Προς το περιεχόμενο

το σχεδιο μου για δευτερο ενυσχιτη για τo Loop RC2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεπον!

χρησιμοποιω αρκετα το RC2 σε ενα group που παιζω.

ηχογραφω πολλα θεματα κ μετα παιζω απο πανω με μπολικα εφφε!

αυτο ειχε ως αποτελεσμα να μπουκωνει ο ενυσχιτης με αποτελεσμα ο ντραμερ να μην ακουει τπτ περα απο μια βαβουρα! οποτε σκεφτικαμε οτι πρεπει οι ηχοι της λουπας να ακουγονται απο αλλον ενυσχιτη!

σκεφτικα καποια πραγματα κ κατεληξα σε αυτο το σχεδιο!

θα θελα να ρωτισω κ την δικια σας γνωμη επι του θεματος.

λογικα ετσι οπως το σκεφτικα θα πιασει ε?

δλδ να ειναι ολα τα πεταλια στην σειρα μετα το ΑΒ box το οποιο θα μου τα στελνει στα RC2 κ στον amp της λουπας θα γραφω την λουπα κ θα ακουγετε απο εκει! μετα 8α αλλαζω με το AB Bοχ κ θα στελνω τα πεταλια στο αλλο μου ενυσχιτη οπου θα μπορω να παιζω ανετα χωρις να παρεμβενω στο σημα του αλλου.

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας μπραβο στον drummer σου που μπορει να παιξει με το looper, τον δικο μου δεν τον εχω εκαπιδευσει ακομα δυστυχως...

 

Ναι θα δουλεψει, αλλα μηπως το παρακανεις με τις λουπες? Θελω να πω πως, αν γραφεις 3-4 λουπες με μεγαλα delay και απο πανω παιζεις και συ, ή αν το level της καθε λουπας ειναι πολυ ψηλα, λογικο ειναι να ακουγεται μια βαβουρα ακομα και σε hi-fi να το περασεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον!

χρησιμοποιω αρκετα το RC2 σε ενα group που παιζω.

ηχογραφω πολλα θεματα κ μετα παιζω απο πανω με μπολικα εφφε!

αυτο ειχε ως αποτελεσμα να μπουκωνει ο ενυσχιτης με αποτελεσμα ο ντραμερ να μην ακουει τπτ περα απο μια βαβουρα! οποτε σκεφτικαμε οτι πρεπει οι ηχοι της λουπας να ακουγονται απο αλλον ενυσχιτη!

σκεφτικα καποια πραγματα κ κατεληξα σε αυτο το σχεδιο!

θα θελα να ρωτισω κ την δικια σας γνωμη επι του θεματος.

λογικα ετσι οπως το σκεφτικα θα πιασει ε?

δλδ να ειναι ολα τα πεταλια στην σειρα μετα το ΑΒ box το οποιο θα μου τα στελνει στα RC2 κ στον amp της λουπας θα γραφω την λουπα κ θα ακουγετε απο εκει! μετα 8α αλλαζω με το AB Bοχ κ θα στελνω τα πεταλια στο αλλο μου ενυσχιτη οπου θα μπορω να παιζω ανετα χωρις να παρεμβενω στο σημα του αλλου.

 

 

Σωστό, αυτό έχω κάνει κι εγώ σπίτι.

Επίσης, είχα κάποτε μια digitech πεταλιέρα με φανταστικό looper πάνω, το οποίο είχε αυτή τη δυνατότητα από μόνη της.

Να στέλνει δλδ πχ το κανονικό signal σου στο left output και τη loopα στο right.

Ή να τα κάνει mix, και να ορίζεις το level του mix κλπ.

Σα effects processor δεν έλεγε πολλά, αλλά σα looper ήταν φανταστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας μπραβο στον drummer σου που μπορει να παιξει με το looper, τον δικο μου δεν τον εχω εκαπιδευσει ακομα δυστυχως...

 

Ναι θα δουλεψει, αλλα μηπως το παρακανεις με τις λουπες? Θελω να πω πως, αν γραφεις 3-4 λουπες με μεγαλα delay και απο πανω παιζεις και συ, ή αν το level της καθε λουπας ειναι πολυ ψηλα, λογικο ειναι να ακουγεται μια βαβουρα ακομα και σε hi-fi να το περασεις.

 

 

o drummer εχει φαει πολυ ξυλο χαχαχα!

κοιταξε το θεμα ειναι οτι ειμαστε μονο κι8αρα Drums οποτε χρειαζομαι καποιες λουπες στα ψυδελικα σημεια που παιζουμε(γενικα παιζουμε κατι μεταξυ kraut ambient k prog)

οταν γραφω την λουπα κ μετα αρχιζω τα Feedback Κ τους οτι νανε ηχους τοτε γινετε ο χαμος.....

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου