Προς το περιεχόμενο

Epiphone les paul special ΙΙ ή les paul LP-100;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι στιγμης και μετα απο δεκαδες ακουσματα κλιπακιων εχω καταληξει αναμεσα στην Vintage V100 και την Epiphone LP studio, ωστοσο αφου ευχαριστησω οσους απαντησαν οσοι μπορειτε πειτε μου και αλλες γνωμες.

 

Kαλη κιθαρουλα η Epiphone LP Studio αλλα για 'μενα δε μπορει να συγκριθει με τη Vintage V100, η τελευταια ειναι ενα κλικ παραπανω απο καθε αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ευχαριστω για το ενδιαφερον.... ειμαι πραγματικα σε διλημα... δεν βρηκα να ακουσω κλιπακια με καθαρο ηχο και για τις δυο, νομιζω οτι ειναι λαθος γενικα να παρουσιαζουμε μια κιθαρα ειτε εδω ειτε στο youtube βουτηγμενη στα εφε τα overdrive, distortion κλπ...

Απο οτι εχω ακουσει μεχρι στιγμης μου αρεσαν ηχητικα και οι δυο... απο εμφανηση περισσοτερο η LP studio.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ναι, δε μπορεις να καταλαβεις και πολλα για μια κιθαρα μεσα απο εφε και distortion, γενικοτερα δε μπορεις να καταλαβεις απο το youtube, αν δεν την πιασεις την κιθαρα...απλα παιρνεις μια ιδεα...οποια και να παρεις μια χαρα θα εισαι και αφου γουσταρεις εμφανισιακα την LP Studio χτυπα τη ;)

 

Βρηκα 2 βιντεακια με καθαρο ηχο για τη V100 αλλα για την Studio δε βρηκα αν και κατι πρεπει να υπαρχει, με λιγο ψαξιμο...

 

Vintage V100 on Amplitube 3 - sound check - Clean shuffle blues demo

 

 

Δεν κανει τιποτα, να βοηθησω προσπαθω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου