Προς το περιεχόμενο

b-stock απο thomann


giorgosoik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρομαι που ο Sakis Gallo επιβεβαιώνει αυτά που ΑΚΡΙΒΩΣ περιέγραφα.....

Βέβαια δεν ξέρει τα πόσα λεπτά θέλει το fret dress, ούτε πόσο κοστίζει!

Αλλά και σ... και γ..... στον πελάτη που απλά ρώτησε <<μάστορα μας παίρνει με 50 το κομμάτι??>> γιατί σετ απ το κανω personal με βαση τα γουστα μου???

Γι αυτο σας λεω tHomann και ξερο ψωμι και οχι μονο B Stock και V Stock & Q Stock με εξυπηρετηση που μου αρμόζει με σεβασμό στον καταναλωτή..

Για αγοράστε μια κιθάρα ή ένα ενισχυτή από ενα μαγαζι της Αθηνας και πειτε του θα τον παρω σπιτι μου για 30 μερες κι αν δεν μου κανει θα στον φερω πισω να παρω τα λεφτα μου....χαχαχαχαχα Εδω κολλαει ο Sakis Gallo

Εγω παλι εχω μια απορία χρειαζεται μικρομετρο και πυρηνiκη φυσικη της ΝΑΣΑ για ενα fret dress επιστήμονες της εξάχορδης????

Ξυπνάτε ρεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω για διάφορους λόγους.

 

 

μπορεις να το ξερεις! το εγραψα αναλυτικα πιο πριν! ειναι πολυ απλο!

 

Σίγουρα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να προσπαθήσουν  ;)

 

 

τι να προσπαθησει ρε σ στην συγκεκριμενη περιπτωση.....

 

ερχετε ενας τυπος σου φερνει μια κιθαρα για fret dress set up και χορδες

ερχετε να την παρει και σου λεει:

θα σου φερω αλλες 9 θα μου κανεις την μιση δουλεια γιατι set up και χορδες βαζω εγω και θα μου κανεις και εκπτωση 40%

 

 

theoctapus δεν διαφωνω σε αυτα που λες!

 

και οι δυο στην τελικη αυτο που λεμε ειναι οτι πρεπει να υπαρχει μια λογικη και σωστη συμπεριφορα και απο τις δυο πλευρες. Ομως δεν μπορει παντα να φταιει ο κακος ελληνας μαγαζατορας. Οπως υπαρχουν κακοι επαγγελματιες υπαρχουν και κακοι πελατες.

 

το σαλτα και γ.... δεν ειναι σιγουρα σωστη συμπεριφορα. απλα ηθελα με αυτον τον τροπο να τονισω την αγανακτηση!

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σατανα δεν ειμασταν μπροστα συμβαν και εσυ μας παρουσιαζεις την δικια σου θεση απο την δικη σου οπτικη γωνια.

 

την αλλη δεν την ξερουμε και το πιο πιθανον να μην την μαθουμε.

 

ο τροπος ομως που γραφεις εδω μεσα φανερωνει καποια πραγματα οποτε μπορω και εγω να βγαλω τα συμπερασματα μου για σενα.

 

επισης κανενας δεν σε αναγκασε να πας την κιθαρα σου για fret-dress μια που οπως λες ειναι ευκολο οποτε μπορεις να το κανεις μονο σου ευκολα.

 

εγω προσωπικα προτιμω να αγοραζω απο Ελλαδα για να στιριζω την "εδω" κατασταση. ετσι και αλλιως τα περισσοτερα τα βρισκω σε καλυτερες τιμες απο τον Θωμα.

 

τωρα αυτο με τις 30 μερες ειναι μια υπηρεσια που σου προσφερει το καταστημα γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να το δοκιμασεις. Αμα εσενα σου αρεσει και το θεωρεις προτεριμα καλα κανεις και παραγγελνεις απο Θωμα. δεν νομιζω να ενοχλητε κανεις απο αυτο.!

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να το ξερεις! το εγραψα αναλυτικα πιο πριν! ειναι πολυ απλο!

 

Δεν μπορώ γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζω πως ο μάστορας κοστολογεί αυτή την δουλειά και τι περιθώρια κέρδους έχει. Αν έχει βαλθεί να κλέψει τον κόσμο τότε καλώς κάνει ο Satanas και ο κάθε Satanas και κάνει παζάρια, αν μπαίνει και μέσα τότε είναι άλλη ιστορία. Αν π.χ. γνώριζα ότι και οι 9 κιθάρες θα του έπαιρναν μια μέρα το πολύ, δηλαδή 720 ευρώ για 8 ώρες, φυσικά και θα έκανα παζάρια. Αν θέλει μια βδομάδα θα του έλεγα και ευχαριστώ (ευχαριστώ θα έλεγα όμως και να 'χει, αλλά καταλαβαίνεις). Βλέπεις, δεν είναι και τόσο απλό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σατανα δεν ειμασταν μπροστα συμβαν και εσυ μας παρουσιαζεις την δικια σου θεση απο την δικη σου οπτικη γωνια.

 

την αλλη δεν την ξερουμε και το πιο πιθανον να μην την μαθουμε.  :-X

 

ο τροπος ομως που γραφεις εδω μεσα φανερωνει καποια πραγματα οποτε μπορω και εγω να βγαλω τα συμπερασματα μου για σενα. Πως λεγεται αυτη η αίσθηση??Που την έμαθες???  ;D

 

επισης κανενας δεν σε αναγκασε να πας την κιθαρα σου για fret-dress μια που οπως λες ειναι ευκολο οποτε μπορεις να το κανεις μονο σου ευκολα. :-X

 

εγω προσωπικα προτιμω να αγοραζω απο Ελλαδα για να στιριζω την "εδω" κατασταση. ετσι και αλλιως τα περισσοτερα τα βρισκω σε καλυτερες τιμες απο τον Θωμα. Στηρίξτε τους ΜΟΝΟΣ σου  ;D

 

τωρα αυτο με τις 30 μερες ειναι μια υπηρεσια που σου προσφερει το καταστημα γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να το δοκιμασεις. Αμα εσενα σου αρεσει και το θεωρεις προτεριμα καλα κανεις και παραγγελνεις απο Θωμα. δεν νομιζω να ενοχλητε κανεις απο αυτο.! Εσυ το θεωρεις μειονεκτημα το καταλαβαμε  ;D

 

 

 

Δεν το σώνεις..μην το παιδεύεις άλλο..όλοι καταλάβαμε

Το δούλεμα των πυρηνικών επιστημόνων που εσυ προωθεις με τα ποστ σου δεν περναει..

Σ... και γ....... είπες θα έλεγες και σου απάντησαν στο forum...

Το ποιος ειναι λαθος και το ποιος ΕΣΥ μας το υπέδειξες

Εμεις μια ερώτηση κάναμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σχολιασω ενα πραγμα,

στην παροχη της υπηρεσιας δεν πληρωνεις με την ωρα αλλα με την υπηρεσια.

Ειναι ατυχες το παραδειγμα του δουλεψε 270λεπτα τοσα ευρω μεροκαματο.

Ή 720 ευρω την μερα

 

Δηλαδη αν πατε σεναν εξειδικευμενο γιατρο θα του πειτε "εκατσα 10λεπτα στο ιατρειο σου δινω τοσα"

 

Μην τα ισοπεδωνετε ολα.

 

Αν ηταν ετσι να γινουμε ολοι call girl να γ@μιομαστε να βγαζουμε κανα 1000 την μερα!

 

Αν θελατε να κανετε fret dress στην αγαπημενη σας κιθαρα που εχει καποια αξια ειτε χρηματικη ειτε συναισθηματικη θα το κανατε βλεποντας βιντεο απτο youtube?

 

Σενα καθηγητη κιθαρας τι θα ελεγες?

15ευρω την ωρα αλλα θα κανω 100 μαθηματα ριχτο στα 10??

 

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σχολιασω ενα πραγμα,

στην παροχη της υπηρεσιας δεν πληρωνεις με την ωρα αλλα με την υπηρεσια.

Ειναι ατυχες το παραδειγμα του δουλεψε 270λεπτα τοσα ευρω μεροκαματο.

Ή 720 ευρω την μερα

 

Δηλαδη αν πατε σεναν εξειδικευμενο γιατρο θα του πειτε "εκατσα 10λεπτα στο ιατρειο σου δινω τοσα"

 

Μην τα ισοπεδωνετε ολα.

 

Αν ηταν ετσι να γινουμε ολοι call girl να γ@μιομαστε να βγαζουμε κανα 1000 την μερα!

 

Αν θελατε να κανετε fret dress στην αγαπημενη σας κιθαρα που εχει καποια αξια ειτε χρηματικη ειτε συναισθηματικη θα το κανατε βλεποντας βιντεο απτο youtube?

 

Σενα καθηγητη κιθαρας τι θα ελεγες?

15ευρω την ωρα αλλα θα κανω 100 μαθηματα ριχτο στα 10??

 

 

 

Μαλλον δεν εχεις ακουσει ποτε για την αποκαλουμενη εργατωρα μαλλον μονο για φακελακια εχεις ακουστα....Η εξομοιωση των γιατρων με των γιατρων της κιθαρας τα σπαει  ;D

Και στον καθηγητη της κορης μου ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εκανα διαπραγματευση ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σχολιασω ενα πραγμα,

στην παροχη της υπηρεσιας δεν πληρωνεις με την ωρα αλλα με την υπηρεσια.

Ειναι ατυχες το παραδειγμα του δουλεψε 270λεπτα τοσα ευρω μεροκαματο.

Ή 720 ευρω την μερα

 

Δηλαδη αν πατε σεναν εξειδικευμενο γιατρο θα του πειτε "εκατσα 10λεπτα στο ιατρειο σου δινω τοσα"

 

Μην τα ισοπεδωνετε ολα.

 

Δεν είναι καθόλου λάθος γιατί μιλάμε για συγκεκριμένη υπηρεσία, δεν γενικολογούμε.

 

Αν ηταν ετσι να γινουμε ολοι call girl να γ@μιομαστε να βγαζουμε κανα 1000 την μερα!

 

Βρε λές;  ;D

 

Αν θελατε να κανετε fret dress στην αγαπημενη σας κιθαρα που εχει καποια αξια ειτε χρηματικη ειτε συναισθηματικη θα το κανατε βλεποντας βιντεο απτο youtube?

 

Όχι, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το πόσο κοστίζει η διαδικασία από επαγγελματία.

 

Σενα καθηγητη κιθαρας τι θα ελεγες?

15ευρω την ωρα αλλα θα κανω 100 μαθηματα ριχτο στα 10??

 

Όχι, αλλά αν μου έλεγε 50 ευρώ ή θα πήγαινα σε άλλο ή θα του έλεγα να κάνει καλύτερη τιμή αν είναι τόσο καλός.

 

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ακριβως σας λεω, υπαρχει ελευθερη αγορα, αν δεν σας κανει η τιμη να πατε αλλου.

 

Απλα οι λυσεις "γιατι παιρνει τοσα", "το κανω μονος μου απο βιντεο στο youtube" απλα δεν παιζουν.

 

Αλλα να μην τιμολογειτε την υπηρεσια οπως το εμπορευμα (βλεπε προηγουμενα ποστ) και αν δεν σας κανει καποιος πηγαιντε σε αλλον.

 

Αλλα οταν καποιος ζηταει 200-250 για αλλαγη ταστων χωρις να πειραξει το binding σε les paul ελατε να μου πειτε αν ειναι καλη τιμή ή οχι που η αλλαγη ταστων παει 100-150 αλλα σου ξεσκιζουν το binding.

 

Μπορουμε παντα να το παιζουμε μαγκες οταν ειμαστε στην απεξω, αλλα δεν ειναι σωστο να τα ισοπεδωνουμε ολα. (το ξαναγραφω για να το εμπεδωσετε  :P)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ακόμα και η σκονή που φερνει μεσα ο πελάτης στο μαγαζί ειναι πολύτιμή" ταδε εφη ενας μαγαζατορας απο γερμανια που δεν θυμαμαι τη χωρα καταγωγής του(μαλλον Τουρκος)...αυτο ετσι για να δειξουμε τις μαλλον...χαοτικες διαφορες με Ελληνικη νοοτροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου