Προς το περιεχόμενο

προβλημα (CPU OFF) Guitar rig 4


Bbullet59

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λες clean install τι ακριβως εννοεις????

Επειδη το εγκατεστησα και το απεγκατεστησα αρκετες φορες...

 

Ναι, αυτο, αλλα μια καποια αλλη νεοτερη εκδοση. Επειδη μερικες φορες καποιος μπορει να ξαναπερασει απο πανω το προγραμμα ή να κανει repair απο τα Windows, εννοουσα πρωτα απεγκατασταση ο,τι εβαλε το GR στον υπολογιστη σου.

 

Επίσης καλό θα ήταν να αναβαθμίσεις τους drivers της καρτας ηχου αν δεν εχεις ηδη τους τελευταιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,εβαλα τους τελευταιους drivers και εγκατεστησα και την καινουρια εκδοση (την 4.1.2) που βρηκα.

Τωρα ολα δουλευουν κανονικα,ουτε κρασαρει ουτε τιποτα αλλα εχω την εντυπωση(ισωσ απλα να μου φαινεται...) οτι ο ηχος ειναι λιγο πιο πλαστικος  εδω.

Στην προηγουμενη μου ακουγοτανε πολυ πιο ωραιος και ρεαλιστικος.

Υπαρχει τετοια περιπτωση η απλα η εντυπωση μου ειναι?

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,εβαλα τους τελευταιους drivers και εγκατεστησα και την καινουρια εκδοση (την 4.1.2) που βρηκα.

Τωρα ολα δουλευουν κανονικα,ουτε κρασαρει ουτε τιποτα αλλα εχω την εντυπωση(ισωσ απλα να μου φαινεται...) οτι ο ηχος ειναι λιγο πιο πλαστικος  εδω.

Στην προηγουμενη μου ακουγοτανε πολυ πιο ωραιος και ρεαλιστικος.

Υπαρχει τετοια περιπτωση η απλα η εντυπωση μου ειναι?

 

Με τα ιδια preset? Θέλεις να πεις οτι ηχογραφησες κατι πριν, ηχογραφησες κατι τωρα, τα συγκρινες με blind test και 10 στις 10 φορες διαλεξες το παλιο σου κλιπ λογω ρεαλισμου? Λιγο απιθανο το κοβω, αν δεν εχει πειραχτει καποια αλλη ρυθμιση, οπως στη δικια μου Focusrite Pro 24 που εχει για παραδειγμα μια επιλογη για Zero Latency Monitoring οπου ριχνει τη στερεοφωνια προς χαρη της αμεσης αποκρισης. Κατα 99% ψυχοακουστικη πρεπει να ειναι η περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό Θερμοκρασίες πως πάει το μηχανάκι ?

Οι σκληροί σου έχουν χώρο ή είναι στα όριά τους ?

 

/nEwBiE  8)

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο θερμοκρασιες μια χαρα και απο χωρο....καμια 500Gb!!!!

Τωρα με την καινουρια version ολα cool αλλα οταν συμβαινουν κατι τετοια "ανεξηγητα" που δεν ξερω τι φταιει,τερλενομαι!!! :P :P

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου