trackable υπηρεσία. Ήρθαν σε 4 μέρες, ζήτησα 

συγγνώμη για την ταλαιπωρία και την ζημιά τους και ακόμα απορώ τι διάολο να απέγιναν

τα 2 πρώτα σετ. [/off topic]

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν σου λέω να εκμεταλλευτείς την εξυπηρετικότητα τους, απλά

τους παινεύω διότι στη θέση τους πολύ δύσκολα θα με πίστευα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα και χωρις να ειμαι ξενομανης, ολα τα μαγαζια του εξωτερικου ετσι ειναι.

Τελος παντων, απο μπολικο διαβασμα που εριξα μεχρι τωρα μαλλον δεν μου κανουν... τους θελω μονο για καθαρα ρυθμικα μερη χωρις drive, distortion κλπ.

Οταν λεμε καθαρα ρυθμικα μερη, εννοουμε μια strat, ενα καλωδιο και ενα fender twin reverb, το ζητουμενο ειναι ο απολυτα καθαρος "στρογγυλος" ηχος, τιποτε αλλο.

 

 

 

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν σου κάνει στους city limits είναι ο bridge ο οποίος είναι γκαζωμένος.

Οι άλλοι 2 μιά χαρά είναι γι'αυτό που θέλεις.

 

Για μένα λάθος που τους έκανες παραγγελία απ'έξω απο τη στιγμή που υπάρχει ο επίσημος Έλληνας αντιπρόσωπος στην πατησίων ο οποίους τους πουλάει σχεδόν στην τιμή που τους πήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν σου κάνει στους city limits είναι ο bridge ο οποίος είναι γκαζωμένος.

Οι άλλοι 2 μιά χαρά είναι γι'αυτό που θέλεις.

 

Για μένα λάθος που τους έκανες παραγγελία απ'έξω απο τη στιγμή που υπάρχει ο επίσημος Έλληνας αντιπρόσωπος στην πατησίων ο οποίους τους πουλάει σχεδόν στην τιμή που τους πήρες.

 

Απο τα κλιπακια που εχω ακουσει μεχρι στιγμης φαινονται να εχουν και αλλες διαφορες,

περα απο τον γκαζωμενο bridge η το output γενικοτερα, εννοω διαφορες σε μπασα, μεσαια, πριμα.

Οι pure vintage μου φαινεται να εχουν πιο δυνατο, στρογγυλο attack απο τους αλλους που φαινεται να εχουν μικροτερο attack και πολλα μεσαια στον μετεπειτα ηχο, μιλαμε παντα για clean ηχο, απο οσο καταλαβα με αυτα που ακουσα, προς το παρον.

Τωρα για Ελλαδα, δεν αγοραζω ουτε πενα φιλε, παντα απ' εξω... οταν θα καταλαβουν μερικοι εξυπνοι εδω οτι πρεπει να γινουν ανθρωποι, τοτε το συζηταμε.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για Ελλαδα, δεν αγοραζω ουτε πενα φιλε, παντα απ' εξω... οταν θα καταλαβουν μερικοι εξυπνοι εδω οτι πρεπει να γινουν ανθρωποι, τοτε το συζηταμε.

 

Είναι, επίτρεψε μου, μια κάπως αφελής προσέγγιση αυτό που γράφεις.

 

Δεν μπορείς με την φράση "μερικοί έξυπνοι" να εννοείς "όλοι"....(γιατί αυτό εννοείς τελικά).

 

....και για να το πεις αυτό θα πρέπει να τους έχεις επισκεφθεί όλους και να έχεις δει ότι όντως ισχύει για όλους.

Αν λοιπόν δεν το έχεις κάνει, τότε αυτή η γενίκευση που κάνεις δεν έχει καμμία απολύτως αξία.  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου