Προς το περιεχόμενο

b-stock απο thomann


giorgosoik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν έχουν κάποια ομοιογένεια τα b-stock προϊόντα...

μπορεί να ναι από κιθάρα που απλά την επιστρέψανε επειδή αποφάσισαν πως τελικά δε τους άρεσε το χρώμα μέχρι πιατίνι με γρατζουνιά....

 

ο thomann έχει δείξει πως είναι ειλικρινής με αυτά τα προϊόντα και αναφέρει επακριβώς γιατί έχουν μπει στην κατηγορία b-stock...

οπότε αν δεν είναι σοβαρός λόγος....βουρ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περιγραφή προϊόντος στη μέση της σελίδας....

 

σε περίπτωση που δεν είναι αρκετά λεπτομερής η περιγραφή στέλνεις κι ένα μαιλ και ρωτάς για περισσότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι σε όλα....

άρα,λογικά, ό,τι έχεις δει θα ναι από επιστροφή με χρήση των "30 ημερών" και κανένα με κάποια "βλάβη"....

 

προχώρα με ό,τι σ'ενδιαφέρει απλά, πριν την τελική παραγγελία, ρίξε μια ερώτηση τι ακριβώς έχει συμβεί με το συγκεκριμένο προϊόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Γράφω για να καταθέσω την δική μου τραυματική εμπειρία από αγορά B-Stock προιόντος από Thomann.

 

Πριν ένα χρόνο αγόρασα ένα ενεργό ηχείο που ήταν σε καλή τιμή αλλά σε B-Stock.

Συγκεκριμένα ηταν το Behringer Eurolive 210D. H τιμή του ήταν μόλις 120€, ενώ καινούργιο ήταν στα 170€. Κέρδος ένα 50€ (μεταφορικά δεν θα πλήρωνα γιατί αγόρασα και άλλα πράγματα).

 

Όταν έλαβα το ηχείο παρατήρησα ότι ακούγονταν πάρα πολύ μπάσο και βουητό. Ακόμα και όταν έκλεινα το LOW τελείως και έβαζα το HIGH στο τέρμα, το ηχείο βούιζε ενοχλητικά.

 

Δυστυχώς δεν το ανέφερα στο thomann, γιατί νόμιζα ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν σκεφτεί κανείς ότι ένα Yamaha αυτοενισχυόμενο στα ίδια χαρακτηριστικά έχει περίπου 300€, και εγώ θα έδινα 120€, εμεινα με την ιδέα ότι τα Behringer είναι μάπα, και ας πρόσεχα!

Δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι το Thomann θα έστελνε ελαττωματικό προιόν.

Επίσης το να το έστελνα Γερμανία με ΕΛΤΑ πίσω θα χρεωνόμουν γύρω στα 100€ λόγω του βάρους, οπότε παράτησα την ιδέα. Είπα απλά "την πάτησα".

Το Thomann βέβαια αναφέρει ότι σε περίπτωση που η βλάβη οφείλεται σε αυτούς, πληρώνουν αυτοί τα μεταφορικά της επιστροφής. Αλλά είπα που να μπλέξω τώρα, να δώσω 100€ να το στείλω πίσω, και αν τύχει να μου πουν ότι δεν φταίνε αυτοί κλπ

 

Ψάχνοντας όμως σε διάφορα forums και κριτικές κλπ είδα ότι κανείς δεν έιχε τέτοιο πρόβλημα με το ηχείο αυτό. Άρα ψιλιάστηκα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Αποφάσισα να το πάρω σε ηλεκτρονικό, όπου διαπίστωσε ότι το tweeter ήταν καμένο. Άλλαξε το tweeter (15€ μου κόστισε η επισκευή) και το ηχείο παίζει μια χαρά τώρα.

 

 

Συμπέρασμα, έχασα κάθε εμπιστοσύνη για τα B-Stock προιόντα του Thomann, και δεν πρόκειται να ξαναρισκάρω να αγοράσω από Γερμανία κάτι B-Stock.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο μερικα χρονια τσεκαρα μια κιθαρα. Αποφασιζω να την παρω. Τιμη 175€. Την βρισκω εκεινη τη στιγμη και στα b stock 150€. Χωρις δευτερη σκεψη την αγοραζω. Την επομενη μερα σκαει mail πως αυτη η κιθαρα οταν την αγορασα εγω μολις ειχε πουληθει. Και τωρα τι γινεται ρε μεγαλε? Πανω λοιπον που φορτωσα για ελληνικο καυγα μου λεει ο ανθρωπας, μπορουμε να σας δωσουμε μια καινουρια γλιτωνοντας τα μεταφορικα (20€).

 

Θα πληρωνα 150+20=170

πληρωσα 175

 

Ολοι ευχαριστημενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου