Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας!help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσυ ?  ??? ??? ??? ???

 

Kαλά εγώ δεν είμαι απλά μάπα, λαχανοντολμάς είμαι, αλλά anyway..... ;D ;D

 

ελεος ρε συ που εκατσες και εκανες ΤΟΣΟ copy paste για να μας ξαναπεις αυτα που ηδη ξερουμε  ;D ;D ;D χαχαχα καλα εκανες η επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως

 

Σιγά το πράμα φίλος, γιαυτό υπάρχουν και τα αρχεία...για να τα ποστάρεις γρήγορα όταν έρθει η ανάγκη (αν και τα βιντεάκια είναι τυχαία, αν έψαχνα, θα τελειώναμε....μεθαύριο)  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στο τελος ξερεις τι θα γινει ετσι ?? θα καταληξει αυτο το θρεντ να εχει 190 pages και μονο στις 4 πρωτες θα εχει ποσταρει ο ενδιαφερομενος - στις υπολοιπες θα τσακωνεται ο ενας με τον αλλον - ΜΕΧΡΙ νταν νταν...............να ερθει η κοπελα και να μας πει στο τελος οτι πηρε αυτο bubblegum_guitar.jpg

 

LP ειναι δεν μπορεις να πεις  ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονος σου το λες - "Ειχα για ενα μηνα μια οριτζιναλ ace frehley...

Δε με βολεψε με κανενα τροπο..."

επειδη δεν βολεψε εσενα δεν παει να πει οτι πρεπει να ξεχασουμε τις gibson

εσυ εβγαλες εντελως απο την εξισωση τις εν λογω κιθαρες με ενα "Οταν υπαρχουν οι edwards και οι Tokai ειναι περιττο να αναφερεστε στη gibson studio..."

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΕΓΩ εχοντας δοκιμασει μερικες τις θεωρω υπερτιμημενες...

Και ναι για μενα οταν υπαρχουν οι edwards και οι tokai δεν υπαρχει η gibson studio...

Aν εσενα οι παραπανω μαρκες που ανεφερα δεν σε ικανοποιησαν εναντι της studio  τοτε μιλαμε για αλλα γουστα...

 

;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΕΓΩ εχοντας δοκιμασει μερικες τις θεωρω υπερτιμημενες...

Και ναι για μενα οταν υπαρχουν οι edwards και οι tokai δεν υπαρχει η gibson studio...

Aν εσενα οι παραπανω μαρκες που ανεφερα δεν σε ικανοποιησαν εναντι της studio  τοτε μιλαμε για αλλα γουστα...

 

;) ;)

 

σε 2 ποστ πιο πανω σου εξηγω το ιδιο πραγμα που θα σου πω και τωρα - επειδη δεν σου εκατσε εσενα καλα στα χερια δεν παει να πει οτι οι studio ειναι μαπα...........ρε συ νιωσε

σε αλλους αρεσει η studio σε αλλους η edwards - εσυ ομως λες και επιμενεις κιολας οτι αν καποιος θελει να παρει studio θα κανει μαμακια............δεν στεκει αυτο που λες ουτε στην σεληνη με 0 βαρυτητα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackie δεν αναφερόμουν σε σένα προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεκτό να γουστάρεις την ESP/LTD ή την ΤΟΚΑΙ πιο πολύ από την Gibson (τις οποίες παρεπιπτόντως δεν έχω δοκιμάσει ΠΟΤΕ και ούτε πρόκειται, γιατί όσαν αφορά τις μεν δεν μου αρέσουν οι metal-ίζουσες κιθαρες, τις δε δεν είναι και το πιο διαδεμένο οργανο στην Ελλάδα αλλά και πάλι προτιμώ το οριτζινάλε) δεκτό και εγώ να γουστάρω το κλάσσικ.

 

Το θέμα είναι η παραπληροφόρηση. Σου λέει η ρημάδα η εταιρία ''πάρε τη γαμημένη την Gibson, τις έκοψα τα ακριβά καπάκια, τα binding, τα inlays και δεν ξέρω εγώ τί σκατά άλλο να μπορέσεις να την πάρεις πιο φθηνά'' και καταλήξαμε ότι είναι μάπα και δεν ξέρω 'γω τί. Λέει η κοπελιά παραπάνω ''άκουσα ό,τι αξίζει η ακριβή epi από την φθηνή gibson'', και αυτό είναι το αποτέλεσμα αυτής ακριβώς της παραπληροφόρησης. Σαν να σου λέω εσένα που σου αρέσουν οι ESP ότι οι Grassroots είναι και μαμώ και είσαι κορόιδο που πας σε ESP. Είμαστε σοβαροί? Και μένα ο αδερφός μου ο μικρός πριν 2 χρόνια ήθελε κιθάρα, άνοιξα thread εδώ και έλεγα ''να ο μικρός θέλει LP'' ''Α, την epi την custom (custom!!! χαχαχα) να πάρεις, καλύτερη και από LP studio'' (μιλάω για την κλασσική ebony, όχι τα σπέσιαλ-signature μοντέλα κατα καιρούς με αμερικάνικους μαγνήτες) ε, την πήραμε, και τί καταλάβαμε? Απορώ δηλαδή ώρες-ώρες αν αυτή που βρίσκουν π.χ. την συγκεκριμένη ''καλύτερη'' από την studio, αν θα πρέπει να αλλάξουν χόμπυ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε και μια ματια στις Michael Kelly pαtriot. Mε 500 ευρω παιρνεις μια κιθαρα πολυ καλη κατασκευαστικα, με εβενο ταστιερα, tonepros locking bridge. grover κλειδια, χαρακτηριστικα που δεν συναντας ουτε ε ακριβοτερες κιθαρες! ;)

 

Michael Kelly Patriot Supreme Tigers Eye

 

Michael Kelly Patriot Custom Amber

 

Μπορεις να τις δοκιμασεις στον Κουρμπη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 2 ποστ πιο πανω σου εξηγω το ιδιο πραγμα που θα σου πω και τωρα - επειδη δεν σου εκατσε εσενα καλα στα χερια δεν παει να πει οτι οι studio ειναι μαπα...........ρε συ νιωσε

σε αλλους αρεσει η studio σε αλλους η edwards - εσυ ομως λες και επιμενεις κιολας οτι αν καποιος θελει να παρει studio θα κανει μαμακια............δεν στεκει αυτο που λες ουτε στην σεληνη με 0 βαρυτητα

 

Την αποψη μου εκφραζω...

Εμενα δε μου εκανε,δε μου εκατσε,δε με βολεψε...

Για μενα ειναι υπερεκτιμημενη απο εδω ως το φεγγαρι με 0 βαρυτητα...

Μαμακια θα κανει οποιος αγορασει τυφλα κιθαρα συμφωνα με οτι του λεμε εδω μεσα χωρις να το "ψαξει"...

Εδωσα αλλες δυο επιλογες στη κοπελια...

Για μενα καλυτερες...(ειδικα για μεταλ-χαρντ ροκ που θελει να παιξει,με ταστα και λαιμο που ταιριαζουν περισσοτερο σε αυτο που ψαχνει)

Παω ν'αυτομαστιγωθω μπας και νιωσω...

 

;) ;)

 

edit

Εξαιρετικη επιλογη και οι Michael Kelly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''πάρε τη γαμημένη την Gibson,

beautifullllllll

είναι και μαμώ

σε αυτο κολλησες ?? ειπες τα χιλια μυρια  ;D ;D ;D ;D ;D

 

συμφωνω σε αυτο που λες αλλα..............του blackie (χωρις να μοιωνω τις αλλες μαρκες και σου εξηγησα και το γιατι) του κολλησε οτι επειδη η studio δεν του εκανε αρα ειναι ΟΛΕΣ οι studio μαπα.....πραγμα που δεν κολλαει................

ΦΥΣΙΚΑ και εκφραζεις την αποψη σου ισα ισα που γουσταρω να μιλαμε και ο ενας να αντικρουει τον αλλον γιατι ετσι βγαινουν στην επιφανεια πραγματα που δεν ξερεις για το θεμα

και για μενα ειναι υπερεκτιμημενες  :) απλα αυτο που προσπαθω να σου εξηγησω ειναι οτι αμα αρεσει σε εσενα στους αλλους περισσευει

παραθεση η Ace Frehley που ειχες λες δεν ειναι studio model

 

 

αυτο να παρεις κανει δουλεια 4%20Foot%20Signal%20Whip,%20Saddle%20Tan.jpg  ;D ;D ;D ;D

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackie δεν αναφερόμουν σε σένα προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεκτό να γουστάρεις την ESP/LTD ή την ΤΟΚΑΙ πιο πολύ από την Gibson (τις οποίες παρεπιπτόντως δεν έχω δοκιμάσει ΠΟΤΕ και ούτε πρόκειται, γιατί όσαν αφορά τις μεν δεν μου αρέσουν οι metal-ίζουσες κιθαρες, τις δε δεν είναι και το πιο διαδεμένο οργανο στην Ελλάδα αλλά και πάλι προτιμώ το οριτζινάλε) δεκτό και εγώ να γουστάρω το κλάσσικ.

 

Το θέμα είναι η παραπληροφόρηση. Σου λέει η ρημάδα η εταιρία ''πάρε τη γαμημένη την Gibson, τις έκοψα τα ακριβά καπάκια, τα binding, τα inlays και δεν ξέρω εγώ τί σκατά άλλο να μπορέσεις να την πάρεις πιο φθηνά'' και καταλήξαμε ότι είναι μάπα και δεν ξέρω 'γω τί. Λέει η κοπελιά παραπάνω ''άκουσα ό,τι αξίζει η ακριβή epi από την φθηνή gibson'', και αυτό είναι το αποτέλεσμα αυτής ακριβώς της παραπληροφόρησης. Σαν να σου λέω εσένα που σου αρέσουν οι ESP ότι οι Grassroots είναι και μαμώ και είσαι κορόιδο που πας σε ESP. Είμαστε σοβαροί? Και μένα ο αδερφός μου ο μικρός πριν 2 χρόνια ήθελε κιθάρα, άνοιξα thread εδώ και έλεγα ''να ο μικρός θέλει LP'' ''Α, την epi την custom (custom!!! χαχαχα) να πάρεις, καλύτερη και από LP studio'' (μιλάω για την κλασσική ebony, όχι τα σπέσιαλ-signature μοντέλα κατα καιρούς με αμερικάνικους μαγνήτες) ε, την πήραμε, και τί καταλάβαμε? Απορώ δηλαδή ώρες-ώρες αν αυτή που βρίσκουν π.χ. την συγκεκριμένη ''καλύτερη'' από την studio, αν θα πρέπει να αλλάξουν χόμπυ...

 

 

Χωρις να εχεις αγγιξει καμια απο αυτες που κατηγορεις εβγαλες συμπερασμα οτι οι υποστηρικτες της πρεπει ν'αλλαξουν χομπι βασιζομενος μονο σε μια νοοτροπια "ας γραφει gibson και ας ειναι και καυσοξυλο"...

Οταν ο αλλος σου προσφερει οτι εχει κοψει η gibson,στην ιδια τιμη περιπου,φτιαγμενο στην ιαπωνια,και δε σ'αρεσει τοτε εγω εχω το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΕΓΩ εχοντας δοκιμασει μερικες τις θεωρω υπερτιμημενες...

 

και για μενα ειναι υπερεκτιμημενες  :)

 

Υπερεκτιμημένες δεν είναι, ούτε αμερικάνικη Fender δεν παίρνεις με κάτι λιγότερο από 700 ευρώ (οι κιθάρες που ποστάραμε ο Superfunk και εγώ τόσο κάνουν), και όπως προείπα, η εταιρία σου προσφέρει Les Paul σε προσιτή τιμή ''κόβωντας'' σε εμφάνιση για να μπορείς και εσύ να έχεις LP, κάτι το οποίο εγώ τουλάχιστον το βρίσκω fair enough.

 

Χωρις να εχεις αγγιξει καμια απο αυτες που κατηγορεις εβγαλες συμπερασμα οτι οι υποστηρικτες της πρεπει ν'αλλαξουν χομπι βασιζομενος μονο σε μια νοοτροπια "ας γραφει gibson και ας ειναι και καυσοξυλο"...

Οταν ο αλλος σου προσφερει οτι εχει κοψει η gibson,στην ιδια τιμη περιπου,φτιαγμενο στην ιαπωνια,και δε σ'αρεσει τοτε εγω εχω το προβλημα...

 

Φίλε Blackie, ξαναδιάβασε σε παρακαλώ καλύτερα το προηγούμενο ποστ μου, ειδικά την δευτερη παράγραφο. Και ουδέποτε κατηγόρησα κάποια LTD ή ESP κ.τ.λ. Ειδικά η LTD στα specs και στην τιμή -φάινεται τουλάχιστον ότι- μαμεί. Nice. Εγώ έλεγα για την-κατά-τη γνώμη-μου εσφαλμένη αντίληψη (εδώ στο νόιζ) ότι οι studio ''δεν λένε'' και πρόβαλλα ως επιχειρήματα τα συγκεκριμένα βίντεο. Αν και υπάρχουν και εδώ στο φόρουμ πολλοί που έχουν και studio και high-end Gibson και λένε ότι μια χαρά κάνουν οι δεύτερες την δουλειά τους. Βέβαια, στην ανωνυμία που διέπει ένα φόρουμ, μπορεί να είναι από ''αρχικουλάθρες'' μέχρι ''αρχιπαιχτούρες'' -εφόσον δεν μας δίνουν τα ''διαπιστευτήρια'' τους. Έλα μου όμως που έχω ακούσει την ίδια άποψη και από V.I.P. μέλη, με αποδεδειγμένη μουσική πορεία, που τονίζουν ότι υπάρχουν studio LP κιθάρες που είναι ''ευκαιρίες'' έναντι των ακριβών high end μοντέλων...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου