Προς το περιεχόμενο

φουσκα στο δαχτυλο? ΒΟΗΘΕΙΑ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά αυτο που λένε ό,τι κοροϊδεύεις έρχεται στο κεφάλι σου,ε λοιπόν ισχύει! Παίζω μπάσο και κιθάρα αρκετα χρόνια και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τις φουσκάλες (που βγάζουν στα δάχτυλα στην αρχή κυρίως) μετα από τόσο καιρό παρατηρώ στην πρόβα οτι κάτι δεν πάει καλα στο δείκτη σαν ενόχληση αλλά δεν εδωσα σημασία.. Το βράδυ μετα παρατήρησα ενω πήγα να παίξω λίγη κιθάρα πως πήγαινε να ξεπροβάλει μια φουσκάλα! Σήμερα είναι λίγο μεγαλύτερη και αρχισε να με ανυσηχεί γιατι σε μερικές μέρες παίζω και πρέπει να την απαλαχτώ κάπως! Μη μου πείτε να τη σκάσω με καρφίτσα γιατι δεν είναι αρκετα επιφανιακή (ακόμα). Κανενας γιατρός μ'ακούει?! Σ.Ο.Σ.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμ πακετο !!!! :o :o

εγω ειχα βγαλει στο αριστερο και δεν σταματησα να παιζω - συνεχισα και οταν πια δεν μπορουσα να ακουμπησω καν τις χορδες τοτε ξεκουραστηκα 1 μερα και μετα την "εσκασα" με μια καρφιτσα - και παλι ξεκουραση 1 μερα - και μετα το δαχτυλο μου σε αυτο το σημειο εγινε πολυ σκληρο

βεβαια το οτι εβγαλες φουσκαλα ισως ειναι απόρια το οτι δεν εχεις σωστη τεχνικη ??

ψαξτο λιγο - μηπως χτυπας πολυ δυνατα τις χορδες του μπασου για να ακουστει ??

 

 

και παλι καλημερα σας  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστην να περάσει μόνη της, μπορείς και να μην παίξεις μια δυο μέρες. Θα κρατήσει λίγο, μην την πειράξεις και μην την σπάσεις.

Υπάρχει πιθανότητα να παίξεις λάιβ κ να έχεις φούσκα. Θα ζήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει λαιβ με φουσκαλα στον δεικτη και ηταν σαν νομισμα τον 5 cents.

Το ειχα βαλει ταινια. φυσικα την εβγαλα στη μεση του λαιβ και παρακαλουσα μη σκασει  γιατι θα πνιγοτανε ολο το μαγαζι! ;D

Εσκασε μονη της την επομενη.

Αν δεν αντεχεις να την σκασεις, άσε τη στην ησυχια της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε music man αν σε παιρνει μην την πειραξεις.Αν τωρα δε σε παιρνει ο χρονος για το

live ρωτα σ ενα φαρμακειο για καποια αλοιφη(σιγουρα υπαρχει κατι για βοηθεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Nikoubis..... E οχι κι ετσι ρε, το πεθανες το παιδι  ;D ;D ;D

 

  Music man,εγω θα συνιστουσα να αλοιψεις το δαχτυλο κι ολο το χερι με σπαθολαδο. Ειναι το λεγομενο βαλσαμο, εγγυημενα πιο αποτελεσματικο απο κρεμες και τα συναφη. Δεν κανω πλακα, ειναι οτι καλυτερο (και)για τα χερια του μουσικου.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου στα σοβαρα , μην την πειαξεις την φουσκαλα... Μολις την σκασεις και ξεφλουδισει , με το δερμα απο κατω δεν θα μπορεις ουτε να αγγιξεις χορδη... Αστην ετσι χωρις να παιζεις για μερικες μερες ως το λαιβ και αν δεν εχει καλυτερευσει ως τον βαλε 1 μικρο τραυμοπλαστ και τελειωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ αυτό emla_11144_5_%28big%29_.jpg όταν σκίζονται τα δάχτυλά μου απ'την κιθάρα κυρίως όταν παίζω για ώρα σε μαγαζί παραδείγματος χάρην.

 

Είναι χειρουργική... Καυτηριάσεις κλπ κλπ... ΔΕΝ την βάζω συχνά...

Ένα 10λεπτο πριν το live και χάνεις την αφή σου. Δεν θα χεις πρόβλημα στο παίξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου