Προς το περιεχόμενο

b-stock απο thomann


giorgosoik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εξήγηση ήταν 80 frets 20 χορδες 20 set up

Την εκπτωση 50% που την είδες  :-\

Εγώ πρότεινα το 80 να γίνει 50...Για άλλες 9 κιθάρες!!!!

Δυστυχώς με το γραπτό λόγο δεν έχω τη δυνατότητα να σας μεταφέρω το ύφος και τον τρόπο που μου απάντησε...Εννοείται όσο ικανοποιημένος κι αν έμεινα απ την μία κιθάρα που μου έφτιαξε όχι μόνο δεν θα ξαναπατήσω αλλά θα το μνημονεύω διακριτικά πάντα!!!

 

Χωρίς να θέλω να κρίνω αν θα πρεπε να δεχτεί ή όχι την προσφορά σου, μην ξεχνάμε οτι είμαστε σε ένα ελεύθερο εμπόριο, έκανες μια πρόταση και ο άλλος δεν την δέχτηκε..πού έιναι το κακό σε αυτό; Οκ ο τρόπος του θα μπορούσε να είναι λίγο πιο επαγγελματικός και ανθρώπινος, αλλά πέρα από αυτό δεν βλέπω κάτι λάθος..

 

Για το μακροπρόθεσμο κέρδος, που ξέρεις οτι ο μάστορας αυτός δεν είναι πηγμένος με κιθάρες για service οπότε οι δικές σου 9 είναι ψίχουλα για αυτόν? Και πάλι, δεν κρίνω αν ήταν σωστό ή λάθος, απλά να σκεφτόμαστε λίγο και του παράγοντες της άλλης πλευράς..

πχ. για πήγαινε στον Ευρωπαίο Θωμά και πες του κάνε μου -20% για να πάρω 3 κιθάρες να δούμε τι θα σου πεί..

 

Σχεδόν On-topic πάντως, εγώ έχω πάρει B-stock προϊόν από Ελλάδα και εξωτερικό και είναι μια χαρά..αν το πάρεις από σοβαρό μαγαζί (όχι ιδιώτη που θα εξαφανιστεί μετά) δεν νομίζω να έχεις θέμα σε προϊόν ή εξυπηρέτηση..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι υπηρεσίες διαφέρουν πολύ θα έλεγα, 10 "τεμάχια" το Χ προϊόντος δίνεις σε ένα πελάτη με ελάχιστη έξτρα προσπάθεια σε σχέση με ένα, αλλά 10 σεταπ (ή άλλες εργασίες) σε 10 κιθάρες απαιτούν 10 φορές την εργασία του ενός

 

Το αν διαφέρουν πολύ ή λίγο δεν είναι το θέμα. Το θέμα είναι ότι δεν είναι αδιανόητο για κάποιον που προσφέρει υπηρεσίες να κάνει καλύτερη τιμή σε τέτοιου είδους συμφωνίες. Σπάνιο μπορεί, αδύνατο όμως όχι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδιανόητο δεν είναι γενικά, αλλά με ΤΕΤΟΙΑ έκπτωση που ζητήθηκε, είναι

 

τέτοια έκπτωση μπορεί να στέκει σε προϊόν στο οποίο ο πωλητής μπορεί να έχει κέρδος 50% και να είναι πρόθυμος να το ρίξει στο 20% για να πουλήσει 10 κομμάτια

 

αλλά για το λόγο που έγραψα παραπάνω, τέτοια έκπτωση (απο 80Ε σε 50Ε) σε ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ είναι παράλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδιανόητο δεν είναι γενικά, αλλά με ΤΕΤΟΙΑ έκπτωση που ζητήθηκε, είναι

 

τέτοια έκπτωση μπορεί να στέκει σε προϊόν στο οποίο ο πωλητής μπορεί να έχει κέρδος 50% και να είναι πρόθυμος να το ρίξει στο 20% για να πουλήσει 10 κομμάτια

 

αλλά για το λόγο που έγραψα παραπάνω, τέτοια έκπτωση (απο 80Ε σε 50Ε) σε ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ είναι παράλογη

 

+10,32

 

Αυτο ηθελα να καταδειξω με οσα εγραψα.

 

Παντως απο b stock προιοντα απο Ελλαδα, που ειχα την ευκαιρια να τα δοκιμασω πρωτα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Απο τομαν δεν ξερω.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα δικιο φιλε gdevelek καθως ειναι διαφορετικο να πουλας προιον απο ραφι, και αντιστοιχα υπηρεσιες.

 

Με αυτο κατα νου μπερδευονται περισσοτερο τα πραγματα...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά για το λόγο που έγραψα παραπάνω, τέτοια έκπτωση (απο 80Ε σε 50Ε) σε ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ είναι παράλογη

 

Τι να σου πω, πραγματικά δεν μπορώ να το ξέρω. Πάντως ότι είναι μεγάλη εως υπερβολική έκπτωση, είναι. Αν το πολλαπλασιάσουμε επί 9 φαίνεται ακόμα περισσότερο.

 

Πάντως αν και ο μάστορας έκανε λίγα παζάρια και συναντιόνουσαν κάπου στην μέση όλοι θα ήταν κερδισμένοι και ικανοποιημένοι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εχουμε δικιο και ολοι αδικο:

 

1. Υπαρχει υφεση στην οικονομια και οι περισσοτεροι κυνηγανε τους πελατες με το τουφεκι

 

2. Ενας σωστος επαγγελματιας ειναι σωστος σε ο,τι λεει, και στα ναι του και στα οχι του

 

3. Αν ο μαγαζατορας εχει λιστα εργασιων που δεν προλαβαινει με τιποτα, ε, και εγω δεν θα εκανα σκοντο στην εργασια μου. Αν ομως βλεπεις μακροπροθεσμα, το ζυγιζεις και κοιτας αυτος που περναει την πορτα, να την ξαναπερασει

 

4. Τι ειναι καλυτερο 1 ολη κι ολη δουλεια με 1000 ευρω, ή 1000 δουλειες και παραπανω με 1;

 

5. Επειδη ολοι ειμαστε πελατες καποιου αλλου, ο εν λογω μαστορας σιγουρα κανει παντου σκοντο στους αλλους οταν αγοραζει (επαγγελματιας ειναι ;) )

 

Οποτε μην καθαγιαζουμε τα παντα. Ας γυρισουμε το κεφαλι διπλα μας, και θα δουμε οτι ο κοσμος εχει κοψει τα παντα. Και σε λιγο που και οι μουσικοι θα κοψουν τα παντα (και το σεταπ) τοτε θα δειτε πως μονος του θα εριχνε τις τιμες...

O φίλος εδω τα λέει ΟΛΑ....

Να μην ξεχάσω ότι σε συζήτηση που έγινε με τον επαγγελματία των Αθηνών μου ανέφερε ότι έχει πέσει ΠΕΙΝΑ...ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΙΝΑ συγκεκριμένα.....

Τελικά κατέληξα να τις στέλνω στη Θεσ/νίκη σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟ(μετά από δοκιμή με μία κιθάρα μου πάλι) με φίλο που ανεβοκατεβαινει και με 40€ έκαστη οι κιθάρες έγιναν πολυ super όπως κι εκείνη που παρέλαβα απο τον εδώ μάστορα..

Οι υπόλοιποι πηγαίντε στα μικρόμετρα και τους επιστήμονες  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδιανόητο δεν είναι γενικά, αλλά με ΤΕΤΟΙΑ έκπτωση που ζητήθηκε, είναι

 

τέτοια έκπτωση μπορεί να στέκει σε προϊόν στο οποίο ο πωλητής μπορεί να έχει κέρδος 50% και να είναι πρόθυμος να το ρίξει στο 20% για να πουλήσει 10 κομμάτια

 

αλλά για το λόγο που έγραψα παραπάνω, τέτοια έκπτωση (απο 80Ε σε 50Ε) σε ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ είναι παράλογη

 

+2112

 

παιδια ο ανθρωπος "πουλαει" υπηρεσια οχι προιον! μην τα μπερδευουμε!

 

αμα πουλησει 10 προιοντα θα παρει καλυτερη τιμη απο τον αντιπροσωπο οποτε θα μπορεσει και σενα να σου κανει εκπτωση για να το παρεις καλυτερη τιμη.

επισης πουλοντας γρηγορα και πολλα κομματια θα δειξει ενα "καλο" προσωπο στον αντιπροσωπο με αποτελεσμα στην επομενη αγορα να εχει καλυτερο ποσοστο κερδους.

 

για να κανει fret-dress σε μια κιθαρα λεμε οτι θελει 30 λεπτα

στις 9 κιθαρες θα θελει 30 Χ 9 = 270 λεπτα(4,5 ωρες)

 

για μια κιθαρα θελει 80 ευρω για τις 9 θελει 720ευρω και 4,5 ωρες

η προσφορα ειναι 450 ευρω για την ιδια δουλεια και τις ιδιες ωρες.....

 

στην καλυτερη ειναι παραλογο αυτο που ζητας!

και λογικο να σου μιλησε με αυτον τον τροπο που λες!

να τους ελεγες να σου κοψει 100 ευρω οκ πολυ λογικο αλλα σχεσων 300 ευρω δεν ειναι εκπτωση ειναι χαρισμα.....

 

ΥΓ προτινω να διαχωριστει το θεμα με καινουριο τιτλο

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και λογικο να σου μιλησε με αυτον τον τροπο που λες!

 

όχι και λογικό, μην τρελαθούμε. Αν είχε υφάκι ήταν απαράδεκτος ακόμα και αν του ζήτησε να τις φτιάξει για 50 ευρώ όλες. Η σωστή συμπεριφορά απαιτείται πάντα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αρχισουμε λοιπόν τους υπολογισμούς Saki Gallo

1 κιθαρα 80 € και 30 λεπτα της ωρας...

9 κιθαρες 720€ σε 270 λεπτα...

Καλο μεροκαματο μου ακουγεται....

Γι αυτό δεν τους λυπάμαι...ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου