Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας!help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε funky ουτε εγω που ειμαι κιθαριστας δεν εχω αλλάξει τοσες

Και να φανταστείς δεν μίλησα για μπάσα... Ρε δεν φταίω εγώ... Το GAS φταίει... 8) 8)

Να 'ναι καλά οι ανταλλαγές  ;D

 

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γειά σου Ράνια.

 

Θα σου πρότεινα αν δεν έχεις πιάσει LP να κάνεις οπωσδήποτε μια βόλτα στα κιθαρομάγαζα. Οι λόγοι που στο προτείνω είναι πιο πολύ εργονομικοί. Δεν νομίζω, όντας νεαρή (?) κορασίδα, να σε βολέψει η βαριά και με χοντρό μπράτσο κιθάρα όπως η Les Paul. Oπότε καλύτερα να δοκιμάσεις η ίδια διάφορες να δεις αν όντως σου κάθεται καλά.

 

Δεν σου προτείνω την LP που έκανες ποστ, ειλικρινά πολλά λεφτά μου φαίνονται για αυτή την κιθάρα (έχω την ίδια αλλά με 2 διπλούς αν αυτό έχει σημασία). Είναι που είναι χοντρό το μπράτσο, αυτοί οι κινέζοι (τους οποίους συμπαθώ ιδιαίτερα) βάζουν τόσο λούστρο πανω στην κιθάρα που στο τέλος είναι σαν να πιάνεις ''πλαστική'' μαγκούρα... ;D Δεν ξέρω αν θα σε βολέψει ρε μαμώτο που είσαι και κοπέλα...

 

(πάντως έχω δει live εκπληκτικές κιθαρίστριες που έπαιζαν με strat-style κιθαρες)  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααα!!!! Ναι! Κατάλαβα!!! Η αλήθεια είναι πως είμαι ψιλο-άσχετη από αυτά καθώς τόσα χρόνια ασχολήθηκα μόνο με το να μάθω να παίζω καλά! Νόμιζα πως το θέμα ‘’αγορά κιθάρας’’ ήταν πιο εύκολο! Λοιπόν σε αυτό που μπορώ να απαντήσω με σιγουριά είναι ότι η Les Paul  μ αρέσουν και σαν εμφάνιση και σαν ήχο! Έχω παίξει και με SG και με Stratocaster αλλά δεν… funky_bassman  ποίες αγγελίες? Που?

 

Γεια σου Lord_Goumis! Έχω παίξε σε Gibson Les Paul Standard και δεν είχα κανένα πρόβλημα!! Αντίθετα έπαιξα σε Ibanez που νομίζω ότι έχει πιο λεπτή και μικρή ταστιέρα και δεν με βόλευε και τόσο! Να μην τν προτιμήσω δηλαδή την black beauty!

 

δεν μ' αρέσουν οι strat-style καθόλου!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/listings.php?category=9

Οι Ibanez έχουν όντως λεπτό μανίκι και είναι υπέροχες... ;D ;D ;D

Πήγαινε για Les Paul αφού αυτό θες... Μη μασάς...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/listings.php?category=9

Οι Ibanez έχουν όντως λεπτό μανίκι και είναι υπέροχες... ;D ;D ;D

Πήγαινε για Les Paul αφού αυτό θες... Μη μασάς...

 

κατα εκεί οδεύω μου φαίνεται!! Αλλά πια απ’ όλες είναι το θέμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως είμαι ψιλο-άσχετη από αυτά καθώς τόσα χρόνια ασχολήθηκα μόνο με το να μάθω να παίζω καλά! Νόμιζα πως το θέμα ‘’αγορά κιθάρας’’ ήταν πιο εύκολο!

 

χαχα και εγω που εκανα το αναποδο τι καταλαβα, τα € μου χάλαγα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funky_bassman:  και στις προηγούμενες αυτό έκανα και έκανα βλακείες!! τζάμπα πήγαιναν τα λεφτά μου! Εγώ θέλω μια να αξίζει τα λεφτά της κατάλαβες! Έτσι κ αλλιώς δεν έχω θέμα όποια κιθάρα και να ναι κάθε μέρα παίζω!!:P

 

Saviola: χαχαχα!!! Ναι αλλά καλύτερα που ξέρεις για τις κιθάρες!! γιατί άμα πάς να αγοράσεις δεν μπορεί να σε ξεγελάσει κανένας!! Εγώ όμως το μικρό και άσχετο!!! Είμαι η χαρά του εμπόρου!!!:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου