Προς το περιεχόμενο

Πνευματικα Δικαιωματα (Μουσική/Στίχοι: Ποσοστά; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...αναρωτιέμαι εάν έχεις κερδίσει ποτέ καμμία δίκη... ::) :P ;D

 

Όταν με βλέπουν οι αντίδικοι λακίζουν (από την ομορφιά μου - στο ξανά τόνισα!). Καταφεύγουν δε άμεσα σε συμβιβαστικές λύσεις , αποφεύγοντας ωσάν τον διάολο το λιβάνι, το να βρεθούν στην ίδια δικαστική αίθουσα με εμέ και να με έχουν απέναντί τους  :P :P ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

...αναρωτιέμαι εάν έχεις κερδίσει ποτέ καμμία δίκη... ::) :P ;D

Απ'ότι μου έχει πει η μεγαλήτερη δίκη που πήρε ποτέ μέρος ήταν αυτή του Κοσκοτά. Ήταν δικηγόρος του! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

 

(πλάκα κάνω φυσικά... Μην τον καταστρέψουμε κι όλας...  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απ'ότι μου έχει πει η μεγαλήτερη δίκη που πήρε ποτέ μέρος ήταν αυτή του Κοσκοτά. Ήταν δικηγόρος του! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

 

Ποίος είναι αυτός ο «Κοσκοτάς» , εγώ τότες δεν είχα γεννηθεί, δεν τον ξέρω. Ο Marathon τους ξέρει αυτούς (λόγω ηλικίας) που μεγαλούργησαν το 1821.Ήταν συμμαθηταί. Ο Κοσκοτάς ήταν αυτός που μετά την επανάσταση τον έκλεισαν φυλακή; Ο Θεόδωρος Κοσκοτάς που λένε;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Marathon τους ξέρει αυτούς (λόγω ηλικίας) που μεγαλούργησαν το 1821.

Να δείς και σήμερα πόσοι έχουν μεγαλουργήσει...άτιμη φάρα εσείς οι δικηγόροι... :P

 

Ποίος είναι αυτός ο «Κοσκοτάς» , εγώ τότες δεν είχα γεννηθεί, δεν τον ξέρω.

Μην φοβάσαι...τον ξέρουν οι Ολυμπιακοί... ;)

 

Απ'ότι μου έχει πει η μεγαλήτερη δίκη που πήρε ποτέ μέρος ήταν αυτή του Κοσκοτά. Ήταν δικηγόρος του!

Μιά χαρά τα πήγε...μόνο 20 χρόνια φυλακή έφαγε ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μιά χαρά τα πήγε...μόνο 20 χρόνια φυλακή έφαγε ;D

 

Η μεγαλύτερη επιτυχία μου δεν είναι αυτή. Ήταν που σε έναν πελάτη μου κατάφερα να μειώσω τα volt στην ηλεκτρική καρεκλά. Ήταν να τον θανατώσουν με 20.000 volt  και ύστερα από έντονα αγώνα επέτυχα τη μείωση στα 15.000 volt!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Ραδιόφωνο  παίξει το x κομμάτι, της μπάντας y, προφανώς θα αναφέρει και  τα στοιχεία αυτού (του τραγουδιού). Δηλαδή θα ακουστεί μια sexy φωνή (κατά προτίμηση γυναικεία ;D) από τα βάθη των ερτζιανών και θα πει: «Ακούμε τους y στη νέα τους δουλεία το  x!». Ή θα δείξει τα στοιχεία του τραγουδιού  μέσω rds, ή μέσω  playlist κ.ο.κ. Αυτό είναι κατά την έννοια του νόμου η «δημοσίευση» και από κείνη τη στιγμή, η μπάντα y αναγνωρίζεται ως ο πνευματικός δημιουργός του τραγουδιού x. Αν η μπάντα y δεν έκανε καμία άλλη ενέργεια για να αποκτήσει βέβαιη χρονολογία δημοσίευσης, π.χ συμβολαιογραφική πράξη κ.λ.π, και έρθει ο κακός «K» και στήσει καραούλι, περιμένοντας πότε θα ξαναπαίξει το ραδιόφωνο την «τραγουδάρα» x για να την ηχογραφήσει ή την βρει στο Internet για download , και την κάψει σε ένα cd , να κάνει και ένα print τους στίχους εξ ακοής και πάει με αυτό να αποκτήσει αυτός απόδειξη βεβαίας ημερομηνίας π.χ σε ένα συμβολαιογράφο, τότε τι γίνεται; Αυτό εννοείς; Ή ρωτάς τί γίνεται αν «κλέψει» την ιδέα και την ξανα ηχογραφήσει (ενδεχόμενος αλλάζοντας και κάποια πραγματάκια)  και την παρουσιάσει έτσι ως δική του- πρωτότυπη ; Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι θέμα απόδειξης. Ποιός θα αποδείξει τι .

 

Οπως και να εχει σημασια εχει οτι θα πρεπει καπως να μπορεις να αποδειξεις κατι σε καθε περιπτωση.

Απο οσο καταλαβαινω τελικα η σωστη σειρα θα ειναι πρωτα να πας σε εναν συμβολαιογραφο, μετα στην ΑΕΠΙ και μετα να δωσεις το CD  σε καποια εταιρια (πχ. cdbaby) και δεν ξερω ποιες αλλες παιζουν για να γινει η διανομη π.χ. μεσω ιντερνετ οποτε να μπορει να παιξει και στο ραδιοφωνο απο τον WTF.. Grin Texas Radio που λεει και ο φιλος ή απο οποιον αλλον τελως παντων για να εισαι καλυμενος

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου