Προς το περιεχόμενο

Cronus Reloaded


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλέβω τη γη στο μοίρασμα

Την τρώω από συνήθεια

Ποδοπατώ βουνοκορφές

Και πίνω τους ωκεανούς

 

Το στεναγμό που με κρατά

Θα τον πουλώ στις αγορές

Κράζω! Το ηφαίστειο ξυπνά

Κράζω και πέφτει η βροχή

 

Το στεναγμό που με κρατά

Θα τον πουλώ στις αγορές

Κράζω κι ο χρόνος σταματά

Κράζω! Τελειώνει η μουσική

 

Πως γιγαντώνομαι, πως στρογγυλεύω και ψηλώνω

Πως κάνω θρύψαλα τη γη

Και τα παιδιά μου, πως τα πουλώ στις αγορές

 

Κάπως θα εκτοξευθώ, σε μια χώρα μαγική

Κι αγνή σαν άσπρο χιόνι

Εκεί θα αρχίσω απ’ την αρχή σαν μια εικόνα μαγική

Που την κουνάς και λιώνει

 

Κάπως θα εκτοξευθώ, μπορείς να ‘ρθεις και συ μαζί

Και άσπιλη σαν χιόνι

Κι αν θες θα σβήσουμε μαζί σαν μια εικόνα μαγική

Που την κουνάς και λιώνει

 

cronus.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι φωνάρα έχεις ρε γαμώτο...Μου άρεσε η ενορχήστρωση, η αλλαγή και μετά από το "Κάπως θα εκτοξευθώ, σε μια χώρα μαγική", οι στίχοι (εσύ τους γράφεις; ) και το ολίγον Rock σε σημεία, για την φωνή είπα;... Πάντως, δύσκολο, πολύ δύσκολο, μονοπάτι "διάλεξες", Atreu!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως η φωνη ειναι μια μαγεία για αλλη μια φορα.

 

Το κομματι ειναι εμπνευσμενο και εχει εξαιρετικα θεματα και ηχητικες επιλογες.

 

  Στην αναπτυξη του και την εν γενει ενορχήστρωση θα προτεινα καποιες αλλαγες για να δεθει το progression καλυτερα.

 

Οπως και στην παραγωγη μια επεμβαση στις εντασεις και στις συχνοτητες καποιων ηχων γιατι καποια πραγματα βγαινουν χαμηλοτερα απο οτι θα επρεπε και γενικα επικρατουν οι χαμηλες συχνοτητες.

 

Αλλα αυτα ειναι τεχνικες λεπτομερειες.

 

Εισαι ενας μουσικός θεός.

Ειναι αριστουργημα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι πολύ ευγενικοί. Άνθρωπε με την μοναδική λάμψη έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις σου. Γράφω με ακουστικά. Συγκεκριμένα Senheiser. Αυτό που ακούω (ειδικά σε κομμάτια όπως λες με χαμηλές συχνότητες) όταν γράφω είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που ακούω π.χ. στα ηχειάκια του υπολογιστή. Τα μπάσα φερ' ειπείν δεν ακούγονται τόσο ενοχλητικά με τα Senheiser. Δεν ξέρω τι φταίει.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω, ξανά, το άζμα στο soundcloud.

 

Συνθετικά, στα γνωστά, πλέον, υψηλά στάνταρ.

 

 

 

Με τρελαίνει, όμως, το πέρασμα της ηλεκτρικής κιθάρας!

 

Εύγε!  :)

 

 

(αν και το έχεις ξαναπαντήσει θα στο ξαναγράψω: γιατί δεν ψάχνεσαι, για να τα παίξεις ζωντανά;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι πολύ ευγενικοί. Άνθρωπε με την μοναδική λάμψη έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις σου. Γράφω με ακουστικά. Συγκεκριμένα Senheiser. Αυτό που ακούω (ειδικά σε κομμάτια όπως λες με χαμηλές συχνότητες) όταν γράφω είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που ακούω π.χ. στα ηχειάκια του υπολογιστή. Τα μπάσα φερ' ειπείν δεν ακούγονται τόσο ενοχλητικά με τα Senheiser. Δεν ξέρω τι φταίει.

 

 

 

Θα μπορουσα να σου δωσω καποιες κατευθυνσεις αλλα δεν το συνηθίζω για τετοια θεματα και τουλαχιστο δημοσια γιατι δεν κατατασσω τον εαυτο μου στους ειδικους, ειμαι εμπειρικος και γι αυτο αρκουμαι σε γενικες παρατηρησεις και νομιζω οτι αυτο ειναι το πρεπον.

 

επισης επειδη πολλα κομματια σου το αξιζουν πραγματικα και σαν ιδεες αλλα και ερμηνευτικα, ολα θα ελεγα, θα πρεπει να πας σε ενα στουντιο, να βρεις καποιον που εμπιστευεσαι και να διαθεσεις ενα ποσο  να τα φτιαξεις κατάλληλα. (Και εγω οση παλιοτερη δουλεια εχω σοβαρη ειτε απο demo μπαντας ειτε απο συνθεσεις μου την εχω εμπιστευτει στους ειδικους)

 

Επαναλαμβανω το αξιζουν πραγματικα.

.

Και εσυ θα τα απολαμβανεις καλυτερα (γιατι ξανα λεω το αξιζουν), και οι ακροατες σου μετα και εχουν και προοπτικη για να τα εχεις σαν δειγμα δουλειας αμα αποφασισεις ποτε και στην βαρεσει να τα προωθησεις ή και να παιξεις εξω, ποτε μην λες ποτε, ποτε δεν ξερεις.  Νεοι ειμαστε ακομα...χαχα χροοοοονια..... εεεεεχουμε... λολ

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον στεναγμό που σε κρατά να τον μοιράζεσαι, Atreu, γιατί ειναι υπέροχος και τον χρειαζόμαστε.

Η εκτόξευση αριστουργηματική... Το "σβήσιμο" παρομοίως

 

+ 1 στο παρακάτω

 

Ποιά Πινακοθήκη "διέρρηξες"

καί μας παρουσιάζεις αυτά

τα Έργα φίλε μου..

 

 

Τα σέβη μου..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, συνεχίζω την αγαπημένη μου συνήθεια, να απαντάω στον εαυτό μου, για να πω οτι ο cos_dr ισως εχει ενα point, σχετικά με τη μίξη.

 

Στα ακουστικά του ipad το τεμάχιον ακούγεται τέλεια

 

Οταν το βάζω στα ηχεία (για να το ακούσει και η γυνή) η φωνή χάνει την ακρίβεια της

 

Έστειλα σε ενα φίλο, ραδιοφωνικό παραγωγό το ακόλουθο mail

 

"Εχω έναν φίλο στο φόρουμ που γράφει τέτοιου είδους πράγματα

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=203270.0;topicseen

 

Πες μου τη γνώμη σου, ωρε παραγωγέ!!"

 

Θα σ´πω...

 

Ανεξαρτήτως απαντήσεων, το κομματι ειναι γ@μ@το, that's for sure..

 

Τα λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου