Προς το περιεχόμενο

Settings για ενισχυτες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας Noizαδες

Μετα απο λιγο ψαξιμο στα θεματα δεν βρηκα κατι παρομοιο ετσι σκεφτηκα να φτιαξω ενα θεμα που θα μπορουμε να ποσταρουμε οι κιθαριστες και οι μπασιστες settings που χρησιμοποιουμε στους ενισχυτες μας.Ετσι θα μπορουμε μεσω settings που εχει ποσταρει καποιος απο μας για τον ενισχυτη που εχουμε να βρουμε πολλους νεους ηχους στους ενισχυτες μας.

Το μονο που χριαζεται ειναι ο καθενας να γραφει τον ενισχυτη που χρησιμοποιει ,τον ηχο στον οποιο απευθηνονται τα settings , το καναλι του ενισχυτη και τα settings του δλδ eq(bass,mid,treble) και gain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι κατάλαβες είναι κάτι προσωπικό για τον κάθε κιθαρίστα αυτό το θέμα!!  8) 

Ο άλλος μπορει να πειραματίζεται εδώ και χρόνια και να έχει ξοδέψει πολλά χρήματα για να βγάλει τον ήχο που θέλει..(και αν..)

Δεν είναι κάπως μια μέρα έτσι να βγάλει τις ρυθμίσεις του στο ίντερνετ?

 

Φιλικά πάντα

οι λαμπάτοι ενισχυτές γιορτάζουν των φώτων..:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι κατάλαβες είναι κάτι προσωπικό για τον κάθε κιθαρίστα αυτό το θέμα!!  8) 

Ο άλλος μπορει να πειραματίζεται εδώ και χρόνια και να έχει ξοδέψει πολλά χρήματα για να βγάλει τον ήχο που θέλει..(και αν..)

Δεν είναι κάπως μια μέρα έτσι να βγάλει τις ρυθμίσεις του στο ίντερνετ?

 

Φιλικά πάντα

 

Δεν είναι τόσο εκεί το θέμα (άσε που μεγάλοι κιθαρίστες έχουν ήδη presetαριστεί σε software τύπου amplitube, guitar rig κλπ).

 

Το θέμα είναι ο παίχτης.

Αν σου δώσω τον εξοπλισμό και τις "ρυθμίσεις" του gilmour ή του edge πχ, θα παίξεις σαν κι εκείνον;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δώσω τον εξοπλισμό και τις "ρυθμίσεις" του gilmour ή του edge πχ, θα παίξεις σαν κι εκείνον;

Mην πάς μακρυά...κάποτε μου έστειλε τα presets του ο Genius Loki από τα Waves GTR γιατί μου αρέσαν οι ήχοι που έβγαλε παίζοντας...έλα που στα χέρια μου ήταν διαφορετικά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι λιγο... εκτος μια και αν δεν παιζουμε ολοι με τις ιδιες κιθαρες,τους ιδιους μαγνητες και τους...ιδιους....ενισχυτες....τις ιδιες λυχνιες & τα ιδια μεγαφωνα ...ΤΙ να συγκρινουμε...?

 

αντε να σου πω οτι εγω παιζω με μια Tele με Seymour Duncan Antiquities & εναν MARSHALL 1974X με ενα Eminence Tonker μια RCA  12ΑΥ7 στην V1 & jj el84...& βαζω το volume στο 2 & το tone στο 4 (ο ενισχυτης μου εχει μονο αυτα τα δυο ...κουμπια... ;D) σε βοηθησα σε τιποτα?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου