Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία partcaster - αποριες περι ξύλων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτό το Forum βγαίνει ο κάθε πικραμένος που θεωρεί την Tonelab που πρόκειται για μια ψηφιακούρα του κερατά κάκιστης ποιότητας ήχου και λιλιπούτειου επίσης και τη  θεωρεί κορυφη και ο συγκεκριμένος κάνει τον ΚΡΙΤΗ και το ένα του ξυνίζει το άλλο του βρωμάει και επηρρεάζει και την εμπορευσιμότητα οργάνων ενισχυτών κτλ βγάζοντας ότι αρέσει σε αυτόν κορυφή και όλα τα άλλα μάπα.

 

Συγκεκριμένα βγάζει εδώ όλα τα partcaster όργανα μάπα όταν όλοι γνωρίζουμε οτι ακόμη και όργανα 50 ετών που πουλιούνται 50 και 100 χιλιάδες ευρώ λόγω παλαιότητας πολλές φορές είναι μουγκά ....

 

τι να πω ... δυστυχως είναι θλιβερό 2 και 3 άτομα στην Ελλάδα μέσω αυτού του φόρουμ να εππηρεάζουν παιδάκια που μόλις χάλασαν από το χαρτζιλίκι τους με τα χίλια ζόρια να το μαζέψουν 500 ευρω ας πούμε να πάρουν έναν ενισχυτή και να τα οδηγούν την επόμενη μέρα με την κακοπροαίρετη κριτική τους να τα πουλούν 200 και 250 ευρω στην μισή τιμή ...

 

αυτή η κριτική κάνει καλό μόνο στα μαγαζιά λυπάμαι αλλά δεν υπάρχει καλή προαίρεση ,να καταλάβουν δηλαδή οτι αυτά τα παιδιά μέχρι εκεί είναι το βαλάντιο τους και να μην τα απογοητεύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Sorry, αλλά μάλλον of topic είσαι.

Αλλά για να πάρω θέση σε αυτό.

Σε όλα τα φόρουμ ύπάρχουν άνθρωποι που η γνώμη τους έχει ιδιαίτερη βαρύτητα είτε λόγω μεγάλης εμπειρίας είτε πολύ μεγάλης ενασχόλησης με το αντικείμενο. Το προϊόν που μπορεί να μην αρέσει σε σένα μπορεί να είναι ότι καλύτερο έχει βρεί κάποιος άλλος.

Προσωπικά εγώ εδώ μέσα έχω μάθει απίστευτα πράγματα που μόνος μου δεν θα μάθαινα ποτέ.

Καμμιά φορά μπορεί τα γούστα κάποιων να μην ταιριάζουν με τα δικά μου και να μην έχουμε τα ίδια ακούσματα, άλλες φορές μπορεί να μην μπορώ να τα καταφέρω σε ρυθμίσεις όπως κάποιοι άλλοι που το κάνουν καλύτερα από εμένα.

Εν προκειμένω πάντως ανοίγεις μια συζήτηση που δεν οδηγεί πουθενά, οι περισσότεροι εξ ημών έχουμε κρίση και δεν είμαστε πρόβατα, και όταν χρειαζόμαστε άποψη ή βοήθεια ξέρουμε από που θα την ζητήσουμε. καλό θα είναι να μάθεις κι εσύ να ακούς, να κρατάς αυτό που σου κάνει και απλά να απορρίπτεις αυτό που δεν σου κάνει.

Τώρα με το δημοσιευμά σου προσβάλεις ένα ολόκληρο φόρουμ ενώ πολύ απλά αν αυτή που γράφεις είναι η άποψή σου τότε μπορεις απλά να μην συμμετέχεις.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το Forum βγαίνει ο κάθε πικραμένος που θεωρεί την Tonelab που πρόκειται για μια ψηφιακούρα του κερατά κάκιστης ποιότητας ήχου και λιλιπούτειου επίσης και τη  θεωρεί κορυφη και ο συγκεκριμένος κάνει τον ΚΡΙΤΗ και το ένα του ξυνίζει το άλλο του βρωμάει και επηρρεάζει και την εμπορευσιμότητα οργάνων ενισχυτών κτλ βγάζοντας ότι αρέσει σε αυτόν κορυφή και όλα τα άλλα μάπα.

 

Συγκεκριμένα βγάζει εδώ όλα τα partcaster όργανα μάπα όταν όλοι γνωρίζουμε οτι ακόμη και όργανα 50 ετών που πουλιούνται 50 και 100 χιλιάδες ευρώ λόγω παλαιότητας πολλές φορές είναι μουγκά ....

 

τι να πω ... δυστυχως είναι θλιβερό 2 και 3 άτομα στην Ελλάδα μέσω αυτού του φόρουμ να εππηρεάζουν παιδάκια που μόλις χάλασαν από το χαρτζιλίκι τους με τα χίλια ζόρια να το μαζέψουν 500 ευρω ας πούμε να πάρουν έναν ενισχυτή και να τα οδηγούν την επόμενη μέρα με την κακοπροαίρετη κριτική τους να τα πουλούν 200 και 250 ευρω στην μισή τιμή ...

 

αυτή η κριτική κάνει καλό μόνο στα μαγαζιά λυπάμαι αλλά δεν υπάρχει καλή προαίρεση ,να καταλάβουν δηλαδή οτι αυτά τα παιδιά μέχρι εκεί είναι το βαλάντιο τους και να μην τα απογοητεύουν

 

κανω παραθεση οτι ειπες για τον λογο οτι πολυ απλα θελω να το ξαναδιαβασεις μετα απο οτι γραψω

δεν θα αντικρουσω κανενα απο τα επιχειρηματα(ο θεος να τα κανει) που εχεις θεσει παραπανω

το μονο που θα σου πω ειναι απλα να "διαβαζεις" καλυτερα το τι λεει ο καθενας και αμα δεν γνωριζεις απο αλλες συζητησεις εδω μεσα το τι ρολο βαραει ο καθενας καλο θα ηταν να μην εκφραζεσαι ετσι

ολοι μιλαμε απο θεμα εμπειριας και απο πραγματα που εχουμε κανει οι ιδιοι και εχουμε μαθει και εχουμε παθει - ετσι αλλωστε μαθενεις απο τα λαθη σου και δεν τα ξανακανεις

εδω μεσα εκφραζουμε ΓΝΩΜΕΣ και οχι πεποιθησεις - δεν του εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο να του πει ΜΗΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ WARMOTH ή ΦΤΙΑΞΕ PARTCASTER

το παιδι ζητησε καποιες συμβουλες και οι συμφορουμητες του της εδωσαν.............εσενα δλδ αμα πηγαινες να αγορασεις κατι και σου ελεγε ο πωλητης οτι εχει το ταδε προβλημα και δεν σου εκανε θα το αγοραζες ??

κατι τετοιο λοιπον γινεται και εδω μεσα - ουδεμια σχεση εχουμε με μαγαζια - ουδεμια συμπραξη κατα καποιων κατεστημενων - και ουδεμια σχεση αυτο που ποσταρες εσυ με το θρεντ

αμα και εγω ανοιγα θρεντ με την ερωτηση "θελω μια μεταλαδικη κιθαρα" ο superfunk δεν θα μου ελεγε παρε telecaster οσο κολλημενος και να ειναι (ελπιζω να καταλαβαινεις)

ολα αυτα στα λεω φιλικα γιατι το μηνυμα σου ηταν πολυ επιθετικο :D :D

καλημερες

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καταληξει σε μαονι σωμα μπρατσο με εβενο φρετμπορντ

αυτος ο συνδιασμος ειναι πολυ πλουσιος για στρατ.μετα απο 3 παρτκαστερς που εκανα,αν τεληκα ξανα κανω θα ηταν αυτος που θα επελεγα.απο'μενα εναι +1

 

Γενικως, δυσκολο να παιξουν 2 ασχετα κοματια ( σωμα-μπρατσο)

 

ε τοτε φανταζομαι καμια φεντερ απτις χιλιαδες χιλιαδων που εχουν αλλαξει μανικι στην ζωη τους δεν παιζει ε?

ειναι λιγο ακυρο αυτο αφου τα spec's τους ειναι ομοια παντα με της φεντερ καθονται μια χαρα.στην πρωτη μου εγω εχω rockinger σωμα-fender μανικι και εκατσε μπετον-αρμε!

οταν ηρθε το  mighty mite μανικι της 2ης σε μια δοκιμη που εκανα να μου φιγει η απορια εκατσε και εκηνο το ιδιο.

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το Forum βγαίνει ο κάθε πικραμένος που θεωρεί την Tonelab που πρόκειται για μια ψηφιακούρα του κερατά κάκιστης ποιότητας ήχου και λιλιπούτειου επίσης και τη  θεωρεί κορυφη και ο συγκεκριμένος κάνει τον ΚΡΙΤΗ και το ένα του ξυνίζει το άλλο του βρωμάει και επηρρεάζει και την εμπορευσιμότητα οργάνων ενισχυτών κτλ βγάζοντας ότι αρέσει σε αυτόν κορυφή και όλα τα άλλα μάπα.

 

Συγκεκριμένα βγάζει εδώ όλα τα partcaster όργανα μάπα όταν όλοι γνωρίζουμε οτι ακόμη και όργανα 50 ετών που πουλιούνται 50 και 100 χιλιάδες ευρώ λόγω παλαιότητας πολλές φορές είναι μουγκά ....

 

τι να πω ... δυστυχως είναι θλιβερό 2 και 3 άτομα στην Ελλάδα μέσω αυτού του φόρουμ να εππηρεάζουν παιδάκια που μόλις χάλασαν από το χαρτζιλίκι τους με τα χίλια ζόρια να το μαζέψουν 500 ευρω ας πούμε να πάρουν έναν ενισχυτή και να τα οδηγούν την επόμενη μέρα με την κακοπροαίρετη κριτική τους να τα πουλούν 200 και 250 ευρω στην μισή τιμή ...

 

αυτή η κριτική κάνει καλό μόνο στα μαγαζιά λυπάμαι αλλά δεν υπάρχει καλή προαίρεση ,να καταλάβουν δηλαδή οτι αυτά τα παιδιά μέχρι εκεί είναι το βαλάντιο τους και να μην τα απογοητεύουν

Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά αυτό το ποστ έχει την ίδια "βαρύτητα", με ένα άλλο, συμφορουμίτη, που ήθελε να μετακινήσει τη γέφυρα της Les Paul προς τα πίσω γιατί έβρισκε σ' αυτήν η παλάμη του. >:(

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά αυτό το ποστ έχει την ίδια "βαρύτητα", με ένα άλλο, συμφορου μίτη, που ήθελε να μετακινήσει τη γέφυρα της Les Paul προς τα πίσω γιατί έβρισκε σ' αυτήν η παλάμη του. >:(

 

χαχαχαχαχα δωσε μου λινκ να διαβασω ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ  ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

funkysoul, νομίζω εννοεί άσχετα ξύλα αλλά τον συγκεκριμένο συνδυασμό τον έχουμε ακόμα και σε Gibson Deluxe...

 

 

Ψιτ το θέλω κι εγώ το λινκ. δεν θέλω να κοροιδέψω απλά από περιέργεια.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ξυλα τα εχουμε πει 1.000.000 φορες εδω μεσα οποτε..ΒΑΡΙΕΜΑΙ να μιλησω... ;D

 

Στη θεση σου μια και ζητας ενα μεταλοκιθαρο δεν θα διαλεγα chambered σωμα μια και τα χαρακτηριστικα (που πολυ σωστα σου ανελυσε ο Yann) δεν νομιζω να ταιριαζουν στον ηχο που ψαχνεις,επισης υπαρχει και η,μικρη αλλα υπαρκτη,περιπτωση να σου κανει feedback με το υπερβολικο gain (που...παραδεξου το..θα εχεις... ;D)

 

Εγω ΕΒΕΝΟ θα επελεγα για ταστιερα γιατι ειναι....το καλυτερο.. ;D...και επισης μια warmoth pro κατασκευη που εχει βαρυ trusrod και δινει λιγο πιο πολυ αττακα και sustain απο ενα vintage μπρατσο,φυσικα με τα μεγαλυτερα ΤΑΣΤΑ που μπορεις να ανεχτεις και το μεγαλυτερο ΠΑΧΟΣ που μπορεις να ανεχτεις,εχει και compound radius που ειναι ταμαμ για low action που θελει το ειδος που θα παιζεις...και μια που θα τα σκασεις που θα τα σκασεις...παρτο και quartersawn maple για να ειναι ακομα πιο ακαμπτο και να εχεις ακομα περισσοτερο σκασιμο και αττακα....

 

Κατα τα αλλα η WARMOTH μαμει και δερνει και η TONELAB** μαμει και δερνει ΔΥΟ φορες.. ;D (εκτος και αν εισαι ασχετος και δεν ξερεις να βγαλεις ηχο,οποτε ετσι κι αλλοιως δεν σε σωζει ουτε ο Αγιος Σατριανης ο πολιορκητης... ;D ουτε το ακατασχετο trolling..)

 

**ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ στη..δ/νση γιατι αποδοθηκε ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΑ στον The Genius Loci  ο τιτλος του ΠΡΩΤΟΜΑΣΤΟΡΑ της TONELAB,τιτλος που δικαιωματικα ΑΝΗΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ...παρακαλω για τα περαιτερω γιατι αλλοιως θα σας κανω αγωγη .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιτ το θέλω κι εγώ το λινκ. δεν θέλω να κοροιδέψω απλά από περιέργεια.

 

οχι και εγω απο...................................................................περιεργεια :P :P :P :P :P :P

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου