Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτη κεφαλή με ταβάνι 500-600 Ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά του Noiz...

 

Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αγοράσω κι εγώ ενισχυτή και ξεκινάω σιγά-σιγά να ψάχνομαι.

Ψάχνω κεφαλή αρχικά γιατί ο χώρος που κάνουμε πρόβες έχει καμπίνα να την κουμπώσω πάνω και αργότερα θα προσανατολιστώ και σε καμπίνα. :)

 

Είμαι γενικά του modern ήχου, οπότε ξεχνάμε fender και λοιπά bluesάδικα μοτέρια. Μου αρέσουν οι high gain ενισχυτές απλά θέλω να πάρω ένα πιο all-round μηχάνημα (θυσιάζοντας λίγο high gain προφανώς  :)) για να παίξω τα διάφορα είδη που παίζω.

 

Παραγγελία έχει ως εξής:

1) Γεμάτα καθαρά. Μου αρέσουν γενικά τα καθαρά των Engl και των VHT πολύ.

2) Γεμάτο drive αλλά όχι blues χαρακτήρα τύπου fender δηλαδή. Δεν παίζω ακραίο metal και άλλα τέτοια, άρα δεν θέλω κολοσσιαία επίπεδα gain. Θέλω να μπορώ να έχω ένα γεμάτο new wave drive βασικά. Δατ simple...

3) Γενικά μπορώ να αξιοποιήσω και μονοκάναλα μηχανήματα και με περισσότερα κανάλια (πχ σε έναν μονοκάναλο JCM 800 έβγαζα πολύ ωραίο drive με tube screamer και compressor). Αν έχει περισσότερα κανάλια, θα τα χρησιμοποιώ και αυτά.

 

Γενικά ο,τι προτείνετε θα ψάξω να το ακούσω.

Πόσα watt θα μου χρειάζονται για να κάνω πρόβες και live σε Stages της Ελλάδας (που παντού σε στέλνουν από το PA)?

Νομίζω ότι 100W είναι υπερβολικά. Πιστεύω ότι 40W είναι το ιδανικό.

 

Ρίχνω μερικές προτάσεις μου αλλά θέλω να σας ακούσω κι εσάς.

 

Μου αρέσουν πολύ οι VHT κεφαλές (και βρίσκεις σε αυτά τα λεφτά).

Και οι Engl επίσης μου αρέσουν...

Τελευταία τσέκαρα από νετ και τους Blackstar που από ότι ακούω και βλέπω πρέπει να τα σπάνε. I am seriously considering them!

 

Περιμένω οπτικές και για άλλα new waveάδικα μηχανήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρε βολτα ολους τους μουσικους οικους με την κιθαρα σου και plugαρε ΟΠΟΥ ΒΡΕΙΣ!!  :P

 

Μονο ετσι θα βρεις αυτο που θα σου αρεσει... Καλο το να ρωταμε, αλλα να μην χανομαστε κιολας... Σιγουρα πουθενα, ποτε και σε καποια περιπτωση δεν θα βρεις "το τελειο"... Το μονο που χρειαζεται ειναι να χουφτωνει την τελειοτητα...  ::)

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

define "εδω γυρω"!!!

 

εγω μενω Ηρακλειο Κρητης για να φανταστεις...

 

Βαζω την κιθαρα στον ωμο, ανεβαινω τα σκαλια (οχι της εκκλησιας) του πλοιου και σε μολις 8 ωρες και με εξοδα 30 ευρω ειμαι στην Αθηνα για δοκιμες!  >:(

 

sucks to be me...

 

αλλα εφοσον ξερεις τι ψαχνεις πανω κατω, απ οτι μας λες, κανε οτι καλυτερο μπορεις με αυτα που σου δινονται!

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

define "εδω γυρω"!!!

 

εγω μενω Ηρακλειο Κρητης για να φανταστεις...

 

Βαζω την κιθαρα στον ωμο, ανεβαινω τα σκαλια (οχι της εκκλησιας) του πλοιου και σε μολις 8 ωρες και με εξοδα 30 ευρω ειμαι στην Αθηνα για δοκιμες!  >:(

 

sucks to be me...

 

αλλα εφοσον ξερεις τι ψαχνεις πανω κατω, απ οτι μας λες, κανε οτι καλυτερο μπορεις με αυτα που σου δινονται!

 

Ax εγω αυτο δεν εκανα και μαλλον την ψιλοπατησα με την τελευταια μου αγορα :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι δυστυχως φιλε συμφορουμιτη...

 

προτιμω να εχω δοκιμασει κατι στο χερι, ή στο αυτι αναλογα, και να δωσω κατι παραπανω, παρα να τρεχω στα τυφλα απ του Θωμα... :P κανει και ριμα χεχε...

 

πολλοι την εχουν πατησει ετσι...

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά προφανώς και θα δοκιμάσω οτιδήποτε είναι να αγοράσω.

Εγώ έκανα τις ερωτήσεις μου για να μάθω μηχανήματα που δεν ξέρω ενδεχομένως. :)

 

Προφανώς θα πάρω την κιθαρίτσα στον ώμο και θα δοκιμάσω όλα τα μαγαζάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο!

 

Και το σημαντικοτερο (προφανως θα το ξερεις ηδη) ειναι να εισαι συγκεκριμενος στο τι ζητας για να ειναι και ο αλλος ντομπρος απεναντι σου!

 

cheers και καλα ψαξιματα! :P

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελευταία τσέκαρα από νετ και τους Blackstar που από ότι ακούω και βλέπω πρέπει να τα σπάνε. I am seriously considering them!

 

 

 

Καλα ακους και βλεπεις!

Δοκιμασα τον ht-40 combo και νομιζω ειναι αυτο ακριβως που ψαχνεις...

τωρα βεβαια 40watt κεφαλι Blackstar σε αυτη την τιμη δε γνωριζω αλλα πηγαινε και ακου/δες:

 

1)http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_studio_20_head.htm

 

2)http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_club_40_venue_combo.htm

 

που ειναι πανω κατω στο budget σου

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου