Προς το περιεχόμενο

Is this love (Cover)


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν χροιά είναι ο.k., για πρόσεξε όμως τι γίνεται κάθε φορά που πάει στα ψηλά.

Δε μπορούσα να το πιάσω καλύτερα... Στα ψηλά έπιανα κόφτες μιάς και δεν είμαι τραγουδιστής και δεν έχω δουλεμένη φωνή!

Πάντως οι κιθάρες του φίλου S3nTiNeL είναι άψογες... Το σόλο έχει μερικά λαθάκια αλλά ήταν και αυτό ζόρικο...

Την επόμενη Φορά καλύτερα  ;D

 

Στο φίλο που ρώτησε άν δουλέυουμε πάνω σε backing track, θα σου απαντήσει ο S3ntiNeL μιάς και αυτός έγραψε τη βάση  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η φωνή δε διαγωνίζεται σε κανένα τάλεντ σόου  ;D

Απλά μπήκε για να γεμίσει το κομμάτι  ;D

Δεν είναι και τόσο κακή η φώνη πάντως  :P

 

νομιζω πως αυτη σου η αποψη τα λεει ολα.

δουλεια  Vegetarian! 40 λεπτα εδω που γραφεις θα ειχες βγαλει το σολο ανευ φαλτσου!

και απο οσο ειδα εχεις και μια LP type κιθαρα. Το solo παιζεται αυστηρα με LP κιθαρα. αρπα την και ξεζουμισε την!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορούσα να το πιάσω καλύτερα...

 

Πάμε εκεί που μπορούμε. Εκεί που δεν μπορούμε δεν πάμε.

Αξιοπρεπείς οι κιθάρες. Οι χαμηλές φωνές με πολλή επιείκια, οκ. Αλλά όταν βλέπεις ότι δεν μπορείς να το πιάσεις το κομμάτι εκεί που πρέπει, γιατί επιμένεις; Χάθηκαν τα κομμάτια;

 

Πάντως τα κολπάκια στο βίντεο τα μαθαίνεις... Άλλωστε εκεί δεν είναι το νόημα; Να βγούμε στο Youtube...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε εκεί που μπορούμε. Εκεί που δεν μπορούμε δεν πάμε.

Αξιοπρεπείς οι κιθάρες. Οι χαμηλές φωνές με πολλή επιείκια, οκ. Αλλά όταν βλέπεις ότι δεν μπορείς να το πιάσεις το κομμάτι εκεί που πρέπει, γιατί επιμένεις; Χάθηκαν τα κομμάτια;

 

Πάντως τα κολπάκια στο βίντεο τα μαθαίνεις... Άλλωστε εκεί δεν είναι το νόημα; Να βγούμε στο Youtube...

Ακριβός το βρήκες  ;D

Όλα για το youtube γίνονται...  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβός το βρήκες  ;D

Όλα για το youtube γίνονται...  8)

Ακριβός - φτηνός δεν ξέρω, αλλά εγώ βλέπω ότι έκανες δουλειά στο βίντεο αλλά όχι στη μουσική... Οπότε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αυτη σου η αποψη τα λεει ολα.

δουλεια  Vegetarian! 40 λεπτα εδω που γραφεις θα ειχες βγαλει το σολο ανευ φαλτσου!

και απο οσο ειδα εχεις και μια LP type κιθαρα. Το solo παιζεται αυστηρα με LP κιθαρα. αρπα την και ξεζουμισε την!

Γράφω εδώ επειδή δε μπορώ να πάρω τη κιθάρα στη δουλειά  :P

Το φάλτσο αυτό είναι αδύνατο να φύγει έκανα τα πάντα  :P

Με την LP είναι το σόλο γραμμένο... Η στράτ είναι απλά για το βίντεο  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβός - φτηνός δεν ξέρω, αλλά εγώ βλέπω ότι έκανες δουλειά στο βίντεο αλλά όχι στη μουσική... Οπότε...

Aυτά τα γκρίκλις με έχουν καταστρέψει...

Στη μουσική λές δεν έκανα δουλειά... Εμένα μου αρέσει αυτο που ακούω και αυτός ήταν ο σκοπός  ;D

Είπαμε κάθε φορά και καλύτερα...

Η ρώμη δε χτίστηκε σε μία μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλετε δουλίτσα guys... ;)

 

Το ανησυχητικό σε τέτοιου είδους περιπτώσεις δεν είναι το να μην μπορείς να κάνεις ένα πολύ καλό performance... (αυτό είναι και κάπου αναμενόμενο όταν είσαι αρχάριος).

 

Το θέμα όμως είναι να μπορέσεις εσύ ο ίδιος να καταλάβεις εάν αυτό που ήδη ηχογράφησες αξίζει να ανέβει προς ακρόαση ή πρέπει να ξαναπροσπαθήσεις για ένα καλό αποτέλεσμα.

Το γεγονός ότι το συνοδεύεις με ένα καλοφτιαγμένο βίντεο δεν αλλάζει κάτι.

Σε ένα φόρουμ γενικού ενδιαφέροντος ίσως η εικόνα να παραμύθιαζε λίγο, εδω όμως θα κριθείς πρωτίστως για την μουσική.

 

Να σου δώσω μια συμβουλή?

Προσπάθησε να ανεβάσεις ένα κομμάτι φτιάχνοντας το όσο καλύτερα μπορείς ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ.

 

Επικεντρώσου ΜΟΝΟ στη μουσική για μιά φορά αλλά κάνε όσα takes χρειάζονται μέχρι το αποτέλεσμα να σε ικανοποιεί πάρα πολύ.

 

Σου προτείνω δηλαδή για μία έστω φορά όλον αυτόν τον χρόνο που αφιερώνεις στο making του κλιπ να τον αφιερώσεις ώστε να τελειοποιήσεις όσο μπορείς το performance και τον ήχο του κομματιού, παρουσιάζοντας μας στο τέλος ένα αρχείο ήχου.

 

 

edit...Αν όντως πιστεύεις οτι "όλα γίνονται για το youtube", τότε forget what i said, προφανώς έχεις άλλες προτεραιότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ρώμη δε χτίστηκε σε μία μέρα...

 

Φυσικά και όχι. Διάβασε αυτά που σου λέει ο Longshadow που είναι καλύτερος άνθρωπος από εμένα και θα καταλάβεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit...Αν όντως πιστεύεις οτι "όλα γίνονται για το youtube", τότε forget what i said, προφανώς έχεις άλλες προτεραιότητες.

Το όλα γίνονται για το youtube ήταν απάντηση στο *Άλλωστε εκεί δεν είναι το νόημα; Να βγούμε στο Youtube*...

Ο λόγος που κάνω τα βίντεο αυτά είναι όχι για να δείξω πόσο καλός (δεν) είμαι αλλά για να δεί κάποιος ένα όμορφο κλιπάκι και να δεί πως παίζεται το κομμάτι που βλέπει περίπου στη κιθάρα  :)

Γιαυτό δεν έχω δώσει βάση σε μερικά βασικά σημεία(και επειδή μερικά πράγματα απλά δε μπορώ να τα παίξω ή να τα τραγουδίσω  ;D )

Αυτά όλα που μου είπες τα κρατάω και θα συμφωνίσω σε όλα!

Έχεις δίκιο σε αυτό που είπες στο να φτιάξω ένα κομμάτι χωρίς κλίπ, και να δώσω περισσότερη βάση στο κομμάτι καθ'αυτού...

Σ'ευχαριστώ για τις ουσιώδης παρατηρήσεις σου  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου