Προς το περιεχόμενο

to relic or not to relic...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι όμως αν ανεβάσεις το action, μπορεί να δυσκολευτείς λίγο στην αρχή, αλλά μετά θ' ανταμειφθείς και από ήχο και από playability, που μετά δεν θα γυρνάς.

Άσε που μετά οι ¨χαμηλο....ς¨θα σου φαίνονται συναρμολογούμενα της Airfix. ;)

+ 1232.000.000 κιθαροδόλαρα .

 

Δεν είχα την τύχη να έχω εμπειρία απο σοβαρά relic όργανα . Η road worn που είχα ήταν κακή κατά τη γνώμη μου . Παρ'όλα αυτά είναι υπέροχη η αίσθηση του ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ relic όταν αρχίσει να εμφανίζεται έστω και λίγο  :D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως με τα oiled μανικια εχεις αισθηση και καλα relic και εμφανιση νορμαλ.

τη στιγμη που ουτως ή αλλως "ξυριζω" τις ακμες στις ταστιερες για να μην "κοβουν", η αισθηση ειναι εξασφαλισμενη.

 

+1

 

Για ό,τι "καινούργιο" μπαίνει σε κιθάρα μου (νέα partcaster, νέο μπράτσο σε παλιά κιθάρα) μόνο oil and wax. Όσα μπράτσα δεν έχουν τελείως σατινέ βερνίκι, τα περνάω με με σύρμα μέχρι να... αποκτήσουν!

 

Και έχω φτάσει πλέον να κάνω ημι-scalloping στις ακμές της ταστιέρας, εκτός από στρογγύλεμα των τάστων.

 

Άρα, συνολικά, ίδια αίσθηση με τα -έτοιμα ή κατά παραγγελία- relic.

 

Αλλά να προσθέσω και τον ψυχολογικό παράγοντα που προσθέτει στο mojo του οργάνου έναντι του παίκτου (sic!): αν κάποιος με relic (αισθάνεται ότι) παίζει καλύτερα, μπράβο του και more power to him.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου