Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει νομοθέσια σχετικά με την ένταση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H αληθεια ειναι οτι οσο καλος και να ειναι ο ντραμμερ...οταν μελεταει η οταν ακουγεται χωρις συνοδεια μουσικης....ακουγεται καπως..

Φταιει η ελλειψη μελωδιας..και ναι συμφωνω ειναι εκνευριστικο.

Υπαρχουν μερικες λυσεις που υπαρχουν φιλε .

Η 1η ειναι ενα ηλεκτρονικο σετ και μελετη μια η δυο φορες την εβδομαδα σε studio.

Η 2η ειναι να βαλεις σιτες στα τυμπανα σου και πετσετες στα πιατινια

Εχουμε ανεβασει πολλα θεματα στο drums & percussion για λυσεις μελετης μιας και ειναι πολυ σοβαρο ζητημα για τους ντραμμερ . Ριξε μια ματια και εκει.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πείσατε θα τα πουλήσω και θα πάρω μπάσο...

Ελπιζω οχι κοντραμπασο...

Δες τι επαθε ο ηρωας στο κοντραμπασο {Πατρικ Ζισκιντ Το κοντραμπασο}

Απολαυστικο βιβλιο....!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το thread ειναι πραγματικό σχολείο του δρόμου! Δεν πιστευα οτι δεν μπορει καποιος να κατανοησει οτι δεν πρεπει να ενοχλει...

Για όποιον επιμένει να παρενοχλεί τους γείτονες, να προσπαθήσει να βρει απο τώρα εναν καλο δικηγόρο. Έτσι θα έχει εγκαίρως κάποια επιχειρήματα να ξεστομίσει μπροστα στον δικαστή. Διοτι μην το πολυψειρίζετε. Ενα τηλεφωνο στο 100 μια ηλιόλουστη ημέρα και κανα δυό μάρτυρες**, ειναι οτι χρειαζεται για να ζορίσουν άξαφνα τα πράγματα.

 

**αυτο βεβαιως μπορει να συμβεί ακομα και αν δεν ενοχλήσατε ποτε κανεναν. Παλιοκατάστασις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω οχι κοντραμπασο...

Δες τι επαθε ο ηρωας στο κοντραμπασο {Πατρικ Ζισκιντ Το κοντραμπασο}

Απολαυστικο βιβλιο....!!! ;D ;D

 

Το πήρα κ εγώ να το διαβάσω κ ξενέρωσα τη ζωή μου. Αλλά δε φταίει κανείς. Αυτός που ήταν μίζερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το thread ειναι πραγματικό σχολείο του δρόμου! Δεν πιστευα οτι δεν μπορει καποιος να κατανοησει οτι δεν πρεπει να ενοχλει...

Για όποιον επιμένει να παρενοχλεί τους γείτονες, να προσπαθήσει να βρει απο τώρα εναν καλο δικηγόρο. Έτσι θα έχει εγκαίρως κάποια επιχειρήματα να ξεστομίσει μπροστα στον δικαστή. Διοτι μην το πολυψειρίζετε. Ενα τηλεφωνο στο 100 μια ηλιόλουστη ημέρα και κανα δυό μάρτυρες**, ειναι οτι χρειαζεται για να ζορίσουν άξαφνα τα πράγματα.

 

**αυτο βεβαιως μπορει να συμβεί ακομα και αν δεν ενοχλήσατε ποτε κανεναν. Παλιοκατάστασις...

Kαταλαβαινω το επιχειρημα σου..Ωστοσο μου εχει τυχει να μελεταω {σε ηλεκτρονικα κιολας} και να ερθει η διπλανη να μου χτυπησει την πορτα..της οποιας η κορη μελεταει 3 ωρες την ημερα πιανο {σε κλασσικο πιανο}

Και στο μυαλο της διαχωριζε οτι η κορη της μελεταει μουσικη ενω εγω κοπαναω κατσαρολες ...αρα ενοχλω.. ενω η κορη της παραγει εργο και πολιτισμο...

Αυτο που θελω να πω ..ειναι οτι οσο ανοχη δειχνουμε στο κοριτσακι που μελεταει πιανο η βιολι....πρεπει να δειχνουμε και στο ντραμμερ.

Μουσικο οργανο το ενα ...μουσικο και το αλλο.

Συνηθως παντος η αστυνομια ειναι ελαστικη με το ζητημα..αρκει να μην δινεις δικαιωματα σε περιεργες ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κ εγώ να το διαβάσω κ ξενέρωσα τη ζωή μου. Αλλά δε φταίει κανείς. Αυτός που ήταν μίζερος.

Μα γιατι....δεν ταυτιστικες με τον συναδερφο Ευη μου...?

εγω το βρηκα ..Απολαυστικο και πανεξυπνο..

αλλα παλι εχω τρελα με τον Ζισκιντ απο το Αρωμα ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι....δεν ταυτιστικες με τον συναδερφο Ευη μου...?

εγω το βρηκα ..Απολαυστικο και πανεξυπνο..

αλλα παλι εχω τρελα με τον Ζισκιντ απο το Αρωμα ακομα..

Αυτό ελιναι το 666 πόστ σου  :P

Για την ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τον βρήκα μίζερο και ηττοπαθή.

Κ εμένα μ αρέσει ο Ζισκίντ κ εξαιτίας του αρώματος (κ του κοντραμπάσου) πήρα το βιβλίο.

 

Εννοείται ήταν καλογραμμένο, αλλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ελιναι το 666 πόστ σου  :P

Για την ιστορία.

Διαβολικη....η Ευη..

Μα φυσικα θα ηταν μιζερος και ηττοπαθης..αφου εγινε μπασιστας για να την σπασει στη μανα του..{Αν θυμαμαι καλα...πανε χρονια που το διαβασα}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου