Προς το περιεχόμενο

Μείωση θορύβου σε ντραμσετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια και εγω εψαχνα να κανω κατι αναλογο και τελικα κατεληξα να κανω αυτο εδω με το ιδιο κοστος και προωπικη δουλεια  http://www.noiz.gr/index.php?topic=179191.50  και το μονο που θελω ειναι να κλεισω τη πορτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν διαθετεις 500 ευρω τοτε θα σου γφτιαξω ενα χωρο με 80% μειωση θορυβου.Το εχω κανει στο σπιτι μου 15τμ και δεν ενοχλω κανενα και πολλες φορες παιζει η τετραμελης μπαντα μου και δεν εχω προβλημα.Εχω ριξει 600 και πολυ προσωπικη δουλεια.Για λεπτομερειες πμ

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις (αν θες απαντάς):

 

Το "80% μείωση θορύβου" τι ακριβώς σημαίνει;

 

Έχεις κάνει κάποιες μετρήσεις (αν έχεις θα ήθελα να τις δω);

 

Δε μας λες κι εμάς πως σκοπεύεις να το πετύχεις αυτό που λες με 500 ευρώ (πες μας αναλυτικά τι υλικά θα χρησιμοποιήσεις);

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε μπακαλιστικες λυσεις του στυλ κανα στρωμα στην πορτα ,πολυ χοντρες κουρτινες στα παραθυρα ,χοντρη μοκετα κατω απο τα ντραμς κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pkole &γενικα οποιος ενδιαφερεται και πιανει και το χερακι του,εχει και τα εργαλεια τοτε για ενα χωρο ''παρθενο'' χωρις παραθυρα ,μονο μια πορτα 110 cm (15 τμ συνολο ) εφτιαξα πλεουμενο πατωμα ,μονωση στους τοιχους με πετροβαμβακα ,ασφαλτοπανο ,τσουβαλι με το μετρο,χαρμποτ

,DOW ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ,ΤΑΙΝΙΑ ΑΣΗΜΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥ ,ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ ,μοκετα καλης ποιοτητας ,οροφη

κρεμαστη (για να χωρεσει ο πετροβαμβακας ,απο κατω ξυλινη επενδυση με σουηδικο ραμποτε αλλα οχι παντου για να κοψω αντανακλασειςκλπ.με τιμεσ 2003-4  μου στοιχισε 600 ευρω +/-.Οποιος θελει μπορει να ερθει να το δει να κοπαναω μεσα με 2 κασες +4 τομ ++++,και να κλεινεις την πορτα και να ακους τρανζιστορακι .Δεν χρειαζεται να μετρησω ακουω., και δεν εμπιστευομαι τα οργανα μετρησης .Δεν ειναι δυνατον σε ολοκληρη μαιζονετα να μην ανεβαινει ο ηχος της κασας επανω (αυτα εχω διαπιστωσει αλλα και οι φιλοι που παιζουμε μαζι και η οικογενεια τα ιδια λενε ,αφου πολλες φορες με ψαχνουνε δεν ξερουνε /ακουνε που ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pericles φαίνεται να πιάνει πολύ το χέρι σου  :o

Το ποστ σου έχει αρκετές άγνωστες λέξεις  ;D ;D αλλά θα αρχίσω να το ψάχνω οπότε περίμενε κι άλλες ερωτήσεις  ;D .

Να σαι καλά, ευχαριστώ

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χερι πιανει αλλα εκανα και ερευνα δεν πηγα στην τυφλα προς θεου .Ολα γινονται μονο τα γενια του σπανου δεν γινονται κατα την λαικη ρηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να κάνεις την σωστή δουλεία δες:

 

ΕΔΩ http://www.musicpower.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=301&category_id=147&option=com_virtuemart&Itemid=71

 

 

και ΕΔΩ http://www.musicpower.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=416&category_id=147&option=com_virtuemart&Itemid=71

 

Όλα τα άλλα απλά δεν έχουν κανένα χειροπιαστό αποτέλεσμα εκτός και αν κάνεις μία ηχομέτρηση στον χώρο σου και εγκαταστήσεις ηχομονωτικά υλικά αλλά μάλλον δεν σου φτάνουν σύμφωνα με το budget που περιγράφεις..

 

Η τελική λύση είναι μία επαγγελματική ηλεκτρονική drums που θα σου βγάλει την ποιότητα του ήχου και το feeling που θέλεις αλλά εκεί μιλάμε για πάνω απο 1500 εουρος aka Roland, D-Drum οπότε... :o

www.musicpower.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΣΥ ΚΑΡΑΠΑΝΟ Η ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ;Αν θελεις διαφημιση ζητα μια συννενοηση μετον admin να σου δωση χωρο.Τωρα αυτα που λες οτι δεν εχει χειροπιαστο αποτελεσμα αυτο που του προτεινω (δωρεαν διοτι αυτος ειναι ο σκοπος του Forum ) ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΔΙΑΨΕΥΣΘΟΥΝ AN O φιλος που ενδιαφερεται ερθει και δει /ακουσει το αποτελεσμα τοτε τι θα πεις;

Στη θεση σου θα εκανα υπομονη αλλα και πιο διακριτικη διαφημηση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να κάνεις την σωστή δουλεία δες:

 

ΕΔΩ http://www.musicpower.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=301&category_id=147&option=com_virtuemart&Itemid=71

 

 

και ΕΔΩ http://www.musicpower.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=416&category_id=147&option=com_virtuemart&Itemid=71

 

Όλα τα άλλα απλά δεν έχουν κανένα χειροπιαστό αποτέλεσμα εκτός και αν κάνεις μία ηχομέτρηση στον χώρο σου και εγκαταστήσεις ηχομονωτικά υλικά αλλά μάλλον δεν σου φτάνουν σύμφωνα με το budget που περιγράφεις..

 

Η τελική λύση είναι μία επαγγελματική ηλεκτρονική drums που θα σου βγάλει την ποιότητα του ήχου και το feeling που θέλεις αλλά εκεί μιλάμε για πάνω απο 1500 εουρος aka Roland, D-Drum οπότε... :o

 

Μούτζα απο χταπόδι...

 

Ο ανθρωπος σου λεει οτι με λιγα λεφτα εβγαλε αποτελεσμα και εσυ πλασαρεις τα προϊόντα σου και συγχρόνως αμφισβητεις το αποτελεσμα που εβγαλε ο περικλης χωρις καν να εχεις δει το χωρο του

 

Εισαι λίαν επιεικως απαραδεκτος!

 

Θα μπορουσες τουλαχιστον να βαλεις το site του κατασκευαστη

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψυχραιμία.

 

Αν ο musicpower παραβαίνει κανονισμούς του φόρουμ, υπάρχουν αρμόδιοι (admin, moderators κλπ) να πράξουν τα δέοντα.

 

Κι εγώ έχω αμφιβολίες για τα λεγόμενα του pericles.

Όχι τόσο για το αν πέτυχε κάποιο αποτέλεσμα με το συγκεκριμένο budget (εφόσον το έχει κάνει δεν έχω λόγους να τον αμφισβητήσω), όσο οι όροι που χρησιμοποιεί και η σημασία τους.

 

Πρώτον, στην ηχομείωση δεν υπάρχει ποσοστό.

Υπάρχει μείωση σε dB στο συχνοτικό φάσμα.

Αυτό που λέει ο pericles για πλεούμενο πάτωμα, 80% μείωση θορύβου και ότι "δεν χρειάζεται να μετρήσω, εγώ ακούω" πιστεύω να συμφωνείτε ότι είναι αν μη τι άλλο ανακριβή, αβάσιμα και μπορεί να οδηγήσουν σε παραπληροφόρηση και παρανοήσεις.

 

Φυσικά αναγνωρίζω ότι ο pericles έχει τις καλύτερες των προθέσεων και θέλει να βοηθήσει (και ίσως γι' αυτό που θέλει να κάνει ο OP, να είναι και το πιο κατάλληλο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου