Προς το περιεχόμενο

Επισκευαστική ερώτηση (Λύθηκε .Νομίζω....)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς μπορώ να κολλήσω τις βίδες της γέφυρας στο σώμα της κιθάρας ? ¶νοιξα τρύπες μεγαλύτερης διαμέτρου απο αυτη που έπρεπε , με συνέπεια να γυρίζουν και οι βάσεις τον στηριγμάτων της γέφυρας όταν πάω να την ρυθμίσω πάνω κάτω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ :cry:

 

Σε βλέπω να τρέχεις σε μάστορα... δε νομίζω να γίνεται κάτι με ημίμετρα, λογικά θα πρέπει να μπουν τάπες από ξύλο, να κολληθούν και μετά να ανοιχτουν σωστά... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ :cry:

 

Σε βλέπω να τρέχεις σε μάστορα... δε νομίζω να γίνεται κάτι με ημίμετρα' date=' λογικά θα πρέπει να μπουν τάπες από ξύλο, να κολληθούν και μετά να ανοιχτουν σωστά... :?[/quote']

 

Μην φανταστείς ότι παίζουν τρελά , απλά λίιιιιγο παραπάνω απο όσο έπρεπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα-δυο σπιρτόξυλα στις τρύπες και μετά βίδωσε τις βίδες!

 

Έλα ρε συ DJ, αυτό παίζει αν έχει λασκάρει κανένα strap button, στη γέφυρα θα παίξει;

 

Τέλος πάντων, μπορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα-δυο σπιρτόξυλα στις τρύπες και μετά βίδωσε τις βίδες!

 

Έλα ρε συ DJ' date=' αυτό παίζει αν έχει λασκάρει κανένα strap button, στη γέφυρα θα παίξει;

 

Τέλος πάντων, μπορεί...[/quote']

 

καμμιά κόλλα πάιζει , να έρθει να κάτσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΛΥΣΗ (θα κρατησει ομως):

 

Παρε μερικα σπιρτα (χωρις το κεφαλι τους βεβαια :lol: ) βουτηξε τα σε κολλα uhu & κλεισε τελειως τις τρυπες με αυτα.Αστα να στεγνωσουν καμμια ωριτσα και βαλε τη γεφυρα.

 

2.MONIMH ΛΥΣΗ

 

ΓΕΜΙΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ τις τρυπες με superglue (προσεκτικα).

Αστην να στεγνωσει ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ .

Θα εχει γινει σκληροτερη απο το ξυλο.

Ξαναανοιξε τις τρυπες.

 

Η 2η λυση ειναι για υπερβολικα μεγαλες τρυπες αν ειναι μικρη η διαφορα κανε το 1.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Tί είναι η tidebond ? ( ευχαριστώ για την απάντηση )

 

2. Γέμισα τις τρύπες (δεν χωράς πουθενά) με ατλακόλλα γκαβίλιες και οδοντογλυφίδες .

 

Την έχω αφήσει απο εχθές να στεγνώσει και περιμένω . Έχω κάνει και άλλη βλακέια , έτσι όπως την άνοιγα την μία τρύπα μου έφυγε το τρυπάνι και την άνοιξα στα πλαίνά απο μέσα #$@!#$!@#$ έβαλα όμως ένα χαρτονάκι , σαν να καλουπώνω τσιμέντο είναι . Ωρε γλέντια .

 

¶λλη ερώτηση αυτή την κόλλα που είπες την superfunk που την βρίσκω ευχαριστώ superglue .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου