Προς το περιεχόμενο

Ποια 2x12 καμπινα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ενω πχ ο ANGUS YOUNG των AC DC ή ο Adrian Smith των Maiden ή ακομη και ο Clapton ειναι ασημοι μπροστα στον τιτατοτεραστιο Malmsteen.... (και η λιστα ειναι τεραστια για τους χρηστες-εστω και κατα καποιες περιοδους- των G12T-75)...  ::)

H αναφορα στους συγκεκριμενους κιθαριστες ειχε αποκλειστικο σκοπο να δειξει οτι οι παιζοντες βαρυτερα ειδη προτιμουν τα V30.....Ουδεις αμφισβητει την αξια και την φημη των ονοματων που αναφερεις.........

Let nobody blame you that you cannot hear the superiority of TUBES!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αναφορα στους συγκεκριμενους κιθαριστες ειχε αποκλειστικο σκοπο να δειξει οτι οι παιζοντες βαρυτερα ειδη προτιμουν τα V30.....Ουδεις αμφισβητει την αξια και την φημη των ονοματων που αναφερεις.........

 

 

Δεν ειναι απολυτο επειδη παιζoυν αυτοι οτι γενικα κανει για βαρυτερα ειδη.

Αν για τετοιες χροιες ο ενισχυτης δεν ειναι scooped mid απο μονος του και του βαλεις V30 μονο συγχρονη μεταλ χροια δεν θα βγαλει (πχ ο Slash που ανεφερες), αν παλι συμβει το αντιθετο δηλαδη ενισχυτης με "ψοφια" μεσαια σε G12T θα ειναι ενα μουντο πραγμα με κατι ενοχλητικα ψηλα που θα στεκονται μονα τους και ξεκαρφωτα εκει πανω χωρις καμια ομοιογενεια και συνοχη.

Χαρακτηριστικα προσφατα επαιξα ενα σετ προ-τελικου της Engl (το συγκεκριμενο δεν θα ελεγα οτι φημιζεται για τα μεσαια του  :P) σε 1960Α (G12T) και απλα το χαντακωσε. Το ιδιο σετ στην 1960AV  (V30) "ανεπνευσε" και εδειξε την πασρουσια του μεσα στο συνολο δειχνωντας πολυ ανωτερο (και εκανε και τον ιδιοκτητη του να παρει καμπινα με V30),αντιθετα ο δικος μου Bogner ακουγεται πολυ καλυτερα για τα μη-μεταλ γουστα μου με V30 μιας και με τα G12Τ "μεταλλιζει", με λιγα λογια οπως ειπαν κι αλλοι αν δεν εχεις τον ενισχυτη στα χερια σου να δοκιμασεις ποι μεγαφωνο του παει για αυτο που θελεις να ακουσεις,δεν ξερεις με τιποτα εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα δεν ψωνιζω με πιστοτικες υποψιν οποτε χαρλει μπεντον και κατι αλλες που μου προτινετε δεν ξερω πως θα τις βρω.

η αλληλεγγυη το οπλο μας μαγκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουμε την συγκεκριμένη κεφαλή, θα σου πρότεινα να βρεις μια καμπίνα που να έχει άπλετο όγκο (σαν των mesa g-90 ηχείων) και ουδέτερα μεσαιοπρίμα (αυτό το χαρακτηριστικό δυστηχώς δεν το έχω ακούσει σε ηχείο).

Έχει δηλαδή γενικώς μεσαιοπρίμο ήχο οπότε χρειάζεται μια καμπίνα με τα χαρακτηριστικά που προανέφερα για να μην καταφεύγεις σε άπλετο eq-ing όπως κάνω εγώ τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς είναι το μόνο hint που μπορώ να σου προσφέρω, δηλαδή να βρεις μια μπάσα καμπίνα με ουδέτερα μεσαιοπρίμα. Το ποια θα είναι αυτή μπορούν να στο πουν τα υπόλοιπα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου