Προς το περιεχόμενο

κατασκευη σωματος κιθαρας απο φθηνα υλικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηχητικά, λόγω δερματίνης θα ακούγεται μάλλον πιο sleazy και hard....

Πέρα απ την πλάκα, δε νομίζω να έχεις θέμα με τον ήχο λόγω δερματίνης. Εδώ άλλοι ντύνουν με γούνα τις κιθάρες τους (ZZ top):

http://3.bp.blogspot.com/_c2LfMRmgbzE/THoRDjDgg4I/AAAAAAAAH6I/_5dusEEBU6I/s400/images-1.jpeg

 

:o :o :o

 

τελεια τοτε...κοιτα να δεις..τελικα οτι και απορια και να εχεις εδω μεσα ολο και καποιος θα εχει την απαντηση σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και μία γούνινη εγχώρια...τι κρίμα που δεν φαίνονται οι φωτογραφίες πιά!!!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172984.0

 

...έχει στη τελευταία σελίδα ευτυχώς

l_fd6defe08b3b48b59bd25e974e69452e.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοίγω καινούριο θέμα.. 8)

θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους ξέρουν..

αν έχω ένα σώμα κιθάρας..

όπως για παράδειγμα ένα harley benton strat guitar kit..

και θέλω..έτσι όπως είναι το σώμα..να κολλήσω χαρτί..και πάνω από το χαρτί βάλω λούστρο τι αποτέλεσμα θα έχω?

 

έχω σκεφθεί την περίπτωση πως..το χαρτί που θα κολλήσω..θα βραχεί από τον λούστρο και θα φανεί άσχημο..αλλα ετσι υποθέτω θεωρητικά..

 

η όλη σκέψη ξεκίνησε..να πειραματιστώ σε ένα πάφθηνο harley benton kit..και να φτιάξω..κιθάρα με κολαζ από τις αγαπημένες μου lucky luke σελίδες :P

 

η όλη ιδέα ξεκίνησε από μια κιθάρα που είχε φτιάξει παλιότερα ένας συμφουρομιτης..νομίζω Aγγελος στο όνομα..

και είχε βάλει εφημερίδες και γραμματόσημα..

 

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θέλω..έτσι όπως είναι το σώμα..να κολλήσω χαρτί..και πάνω από το χαρτί βάλω λούστρο τι αποτέλεσμα θα έχω?

o Williamsats πρόσφατα έκανε έναν ενισχυτή έτσι, ψάξε το post του. Επίσης ο Genius Loki έχει ανεβάσει κάτι παρόμοιο...ζήτα τους λεπτομέρειες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Williamsats πρόσφατα έκανε έναν ενισχυτή έτσι, ψάξε το post του. Επίσης ο Genius Loki έχει ανεβάσει κάτι παρόμοιο...ζήτα τους λεπτομέρειες...

 

ο william το ειχε κανει σε κοντρα πλακε νομιζω - ή τελος παντων σε διαφορετικο ξυλο απο οτι ειναι το κιτακι του schafferbfg.............αρα τα αποτελεσματα μπορει να φθηνουν απο την πραγματικοτητα

mara - γιατι δεν του δινεις εσυ καποιες συμβουλες ρε γι'αυτο που θελει να κανει ?? ;) ;) ξερεις εσυ ;) ;)    :D :D

παντως νομιζω οτι αν κολλησει "ειδικο" αυτοκολλητο επανω στο σωμα δεν θα εχει προβλημα με το λουστρο και θα βγει πολυ καλο.............τωρα για κανονικες φωτο του lucky luke καλητερα θα σου προτεινα να τις περασεις σε υπολογιστη και να κανεις εκτυπωση σε αυτο το "ειδικο" αυτοκολλητο οποτε μια η αλλη σου ερχεται και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο........

p.s. οπου "ειδικο" = δεν θυμαμαι πως λεγεται το χαρτι  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο william το ειχε κανει σε κοντρα πλακε νομιζω - ή τελος παντων σε διαφορετικο ξυλο απο οτι ειναι το κιτακι του schafferbfg.............

...ναι...ξέχασα ότι το Harley Benton κιτ έχει επιλεγμένο Tonewood ;D ;D...Άσε που παίζει το κόντραπλακέ του William να είναι καλύτερης ποιότητας ;D

 

mara - γιατι δεν του δινεις εσυ καποιες συμβουλες ρε γι'αυτο που θελει να κανει ??  ξερεις εσυ 

Μα δεν ξέρω, δεν το έχω κάνει ποτέ...ξέρω απλά ότι θα έχει αρκετά προβλήματα γι αυτό τον παραπέμπω σε κάποιον που ήδη το έχει κάνει.

παντως νομιζω οτι αν κολλησει "ειδικο" αυτοκολλητο επανω στο σωμα δεν θα εχει προβλημα με το λουστρο και θα βγει πολυ καλο.............τωρα για κανονικες φωτο του lucky luke καλητερα θα σου προτεινα να τις περασεις σε υπολογιστη και να κανεις εκτυπωση σε αυτο το "ειδικο" αυτοκολλητο οποτε μια η αλλη σου ερχεται και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο........

p.s. οπου "ειδικο" = δεν θυμαμαι πως λεγεται το χαρτι 

Μην προτείνεις ποτέ κάτι που δεν έχεις κάνει και δεν ξέρεις πώς γίνεται. Όλα αυτά απλά τα φαντάζεσαι και δεν βλέπεις τα (προφανή) τεχνικά προβλήματα σε αυτά που προτείνεις. Αυτό που του προτείνεις κάνει πάνω από 200 ευρώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προτείνεις ποτέ κάτι που δεν έχεις κάνει και δεν ξέρεις πώς γίνεται. Όλα αυτά απλά τα φαντάζεσαι και δεν βλέπεις τα (προφανή) τεχνικά προβλήματα σε αυτά που προτείνεις. Αυτό που του προτείνεις κάνει πάνω από 200 ευρώ...

 

το εχω δει να το κανουν και ξερω οτι γινεται και το ξερω οτι ειναι ακριβο - εγω δεν ανεφερα τιμη ουτε και ο ιδιος εβαλε πλαφον...........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου