Προς το περιεχόμενο

φουσκα στο δαχτυλο? ΒΟΗΘΕΙΑ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι χειρουργική... Καυτηριάσεις κλπ κλπ... ΔΕΝ την βάζω συχνά...

Ένα 10λεπτο πριν το live και χάνεις την αφή σου. Δεν θα χεις πρόβλημα στο παίξιμο.

 

Μηπως ειναι λιγο επικινδυνο για καμμια μολυνση επειδη νεκρωνει εστω και για ενα διαστημα

την περιοχη?Εννοω την επαφη πληγης και χορδων(αν εχει σπασει η φουσκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία εγώ γιατρός δεν είμαι αλλά είμαι νοσηλευτής. Θα σου προτείνω να πάς σε ένα φαρμακείο να πάρεις μία αλοιφή ,αφού πρώτα εξηγήσεις στο φαρμακοποιό τι ακριβώς σου συμβαίνει, να μη παίξεις για μια δύο μέρες καθόλου και μετά δε θα έχεις πρόβλημα. Έχω πάθει το ίδιο στις αρχές όταν ξεκίνησα κιθάρα και μόνο η ξεκούραση απο το παίξιμο με βοήθησε να φύγει η φουσκάλα σε 2-3 μέρες. Οπότε σε περίπτωση που δεν έχεις τόσο χρόνο απλά να πάς σε ένα φαρμακείο :)

Δεν έχει και τίποτα το σοβαρό στο κάτω κάτω   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία εγώ γιατρός δεν είμαι αλλά είμαι νοσηλευτής. Θα σου προτείνω να πάς σε ένα φαρμακείο να πάρεις μία αλοιφή ,αφού πρώτα εξηγήσεις στο φαρμακοποιό τι ακριβώς σου συμβαίνει, να μη παίξεις για μια δύο μέρες καθόλου και μετά δε θα έχεις πρόβλημα.

Πολυ σωστο ....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου