Προς το περιεχόμενο

κατασκευη σωματος κιθαρας απο φθηνα υλικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μιας και ερχεται το καλοκαιρι και δεν το βλεπω να πηγαινω πουθενα φετος λεω να περασω δημιουργηκα τις ωρες μου ,ζαλιζοντας με τα νταπα ντουπα και το τριβιο ,τους γειτονες μου  ;D .

Σκευτικα λοιπον να κατασκευασω μονος μου ενα σωμα κιθαρας απο τα ποιο φθηνα υλικα που μπορω να βρω.Αλλα επειδη δεν εχω ιδεα ποια θα ηταν τα καταλληλα και που μπορω να τα βρω απευθηνομαι σε εσας.

Θελω λοιπον απλα τα υλικα,οχι ενα ετοιμο σωμα..για να δωσω εγω το σχημα που θελω..

Για ριχτε λοιπον τα φωτα σας

 

Υ.Γ:Σκευτικα και πλεξιγκλας αλλα μλν θα μου βγει ο κουκος->vocalist.... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάρε την επιφάνεια ενός τραπεζιού,τον πάτο ενος παλιού καφασιού.Εδώ μερικοί φτιάχνουν κιθάρες από κοκαϊνη και πλαστικό εσύ θα κολήσεις? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σχάρα στο αυτοκίνητο ... όλο και κάποια παλέτα θα βρεις στο δρόμο .

Την κάνεις σάντουιτς με ατλακολ και έχεις solid body  ;D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μερικοί φτιάχνουν κιθάρες από κοκαϊνη και πλαστικό εσύ θα κολήσεις? ;D

Πόσο κοστίζει ένα κιλό κοκαίνη και πόσα χρειάζομαι για μία tele? Αν την κάνω thinline θα μου βγεί πιο φθηνή? τί μαγνήτες ταιριάζουν με κολομβιανή κοκαίνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.καπακι λεκανης

2.πιγκαλ

3.πλατη απο καζανακι

4.χαρτοκουβας

5.σιφωνι νιπτηρα

......ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ....ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΣΥΝΤΑΓΗ....

 

το θεμα ειναι που θα πλενεσαι μεσα στο καλοκαιρι......εδω πρεπει να το δουμε ολοι πιο σοβαρα το θεμα... ;D

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζει ένα κιλό κοκαίνη και πόσα χρειάζομαι για μία tele?

 

Ασε...και αν ήξερα δεν θα στο λεγα :P

 

τί μαγνήτες ταιριάζουν με κολομβιανή κοκαίνη?

 

με κολομβιανή ταιριάζουν μαγνήτες από marijuanico 2. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πας σε αποθηκη ξυλειας και να παρεις ενα κοματι μαονι, δεσποτακι για να πειραματιστεις και θα σου στοιχισει κανενα 10ρικο.

 

10ρικο ε?χμμ ενδιαφερων...Ειχα στο μυαλο μου κατι σε σχημα flying v η explorer η κατι τετοιο "heavy" .Κατα ποσο μπορει να γινει με ενα τριβιο,ενα τρυπανι και μια σεγα?Να ενημερωσω οτι δεν με ενδιαφερουν ηλεκτρικα και λοιπα εξαρτηματα(λαιμος γεφυρα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα ποσο μπορει να γινει με ενα τριβιο,ενα τρυπανι και μια σεγα?Να ενημερωσω οτι δεν με ενδιαφερουν ηλεκτρικα και λοιπα εξαρτηματα(λαιμος γεφυρα κλπ)

Με πριόνι, τριβείο και πολλή υπομονή, ΑΝ ξέρεις να τα χειρίζεσαι, γωνιώδες σώμα κουτσά

στραβά μπορείς να φτιάξεις. Και να μην τα καταφέρεις με την πρώτη φορά, μικρό το (υλικό)

κόστος. Για το neck pocket και το routing, μόνος σου δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι γινεται! οσο για neck pocket και pickup cavities εφοσον δεν εχεις ρουτερ ανοιγεις τρυπες με το τρυπανι στο βαθος που θες και μετα με το σκαρπελο κανεις την θηκη τετραγωνη. υπομονη θελει, αν την εχεις προχωρα. οσο για το ξυλο αν δεν εχει περισεψει κανενα κομματι και αναγκαστεις να παρεις μαδερι, το κοστος (για δεσποτακι) ειναι γυρω στα 30 ευρω για 2,50 μετρα και θα βγαλεις 3 κιθαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου