Προς το περιεχόμενο

GeorgeKam - η συμμετοχη μου σε διαγωνισμούς κιθάρας


GeorgeKam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προφανώς είσαι η περίπτωση που αν κ δεν σου αρέσει η μπάντα έχεις ήδη πάει 3 φορές κ πλήρωσες να την δεις.

 

;D Ακριβώς.Και κρίνοντας από την "υπογραφή" του,νομίζω οτί είναι αρκετά stress-αρισμένος,αλλά τουλάχιστον του αρέσει.

 

Σχετικά με τα...14500 posts(videos) του O.P. καλά κάνει και αν μπορεί ας "ανεβάσει" άλλα τόσα.Το forum είναι (κυρίως) μουσικό.

 

Καλη τυχη σε ολους!!

 

Αυτό δεν νομίζω οτί το πιστεύεις και δεν μπορεί να ισχύει.Μου θυμίζει κάτι δηλώσεις (συνήθως μετά από εκλογές) όπου ΟΛΟΙ κέρδισαν...(τι στο διάολο... ???) Πας σε έναν διαγωνισμό για να κερδίσεις,οπότε εκ των πραγμάτων κάποιοι δεν θα έχουν καλή τυχη.Οπότε καλή τύχη σε ΣΕΝΑ.

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο vinniemoorakos μας!! 

Προσεξε λιγο την τεχνικη στα vibratos, απο τον καρπο να τα κανεις οχι απο τα δαχτυλα, με ηλεκτρικη παιζεις οχι με κλασικη.

 

Να δω τον καρπο να σπαει next time! ;-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο ήταν αυτό. Παρατηρήσεις:

1) Συμφωνώ πως το βιμπράτο σου είναι λίγο ασθενικό στα αργά παιξίματα. Λίιιιιιιιιιιιιιιιιγο περισσότερο νομίζω θα ήταν καλύτερο (αφήνοντας και μερικά τελειώματα με το τωρινό σου βιμπράτο όμως).

2) Όταν παίζεις γρήγορα το κάνεις λίγο μονοδιάστατα από ρυθμικής άποψης. Για να σαγηνεύσεις το ανθρώπινο αυτί θα πρέπει να το υποβάλλεις σε εκπλήξεις, π.χ αν πούμε ότι παίζεις 32δεύτερα, μπορείς να παρεμβάλλεις 16α ή/και 8α με άρσεις κλπ, προσπαθώντας αυτό να γίνεται αβίαστα, όχι επιτηδευμένα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα διαφωνησω με τους προλαλησαντες για το βιμπρατο, νομιζω οτι το βιμπρατο σου ειναι τοσο-οσο για το συγκεκριμενο υφος που παιζεις στο συγκεκριμενο backing track. Αν το εκανες πιο ανοιχτο θα ακουγοταν ιουιου σα σειρηνα, κι αν το εκανες πιο γρηγορο θα ακουγοταν σαν να μην ξερεις να κανεις βιμπρατο. Χαιρομαι που αποδεικνυεις σε ολους οσους σε εκραξαν ποσο καλος παιχτης εισαι, με το να παιξεις και με "συναισθημα" στο συγκεκριμενο!

 

Παντως γενικα να ακους αλλα να μην πολυεπηρεαζεσαι. Παιξε αυτα που γουσταρεις και αυτα που κανεις καλα, ουτε jazz χρειαζεται να παιξεις ουτε fusion ουτε country αν γουσταρεις ροκ. Αλλωστε, ο μονος που εχω δει να παιζει ολα αυτα τα στυλ αλλα και πραγματικα καλα, ειναι ο Govan, ισως και κανας δυο σεσσιοναδες ακομα. Οι υπολοιποι παιζουν ροκ, και ψευτοπαιζουν bebop ή country ή οτιδηποτε αλλο.

 

Εξειδικευσις λοιπον, και καλα γκαζια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το σολο μου για αυτο τον μεγαλο διαγωνισμο.

Παρακαλω θα εκτιμουσα τα σχολια σας αρκει να γινουν με ανθρωπινο τροπο.

Ευχαριστω πολυ!

Καλη επιτυχια σε οσους λαβουν μερος και σε αυτο τον διαγωνισμο.

Σε αυτο το Λινκ βρισκονται αρκετοι διαγωνισμοι κιθαρας στο οποιους ελαβα μερος και στους οποιους μπορειτε να λαβετε και εσεις φυσικα.

http://www.truthinshredding.com/

 

Hufschmid Albinodroid Guitar Competition - George Kam solo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο για το ειδος του.

Συνεχισε να το ψαχνεις, εχεις περιθωρεια για μεγαλα πραγματα.

Καλο σου εκανε το "χωσιμο" που εφαγες  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου