Προς το περιεχόμενο

vocals for this one


morbidgeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Της Γεωργίας είναι τόσο κακή ηχογράφηση που δεν επιδέχεται κριτικής.

Η ΚRΙΝΑ απ' την άλλη είναι θετική έκπληξη αν και το παρακάνει κάποιες φορές (λίγες)*. Εξαιρετική ιδέα τα διπλά φωνητικά, καθώς και τα οπερατικά.

 

Μήπως το instrumental παραείναι μεγάλο?

 

*say goodbye, last forever (2ο ρεφραίν).

 

Until we meet again τέλους θαυμάσιο.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, συγχαρητήρια  !!!

Πάρα πολύ ωραία ερμηνεία.

Υπέροχη φωνή και δουλεμένη αλλά και το phrasing και το accent, οι επιλογές αναπνοών.

Με επιρροές από όπερα, metal αλλά και την Αγγλική σχολή (Smiths, Yazoo, Bronski Beat).

 

Είναι ακριβώς αυτό που είπε ο Αφεντικός...

Μπράβο KRINA! Έδωσες πνοή στο κομμάτι.

 

Μερικές ενστάσεις σε κάποια ανεβάσματα και την ηχογράφηση αλλά μόνο και μόνο για να κάνω τον εξυπνάκια.....

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε καλώς την Amy Lee  :D Βέβαια για να να πω την αλήθεια- και να συμφωνήσω με τον Κώστα- πέρασες με πολύ έξυπνο και άλλα στοιχεία/ σχολές, καταλήγοντας σε ένα υπέροχο αποτέλεσμα.

 

Ναι, η κορώνα στο φινάλε ήταν όλα τα λεφτά καθώς και αυτή η «ερμηνευτική ακροβασία», ανάμεσα στον «τσαμπουκά» και την «γλύκα» της φωνής. Κράτησε το ενδιαφέρον, καθώς απέφυγε να πέσει στην λούμπα του γλυκανάλατου.

 

Μπράβο και από εμένα KRINA. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε με κακο,αρρωστο, ψυχοπαθη,απιστο κ.λ.π αλλα εμενα γιατι μου φαινεται οτι το κομματι ηταν απο την αρχη ετοιμο.

 

Απλως το ανεβασαν σε δυο δοσεις.Οποιος καταλαβε,καταλαβε.

 

Την καλημερα μου.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους και ένα μεγάλο ευχαριστώ για κάθε είδους άποψη.

 

Καταρχάς να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον morbidgeorge για τη σύλληψη της μουσικής - εφόσον αυτή ήταν η σημαντική βάση για οτιδήποτε ακολούθησε -, αλλά και για τους στίχους που απ’ότι καταλαβαίνω πρέπει να κρύβουν μία μεγάλη ιστορία. 

 

Τώρα, όσον αφορά στον τρόπο που γράφτηκε (yameth), αυτό είναι μία άλλη ιστορία…

Από μουσική δε γνωρίζω τίποτα … μα τίποτα.

Ούτε νότες, ούτε αναπνοές, ούτε σχολές (καλέ μου Audiokostas), παρά μόνο αυτό που μου λέει να κάνω η ψυχή μου…(και το αυτί μου, να συμπληρώσω).

Σαν αυτοδίδακτη (από τα 8 μου χρόνια μέχρι σήμερα) παίζω αρμόνιο, γράφω στίχους και μουσική κάθε είδους, ηχογραφώντας σε ένα μικρό μαγνητοφωνάκι. Χωρίς να το καταλάβω, βρέθηκα να τραγουδάω σε μουσικές σκηνές, ενώ σπούδαζα.

 

Πριν ένα μήνα λοιπόν, έκανα την πρώτη  «δορυφορική» σύνδεση αρμονίου – υπολογιστή και τώρα προσπαθώ να μάθω τα ηλεκτρονικά «τερτίπια» που έχετε εσείς οι μουσικοί. Άλλωστε έτσι βρήκα και αυτό το forum…απλά για βοήθεια…αλλά είδα ότι εσείς εδώ,  έχετε δημιουργήσει μία ωραία μουσική παρεούλα και μπράβο σας.

 

Έτσι λοιπόν, αναγνωρίζω πως υπάρχουν αρκετά λαθάκια στην ηχογράφηση, βάθη κλπ αλλά σιγά σιγά ελπίζω να τα μάθω. Σχετικά με το τσαμπουκά και τη γλύκα (TerryRoscoeBeck5), ήταν κάτι που πίστευα πως η μουσική από μόνη της το ζητούσε και της ταίριαζε  και χαίρομαι πολύ αν το εισέπραξες.

 

Προσωπικά, θα ήθελα το κομμάτι να γίνεται ελαφρά πιο δυναμικό σε κάποια σημεία (όσον αφορά στη μουσική), όπως σε αυτά που πολύ σωστά παρατήρησε ο Nestoras ότι «το παράκανα λίγο» και κυρίως από το δεύτερο κουπλέ και μετά για να οδηγηθούμε σε ένα πιο ανεβασμένο ρεφρέν με δεύτερες…στη συνέχεια να γαληνέψουμε με τη γέφυρα και έπειτα να φτάσουμε στην κορύφωση με το ανέβασμα της φωνής και το instrumental (που και μένα μου φάνηκε λίγο μεγάλο Nestora, αλλά μπορεί να έχει το λόγο του ο morbidgeorge).

 

Τέλος, έχεις δίκιο Vartanis.

Κάθε κομμάτι είναι έτοιμο από την αρχή, απλά εμείς δε το γνωρίζουμε. Αυτή είναι η μαγεία της μουσικής.

 

 

Αυτή ήταν η σχολική μου έκθεση για σήμερα.

 

Απλά, ήθελα να σας πω, πως καμιά φορά βρε παιδιά, μη προσπαθείτε να τα αιτιολογήσετε όλα με μουσικό τρόπο… αλλά… αφεθείτε.

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε με κακο,αρρωστο, ψυχοπαθη,απιστο κ.λ.π αλλα εμενα γιατι μου φαινεται οτι το κομματι ηταν απο την αρχη ετοιμο.

 

 

 

Καλημερα αγαπητε.Εννοειται πως ηταν ετοιμο,αλλωστε οταν ανοιξα το θεμα εγραφα οτι εχω μελωδικη γραμμη για φωνη,απλα ηθελα και αλλες αποψεις.Αν κοιταξεις,θα το βρεις στην αρχη που το γραφω...Γιατι ομως να μην δοκιμασω και κατι αλλο?

Καλη σου μερα και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου βρε morbidgeorge,

 

το πήρες το μήνυμα που σου έστειλα ή να γραφτώ στους αρχάριους της σελίδας και να τα ξαναπούμε σε καμια βδομάδα???

 

Δε μπορώ να στείλω σε κανέναν από όσους μου στέλνετε σε προσωπικό επίπεδο.

Κολλάει.

 

Αν λάβατε απάντηση, παρακαλώ ενημερώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου