Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα (Clicks) στην μεταφορά μεσω adat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. έχω μια MOTU 828ΜΚιι και χρησιμοποιώ και ένα Behringer Ada8000 για να φέρνω άλλα 8 κανάλια στη Motu. Κατα την ηχογράφηση έχω clicks στα adat κανάλια του cubase. Δοκίμασα word clock και κανει τα ιδια. εχω δοκιμάσει 4-5 διαφορετικά καλωδια οπτικής ινας και βεβαια συγχρονισμό μεσω του Adat της Motu. Τώρα γράφω με τα 10 κανάλια της 828 και με 6 του Behringer και δεν εχω δει ακόμα καποιο πρόβλημα. Τι μπορεί να συμβαίνει και που μπορω να αγοράσω κανα πολύ καλης ποιοτητας και κοντο Optical Καλώδιο?

Please help!! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές ότι μιλάμε για πρόβλημα συγχρονισμού.

Πρέπει οπωσδήποτε να τα συγχρονίσεις με word clock, αν γίνεται όχι με το ενσωματομένο του ADAT αλλα με ξεχωριστή σύνδεση BNC (αν έχουν και τα 2). Επίσης ποιο είναι master και ποιο slave? Δοκίμασε να κάνεις το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και με BNC γιατι και τα δυο μηχανηματα εχουν, αλλά κανει τα ίδια. εαν βάλω το behringer master γίνεται πανικός. πάιζει να φτέει το καλώδιο bnc χτες το πήρα από Νάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλεις BNC out στο in του behringer (master η motu)?

 

Kάποια φάβα έχει ο λάκος.Μπορεί να είναι μούφα το clock του Behringer,για αυτό κάνε το παραπάνω.

 

Αφού δοκίμασες τόσα καλώδια και αν δεις ότι δουλεύει αυτό,στείλε την Behringer για service αλλιώς (αν δεν δουλεύει σωστά και το clock της motu στην behringer) βρες και άλλη ψηφιακή συσκευή και συγχρόνισε μήπως και φταίει η motu (κανένα dat).

 

Τσέκαρες την spdif?

 

Μήπως η οπτική είναι καταλάθος γυρισμένη σε spdif αντί adat? (αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου