Προς το περιεχόμενο

Echo Tattoo tribute


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ευη { για μενα}ηταν μια απο τις πιο σημαντικες τραγουδιστριες που εχω συνεργαστει.Και κατι τετοιο δεν το λεω ευκολα. Επισης {στην Ελλαδα τουλαχιστον }δεν εχω ξανασυναντησει εκτοτε τοσο δυναμικη και σωστη φωνη..με πραγματικο rock attitude  και σεβασμο στο στυλ.{και πιστεψε με εχω συνεργαστει με δεκαδες τραγουδιστριες}

Εχεις εσυ?

Σε ροκ στυλ, με πραγματικό "αστέρι" κι όχι απλά να "δένει" καλά με τη μπάντα, απολύτως καμία δεν έχω συναντήσει που να ξεπερνά σε προσόντα τον εγχώριο χαμηλό μέσο όρο - που μόλις ήρθαν και τα talent show έφτασε μονομιάς στο επίπεδο του ανέκδοτου. Καμία ίσως εκτός από την Τζώρτζια των Μπλε.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν σου γράφω πως στις αρχές και μέσα 90s (και λίγο τέλη 80s) έψαχνα φανατικά το ελληνικό ροκ, κυρίως το αγγλόφωνο, πώς γίνεται να μην πρόλαβα τους Μπλε με την Τσάτσου? Φυσικά και τους είχα δει. Και όσον αφορά στο πόσο ροκ ήταν... δεν είναι ανάγκη να πούμε πχ. πως έπρεπε να ήταν σαν τις Στίγμα 90, Νοnmadol κλπ. Τηρουμένων των αναλογιών πάντα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rock and gardenies...

αφτο ινε!??  :D ;D

 

Άννα Βίσση & Τζώρτζια - Κόντρα (06/11/2009) @ Αθηνών Αρένα no6 HQ

 

Με τον κιθαρίστα και τον drummer (όχι τον Βαγγέλη) των echo tattoo μεγαλώσαμε στην ίδια πόλη, υπήρξαμε συμμαθητές και μάλιστα έχω κάνει μαζί τους τα πρώτα μου live...(μιλάμε τώρα για δεκαετία '80)  :) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει βρε Γιώργο, εγώ τη φωνή της έκρινα, όχι την εμπορική εκμετάλλευσή της... είναι σαν να λες πως όποιος είναι εμπορικός, αυτομάτως δεν είναι και καλός.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου γράφω πως στις αρχές και μέσα 90s (και λίγο τέλη 80s) έψαχνα φανατικά το ελληνικό ροκ, κυρίως το αγγλόφωνο, πώς γίνεται να μην πρόλαβα τους Μπλε με την Τσάτσου? Φυσικά και τους είχα δει. Και όσον αφορά στο πόσο ροκ ήταν... δεν είναι ανάγκη να πούμε πχ. πως έπρεπε να ήταν σαν τις Στίγμα 90, Νοnmadol κλπ. Τηρουμένων των αναλογιών πάντα.

Eνα μετα απο τοσο φανατικο οπως λες ψαξιμο κατεληξες στην Τζωρτζια? σαν τη καλυτερη ροκ τραγουδιστρια στην Ελλαδα...τι να πω... ??? ???

Το μονο που μπορω να πω ειναι εχω θεματα αναμεσα στα originals και στα copies....

και στα Fakes και στα δηθεν....αρα δεν μπορω παρα να μην διαφωνησω μαζι σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Ασε Βαγγελη ειναι φανερό περί τίνος πρόκειται..!

 

Μιλάμε για ένα από τα σημαντικότερα συγκροτήματα της πραγματικής ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΣΚΗΝΗΣ. Όποιος ξέρει καταλαβαίνει τι λέω.

 

Με ουσία, συνέπεια, απίστευτο ταλέντο και μουσική που μαμάει!

 

ΒΑγγέλη υπήρξες τυχερός που τους γνώρισες.

 

Οι εcho νομίζω διαλύθηκαν. Η χωρα μας ποτέ δεν εκτίμησε τα δικά της παιδιά όταν αυτά ξεπερνουσαν κατά πολύ το μέσο όρο.

 

Κριμα που αυτή η εκπληκτική μπάντα δεν βγήκε από την Αμερική...

 

Βαγγέλη φίλε νά είσαι καλά, και να παίζεις. Η μουσική είναι φάρμακο.

 

Χαιρετώ.

 

edited (ndnikola): την επόμενη φορά που θα γράψετε αντίστοιχα flames, θα διαγραφεί ολόκληρο το μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει εναν classic 57 απο τον κιθαρίστα του συγκροτήματος...δεν τρελάθηκα με την μπάντα... ούτε με την φωνή της τραγουδίστριας...(οχι δεν εχω το καθε ντεμο των 30k ελληνικών συγκροτημάτων που βγήκαν στα 80'ζ και 90'ζ...και δεν με νοιαζει)

 

τρελάθηκα και θα μου μείνει αξέχαστη η απλότητα, η φιλικότητα και η καλοσύνη αυτού του ανθρώπου...οπου κιαν ειναι τωρα (Γιώργο νομίζω τον λέγανε...)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου