Προς το περιεχόμενο

Ποια 2x12 καμπινα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εδω!

 

στο studio που παιζουμε εχω δυο combo εναν Fender blues junior και ενα custom telegun σε φαση παλιο marshall.

 

θα ηθελα να παλω μια καμπινα 2Χ12 για να μπορω οποτε θελω να συνδεω και με καμπινα αυτους του ενισχυτες. βασικα πιο πολυ την θελω για τον blues Junior εχοντας την εντυπωση οτι θα παρω παραπανω headroom ισως και ογκο.

 

πρωτα απο ολα δεν γνωριζω πολλα απο καμπινες αλλα ξερω οτι θα ηθελα open back

τι θα επρεπε να προσεξω με τα watt?

για το Ohm ο blues junior βγαζει 8ohm

τα φραγκα που δινω ειναι 300ευρω αντε 400 το πολυ πολυ

με κατι τετοιο θα εκανα δουλεια?

http://www.thomann.de/gr/fender_bandmaster_212_vm.htm

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με απόλυτη βεβαιότητα  ;)

 

τελεια!  ;D

 

καμια προταση εχεις  8)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και καμπίνες με Vintage 30 μεγάφωνα.. εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την marshall 1936v αν και ξεφεύγει λίγο απ το budget που περιγράφεις... με τα watt απ οσο ξέρω απλα δε θες τα watt της κεφαλης να ξεπερνανε τα watt της καμπινας.. ισως υπαρχει θεμα και αν τα watt της καμπινας ειναι πολυ μεγαλυτερα απ της κεφαλης, αλλα εκει δεν ειμαι 100% σιγουρος... καλες αγορες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σου αρέσει ο ήχος των V30, υπάρχει και η επιλογή της Framus 212 open back (κυκλοφορεί και μια στις αγγελίες). Προσωπικά έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη και μπορώ να την προτείνω, εαν (επαναλαμβάνω :) ) σου αρέσουν τα V30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι φαν των V30  ;D

 

μαλλον θα παω για αυτην

http://www.thomann.de/gr/palmer_pcab212v30.htm

 

η framus ξεφευγει απο το μπατζετ μου λιγο αλλα ποτε δεν ξερεις....

 

και τωρα οικονομια! χαχαχα

 

ευχαριστω πολυ παιδια!

 

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι θέμα γούστου, προσωπικα πιστεύω πως τα eminence κολακεύουν τον ήχο των fender, και υπάρχουν επιλογές με eminence στο θωμά

 

Πολύ γενικό αυτό... δεν τους κολακεύουν περισσότερο ή λιγότερο από άλλες εταιρίες όπως πχ. Jensen, Celestion κλπ. Ποια Eminence ακριβώς? Γιατί έχει άπειρα μοντέλα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου