Προς το περιεχόμενο

Protools m-powered


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και πιάσαμε την κουβέντα' date=' τι συνοδευτικό software περιλαμβάνεται; Τι γνώμη έχετε για αυτό;[/quote']

 

Επειδή πήρα την 7 σαν downloadable update από την 6.8, δεν έχω υπ' όψιν μου κανένα συνοδευτικό software εκτός από κάποιες εκδόσεις plug-ins της Bomb Factory. Αυτές δεν τις έχω δοκιμάσει διότι έχω καταλήξει στα plugins που με αφορούν και δεν είμαι σε φάση να δοκιμάζω τα πάντα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό! (περί RTAS). Τη λύση bounce την έχω υπ'όψιν' date=' αλλά όσο δουλεύεις μια ενορχήστρωση χρειάζεσαι κάποια όργανα ανοιχτά (τουλάχιστον εγώ). [/quote']

 

Έχεις δικιο. Υπάρχει και άλλη λύση βέβαια, που είναι να τρέχεις τα midi σε ξεχωριστό πρόγραμμα. Η Digidesign δίνει μαζί και το Live που μπορείς να κάνεις rewire. :wink: Δεν νομίζω να δεις διαφορά στην ποιότητα... αλλά από την άλλη και το rewire κοστίζει... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Live σε rewire mode δεν υποστηρίζει τη χρήση instruments. Εκτός ίσως από τα δικά του που δεν θυμάμαι σίγουρα και μάλλον ούτως ή άλλως δεν θα είχε κάποια διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου