Προς το περιεχόμενο

Τι Attenuator ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τους πάντες,  θα χρειαστώ attenuator  για  χρήση  σε στούντιο και live…..επειδή δε γνωρίζω και πολλά , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες  λύσεις  (καινούριο ή μεταχείρα), με τον οικονομικό παράγοντα  να παίζει σημαντικό ρόλο  (μη ξεφεύγει  από τα 250 € αν γίνεται).  Ο εξοπλισμός μου είναι  Κεφαλή  Marshall jvm hjs  100w  σε καμπίνα  Marshall  4x12 1960A, δεν έχω απαιτήσεις πολλές στα καθαρά, κυρίως  80s  με αρκετά γκάζια παίζω. Αν χρειάζεται και κάποια άλλη πληροφορία  μου λέτε ….merci.

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τους πάντες,  θα χρειαστώ attenuator  για  χρήση  σε στούντιο και live…..επειδή δε γνωρίζω και πολλά , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες  λύσεις  (καινούριο ή μεταχείρα), με τον οικονομικό παράγοντα  να παίζει σημαντικό ρόλο  (μη ξεφεύγει  από τα 250 € αν γίνεται).  Ο εξοπλισμός μου είναι  Κεφαλή  Marshall jvm hjs  100w  σε καμπίνα  Marshall  4x12 1960A, δεν έχω απαιτήσεις πολλές στα καθαρά, κυρίως  80s  με αρκετά γκάζια παίζω. Αν χρειάζεται και κάποια άλλη πληροφορία  μου λέτε ….merci.

παλια ειχα το bad cat the leash

http://www.premierguitar.com/articles/bad-cat-the-leash-attenuator-1

το ειχα παρει γιατι ειχα ενα 100 watt κτηνος στο σπιτι οποτε καταλαβαινεις....

ακριβο βεβαια...αλλα δεν σου σκοτωνει τον ηχο..400 ευρω κοστιζε..

εαν το βρεις μεταχειρισμενο μην το αφησεις..το super θετικο που εχει ειναι οτι παιζει σε 4,8 και 16 ohm.

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τους πάντες,  θα χρειαστώ attenuator  για  χρήση  σε στούντιο και live…..επειδή δε γνωρίζω και πολλά , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες  λύσεις  (καινούριο ή μεταχείρα), με τον οικονομικό παράγοντα  να παίζει σημαντικό ρόλο  (μη ξεφεύγει  από τα 250 € αν γίνεται).  Ο εξοπλισμός μου είναι  Κεφαλή  Marshall jvm hjs  100w  σε καμπίνα  Marshall  4x12 1960A, δεν έχω απαιτήσεις πολλές στα καθαρά, κυρίως  80s  με αρκετά γκάζια παίζω. Αν χρειάζεται και κάποια άλλη πληροφορία  μου λέτε ….merci.

 

 

Εγω θα σου δωσω μια αλλη συμβουλη που εφαρμοζω εδω και χρονια.

Την 4x12 μην την χρησιμοποιεις ολοκληρη,ειναι υπερβολη και για στουντιο και για live.

Παιξε στα 8Ω τα 2 μεγαφωνα της,και ακομη καλυτερα καλωδιωσε την ετσι ωστε να παιζουν αντι για 2 δεξια - 2 αριστερα (οπως ειναι προκαλωδιωμενη) αλλαξε την ωστε να παιζουν τα 2 πανω - 2 κατω (εσυ θα χρησιμοποιεις τα πανω μιας και ειναι πιο βολικο να τα ακους ειδικα στην Α που εχει κλιση).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες  ευχαριστώ!!  στις αγγελίες  παιζει ενα koch LB120  (το προηγούμενο μοντέλο)  στα  4ohm....και το σκέφτομαι....ποια η γνωμη σας ? ???

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ  ΒΡΕΙ ΣΤΙΣ  ΑΓΓΕΛΙΕΣ  ΣΤΟ ΝΟΙΖ  ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ  

 

1)  ΚΟCH  LB120  ΣΤΑ  4ΟΗΜ   (ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ)

 

2) THD HOTPLATE  8OHM

 

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΦΩΤΟ  ΑΠΟ ΤΗ ΚΕΦΑΛΗ ΚΑΙ ΚΑΜΠΙΝΑ ΜΟΥ.....ΑΝ ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΔΑΥΤΑ....ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2...ΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

HEAD__JVM410H_.jpg.456e932b4daa5560e4b433b0e2e8b78d.jpg

marshall-1960a-CABINET.jpg.fcc00392ac585f1bd9a720c90e24cac2.jpg

hot_plate_8_ohm.jpg.19475674601f894f58a9c076d63469ff.jpg

LB120.jpg.f3d7544313f7ae0bf62d8f3f7868acf5.jpg

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε μου.....αλλα με τα ηλεκτρονικά δεν τα πάω και πολύ καλά για να ρισκάρω....τελικά πήρα  το Koch στα 4ohm....το thd δεν έκανε.

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου